جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی به منظور اصلاح فرم بینی انجام می شود به همین دلیل فرم بینی بعد از رینوپلاستی اهمیت بسیار بالایی دارد.فرم بینی تنها به مهارت جراح پلاستیک بینی بستگی ندارد و نوع بینی نیز در فرم بینی تاثیرگذار است .کجی بینی ، افتادگی نوک بینی ، بزرگ بودن بینی ، بزرگ بودن پره های بینی ، قوز روی بینی ، طول زیاد بینی و مواردی که از زیبایی بینی می کاهد از مشکلاتی هستند که با انجام جراحی بینی یا راینوپلاستی بر طرف می شوند.

رینوپلاستی

برای انجام رینوپلاستی از دو تکنیک استفاده می شود :

  • رینوپلاستی به روش باز

در این روش بر روی کلوملا برش زده می شود و پوست بینی از ساختار بینی جدا می شود که همین امر باعث دید مستقیم جراح بینی و کاهش احتمال خطا می شود .

کلوملا نام ستون بین دو پره بینی است .

  • رینوپلاستی به روش بسته

در این روش بر روی بینی زده نمی شود به همین دلیل پوست از ساختار جدا نشده و همین امر موجب می شود تا جراح بینی دید مستقیمی  و تسلط کامل بر روی ساختار بینی نداشته باشد .

انجام جراحی بینی به روش بسته نیازمند مهارت بالا و تسلط به تکنیک است .

 

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

  • برای رفع ورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید .
  • داروهای تجویز شده را سر وقت مصرف نمایید .
  • از خوابیدن به شکم و پهلو پرهیز کنید.
  • از خیس شدن اسپلینیت بینی خودداری کنید.
  • تا یه مدت کوتاه ازانجام فعالیت های شدید مانند ورزش ، بلند کردن اجسام حتی رابطه زناشویی نیز پرهیزکنید.
  • از خندیدن زیاد و خمیازه کشیدن طولانی پرهیز کنید.
  • مشاهده نتیجه جراحی بینی در هر فردی متفاوت است به همین دلیل بیماران نباید دوران نقاهت خود را با فرد دیگری مقایسه کنند.
  • به طور معمول بینی هایی که پوست ضخیمی دارند دوره نقاهت طولانی تری نیز دارند .

رینوپلاستی

هدف رینوپلاستی

هدف از انجام جراحی بینی رفع نواقص بینی است  به گونه ای که هیچ گونه آسیبی به عملکرد صحیح بینی زده نشود .حفظ عملکرد بینی و زیبا بودن فرم بینی ارتباط مستقیم با میزان مهارت جراح بینی و تسلط او به تکنیک های جراحی بینی دارد .جراح بینی باید آشنایی و تسلط کافی به تکنیک های جراحی بینی داشته باشد تا به خوبی از آن ها استفاده کند و هیچ گونه آسیبی به بافت های بینی زده نشود .

همچنین جراح پلاستیک بینی باید با هنر زیبایی نیز آشنایی داشته باشد تا بتواند بینی را متناسب با دیگر اجزای چهره جراحی کند.بنابراین متقاضیان جراحی بینی باید نهایت دقت را در انتخاب جراح بینی داشته باشند تا نتیجه ایده آلی از جراحی بینی کسب کنند.در انتخاب جراح بینی به میزان مهارت جراح بینی توجه ویژه ای داشته باشید بهترین راه برای تشخیص میزان مهارت جراح پلاستیک بینی مشاهده نمونه کارهای جراح پلاستیک بینی می باشد.

عوارض جراحی زیبایی بینی

بارزترین شکایتی که از جراحی زیبایی بینی شنیده می شود مرتبط با نپسندیدن فرم بینی و بروز مشکلات تنفسی است  که هر دو ارتباط با میزان مهارت جراح بینی دارند و اگر جراح بینی ماهری را انتخاب کنید هرگز دچار چنین عوارضی نخواهید شد .

عوارضی چون خونریزی یا تورم و کبودی از علائم طبیعی پس از جراحی بینی هستند و جای هیچ گونه نگرانی ندارد ولی اگر خونریزی بینی بیش از اندازه باشد نیاز است که به جراح بینی  مراجعه کنید.

رینوپلاستی

انتخاب بهترین فرم بینی

یکی از سوالاتی که در رابطه با رینوپلاستی ذهن افراد را به خود مشغول می کند این است که بهترین فرم بینی برای آن ها فرم فانتزی است یا طبیعی و چگونه می توانند بهترین فرم بینی را انتخاب نمایند؟

در انتخاب بهترین فرم بینی باید فاکتورهای ذیل را مد نظر قرار دهید.

نوع بینی

مهم ترین و اصلی ترین فاکتور در تعیین فرم بینی، نوع آن است. به بیان دیگر اگر بینی گوشتی بوده، استخوان های آن ضعیف، میزان بافت های زیر پوستی و ضخامت پوست آن زیاد باشد تنها به فرم طبیعی قابل جراحی بوده و نمی توان آن را به فانتری جراحی کرد. ولی بینی استخوانی را به هر دو فرم طبیعی و فانتزی می توان جراحی نمود.

افرادی که بینی شان استخوانی است می توانند با توجه به موارد ذیل بهترین فرم بینی را انتخاب کنند.

سلیقه

تعریف زیبایی از نظر هر فرد با دیگری متفاوت است، برخی صورت های عروسکی با اجزای ظریف و فانتزی را زیبا دانسته و از نظر برخی دیگر صورت هایی با اجزایی طبیعی زیبا و جذاب هستند. مناسب ترین فرم بینی برای افراد دسته اول بینی فانتزی و برای دسته دوم بینی طبیعی می باشد.

 

 

جنسیت

معیارها و استانداردهای زیبایی در صورت آقایان و خانم ها با هم فرق دارد. به طور مثال ظرافت صورت و اجزای آن برای خانم ها یک مزیت به حساب می آید در صورتی که صورت های استخوانی و قوی برای آقایان ملاک زیبای به شمار می رود و ظرافت بیش از حد از جذابیت آن ها می کاهد. لذا بهتر است آقایان بینی خود را به شکل طبیعی جراحی کرده و از جراحی بینی فانتزی خودداری کنند.

ویژگی های صورت

یکی دیگر از مواردی که در تعیین انتخاب فرم بینی باید به طور ویژه به آن توجه شود، ویژگی های صورت و تناسب میان اجزا است. اگر بینی با اجزای صورت در تناسب نباشد نه تنها موجب زیباتر شدن فرد نشده بلکه ممکن است موجب کاهش جذابیت آن ها نیز شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button