بینی بزرگی دارید؟ تنفس شما به سختی انجام می شود؟ تا به حال به خاطر فرم نا مناسب بینی مورد تمسخر قرار گرفته اید؟ بی شک اگر جواب یکی از این سوالات مثبت باشد ، در پی روشی باید باشید که بتواند مشکلات فوق را برطرف سازد. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در پزشکی امروزه می توان با استفاده از روش جراحی بینی در بابل تمام این موارد را به خوبی برطرف ساخت. رینوپلاستی ، جدیدترین متد در عمل های زیبایی است که قادر است در راستای درمانی و زیبایی برای افراد متقاضی مورد استفاده قرار بگیرد. عمل بینی می تواند فرم کلی دماغ را بهبود بخشد و همچنین این توانایی را دارد که به درخواست زیبا جو علاوه بر تغییر شکل ظاهر می تواند ساختار داخلی آن را نیز بهبود بخشید ؛ در نتیجه همراه با داشتن یک چهره زیبا ، می توان تنفسی راحت را نیز تجربه کنید. به توصیه یکی از بهترین جراح بینی بابل می توان جراحی زیبایی را برای اکثر افراد به خصوص آن دسته که دارای عیوب ظاهری هستند به خوبی مورد انجام قرار داد. برای داشتن فرآیند ایمن و با نتیجه ای مطلوب بایستی این روند توسط دکتر سعید فرهی، بهترین جراح بینی بابل مورد انجام قرار بگیرد. در نتیجه خوب است که ادامه این متن را با دقت مطالعه کنید.

 

جراحی بینی-دکتر فرهی

 

پروسه با هدف درمانی برای رفع مشکلاتی همچون شکستگی ، انحراف ، پولیپ انجام می شود. فرآیند زیبایی جهت رفع مشکلات ظاهری همچون افتادگی و پهنی نوک بینی ، قوز روی بینی ، کجی بینی انجام می گیرد. در این پروسه مهم ترین اقدام انتخاب دکتر خوب برای عمل بینی می باشد در صورتی که فرد پزشک خود را به درستی انتخاب نکند، ممکن است درآینده نیاز به انجام عمل ترمیمی پیدا کند.

مزیت های جراحی بینی در بابل

به طور عمده افرادی که دارای عیوب در ساختار و یا فرم ظاهری بینی هستند. به دلیل بر طرف کردن ایرادات رخ داده فرد متقاضی عمل بینی را انتخاب می کند. در ذیل برخی از مزایای رینوپلاستی را نام برده شده عبارتند از :

 • فرم بینی متوازن و متناسب با دیگر اجزا صورت
 • شکل دلخواه بینی
 • سایز کوچک شده
 • برطرف شدن عیوب ظاهری و عملکردی
 • بهبود مسیر تنفس
 • رفع قوز روی بینی
 • جمع شدن پره های بینی

روش های جراحی بینی زیبایی و درمانی

 1. رینوپلاستی
  گاهی مراجعه کنندگان به دلیل مشکلات زیبایی شناختی، به دنبال اصلاح نواقص ظاهری بینی خود هستند. در چنین تکنیکی تمرکز جراح بر روی اصلاح ساختار های خارجی دماغ اعم از کوچک کردن اندازه و یا ایجاد انحنا و رفع افتادگی ها و قوز های بینی خواهد بود.
 2. سپتوپلاستی
  سپتوپلاستی یک جراحی بینی درمانی، برای اصلاح موقعیت استخوان و غضروف سپتوم می باشد. این بافت در ما بین دو سوراخ بینی قرار دارد. انحراف تیغه بینی علاوه بر دشوار سازی تنفس افراد از طریق بینی ، خطر عفونت سینوسی را نیز افزایش می دهد. به بیانی ساده تر چنین پروسیجری برای اصلاح ساختار های داخلی بینی استفاده می گردد و جنبه زیبایی ندارد. اگرچه با توجه به نیاز و درخواست زیباجویان گاهی می تواند در کنار پروسه درمانی، فرایند های زیبایی نیز اعمال کرد.

جراحی بینی شکسته

بینی از بخش استخوان ها و غضروف تشکیل شده است. این غضروف ها یک سوم میانی و پایینی (نوک) بینی را تشکیل می دهند. در هر شرایط و زمانی که به هر یک از این ساختارها، چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم آسیب و ضربه وارد گردد، ممکن است شکستگی رخ دهد. ورزش های تماسی مثل فوتبال، وزنه برداری، تصادفات با وسایل نقلیه ، دوچرخه سواری و یا درگیری های فیزیکی ، عوامل خطر برای بروز این عارضه هستند. هنگام بروز علائم پس از آسیب می بایست سریعا به پزشک مراجعه نمایید. متخصص پس از معاینه بینی و ساختار های داخلی در صورت نیاز گزینه جراحی بینی را توصیه می نماید. عمل شکستگی بینی ، یک متد اصلاحی برای ترمیم و شکل دهی مجدد به بینی بنا به دلایل زیبایی و یا درمان مشکلات ساختاری می باشد. پزشک ممکن است از تکنیک های متعددی برای دستیابی به نتیجه مطلوب مورد استفاده کند.

روند جراحی بینی در بابل چگونه است؟

 • بیهوشی زیبا جو : بهتر است دانید که در بسیاری از مواقع جراحی بینی با استفاده از ماده بیهوشی انجام می شود ، تا زیبا جو به هنگام برش پوست و تراشیدن استخوان بینی دردی را احساس نکند و  پزشک تمرکز کافی و کاملی را داشته باشد ، تا در کمال آرامش اصلاحات لازم را انجام دهد.
 • برش : جراحی زیبایی بینی با استفاده از دو تکنیک باز یا بسته توسط دکتر رینوپلاستی انجام خواهد شد. در واقع با توجه به ساختار بینی و بهترین نوع آن برای فرد انتخاب شده و روند جراحی با تکنیک بخصوص آغاز می شود.
 • شکل دهی ساختار استخوانی بینی : در این مرحله تمامی اقدامات لازم از جمله تغییر اندازه بینی ، ایجاد تقارن میان هر دو حفره و انحراف ، ناهمواری ها و سایر اصلاحات دیگر با دقت و توجه کافی از جانب پزشک انجام خواهد شد. ممکن است در این مرحله و در مواقع مورد نیاز نیز پیوند استخوانی صورت گیرد تا ساختار تازه بینی حفظ شود.
 • بخیه و بستن برش ها : بعد از اتمام جراحی و پایان اعمال اصلاحات ایجاد شده برش های داخلی با استفاده از بخیه های جذبی و برش های خارجی با بکارگیری از بخیه های غیر جذبی بسته خواهند شد.
 • اسپلینت و گچ بینی : ممکن است در برخی مواقع جراح بینی به منظور حفظ و تثبیت ساختار بینی زیبا جو از برخی ابزار ها ، همچون اسپلینت و گچ بینی استفاده کند ، که با گذشت هفت الی ده روز در زمان مراجعه جهت کشیدن بخیه ها برداشته خواهند شد.

توصیه می شود زیبا جویان به مدت هفت الی ده روز تا بهبودی نسبی و مراجعه به پزشک جهت برداشت این دسته همانند اسپلینت و گچ بینی ، از این ابزار ها به خوبی مراقبت کنند.

انواع بینی در رینوپلاستی

 • بر اساس اسکلت و پوست بینی دو نوع بینی وجود دارد: استخوانی و گوشتی
 • جراحی بینی استخوانی بر روی دماغ با اسکلت و غضروف محکم و پوست ضعیف انجام می شود، افرادی که دارای این نوع بینی هستند می توانند مدل فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی را برگزینند.
 • عمل بینی گوشتی بر روی بینی هایی با غضروف و اسکلت ضعیف و پوست ضخیم انجام می شود، جراح با توجه ویژگی هایی این نوع، معمولاً به بیمار توصیه می کند مدل طبیعی را انتخاب نمایند تا نتیجه بهتری به دست آورد.

فیلم قبل و بعد از جراحی بینی با بهترین جراح بینی بابل

 

انواع مدل های عمل بینی در بابل

رایج ترین مدل ها طبیعی و فانتزي هستند ولی امروزه مدل نیمه فانتزی نیز طرفداران خاص خود را دارد. بهترین جراح بینی بابل در خصوص ایده آل ترین فرم شما را راهنمایی خواهد کرد.

 • مدل نيمه فانتزی : ترکیبی از فرم بینی طبیعی و فرم بینی فانتزی است. این نوع فرمی به بینی می دهد که حالتی ما بین طبیعی و فانتزی را به وجود می آورد. به عبارت ساده تر یعنی میزان قوس و همچنین فاصله نوک بینی با لب بالایی به اندازه ای که در فرم فانتزی وجود داشت ، خیلی کمتر است. مدل بینی نیمه فانتزی شدت انحنای روی پل بینی کم تر می باشد و نوک آن نیز سربالا نخواهد بود.
 • مدل فانتزی : فرم بینی کاملاً تراشیده است و با یک نگاه می توان تشخیص داد که فرد تحت جراحی قرار گرفته است زیرا بینی نوک سربالا ، قوس بینی و سایز کوچکی دارد . در این حالت بهترین دکتر عمل بینی در بابل با ایجاد قوس و افزایش فاصله نوک بینی با لب بالا حالتی عروسکی و فانتزی را به دماغ می دهد.
 • مدل طبیعی : برخلاف مدل فانتزی است و تغییرات به گونه ای بر ساختار بینی اعمال می شود که فرم بینی کاملاً طبیعی باشد. در این نوع جراحی بینی همانطور که از نامش پیدا است. باید فرمی نچرال و نرمال داشته باشد. این حالت طبیعی به این صورت است که بر روی پل بینی نباید قوس وجود داشته باشد یا فاصله نوک بینی با لب بالایی افزایش یابد. فرم جدید بایستی با دیگر اجزا صورت همخوانی داشته باشد و چهره فرد را متناسب سازد و زیبایی طبیعی را به وجود بیاورد.

بهترین کاندید برای عمل بینی

فرد از سلامت کامل برخوردار باشد و در جلسه مشاوره توقعات عقلانی از روند فوق داشته باشد. بهتر است که با روند رینوپلاستی آشناییت داشته و متوجه میزان عملکرد این پروسه باشد. هرگز بخاطر دیدن یک عکس و یا خوشایند بودن یک چهره اقدام به جراحی زیبایی بینی نکنید زیرا احتمال پشیمانی را بیشتر می کند و به طبع راه بازگشتی وجود ندارد. شخص باید آزمایشات چکاپ را به طور کامل انجام دهید به خصوص تست بارداری را که باید پزشک مطمئن گردد که فرد حامله نیست. زیرا انجام این پروسه در مدت زمان بارداری ممکن نخواهد بود. رنج سنی حدودا ۱۷ الی ۱۸ سال است که این دوره به اتمام دوره بلوغ شناخته می شود. بدین معنی که پس از اتمام دوران بلوغ فرد می تواند جراحی بینی در بابل را انجام دهد زیرا دیگر بینی در حال رشد نیست و بعد از اتمام روند دستخوش تغییر نخواهد شد.

 

جراحی بینی

روش های عمل کردن بینی

جراحی بینی در بابل به دو تکنیک باز و تکنیک بسته انجام می شود.

 روش باز : این متد به دلیل ویژگی هایی که دارد، انتخاب اکثر جراحان برای روند زیبایی می باشد. در این روش جراحی بینی ، پزشک یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند. در تکنیک باز ، جراح بینی قدرت مانور بیشتر و دید بهتری برای اعمال تغییرات بر روی دماغ دارد.

روش بسته : این روش در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه کمتر مورد توجه است. در این رینوپلاستی هیچ برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل زده می شود.

در این روش دسترسی به نوک بینی بسیار دشوار می باشد.

تفاوت بین تکنیک باز و بسته

همانطور که گفته شد در روند جراحی استخوان و غضروف تغییر خواهد کرد. در نتیجه تنها با دو متد باز و بسته می توان به این قسمت دسترسی داشت. طبق گفته ها در تعریف هر دو روش می دانید که روند باز با استفاده از برش هایی در زیر استخوان بینی دکتر می تواند بیشترین میزان دسترسی را به آناتومی داخلی داشته باشد. در روش دیگر با ایجاد برش ها در داخل سوراخ های بینی اجرا می شود.

 

جراحی بینی- دکتر فرهی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • از جمله کارهایی که باید پیش از پروسه انجام دهید، انجام آزمایشاتی است که پزشک برای شما تجویز کرده است.
 • از تمامی جهات بینی خود فتوگرافی تهیه کنید تا بتوانید نتیجه را با عکس قبل جراحی مقایسه کنید.
 • دو هفته پیش از رینوپلاستی از مصرف الکل ، سیگار و قلیان پرهیز کنید.
 • دو هفته قبل از فرآیند عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفامین و آسپرین اجتناب کنید.
 • در روز پروسیجر حتما یک الی دو نفر همراه با خود داشته باشید.
 • به صورت ناشتا برای عمل بینی مراجعه کنید.

جراحی بینی در مردان

عمل بینی از سری جراحی های زیبایی است که بدون در نظر داشتن جنسیت می توان برای همگان مورد انجام قرار بگیرد. از همین رو برخی از متقاضیان رینوپلاستی را مردان تشکیل می دهند. زیبایی تنها مختص به بانوان نمی باشد و آقایان نیز می توانند به خوبی از مزیت های ارزنده جراحی بینی بهره مند شوند. بسته به درخواست آنان می توان این عمل را توسط جراح بینی ماهر و باتجربه مورد انجام قرار داد. آقایان به دلیل نوع و فرم صورت می بایست دکتر عمل بینی بسیار دقت داشته باشد و به علاوه در نظر بگیرد که بتواند بهترین فرم بینی را به وجود آورد. آنان عمدتا به دنبال بهتر شدن ایرادات بینی هستند و تمایل ندارند که دیگران متوجه این تغییرات بشوند. از همین رو تناسب با دیگر اجزا صورت را محوریت عمل بینی قرار می دهند. اما با این وجود برخی از مردان نیز تمایل به کوچک شدن و زیباتر دیده شدن بینی دارند و این امر موجب می شود که مدل های فانتزی و نیمه فانتزی را انتخاب نمایند.

بهترین مدل جراحی بینی برای مردان

در صورت آقایان و بانوان به طبع تفاوت هایی وجود دارد و این متمایز بودن نتیجه رینوپلاستی را بسیار زیبا می کند. زیرا قرار نیست هیچ بینی به دیگری مشابه باشد. انتخاب از میان جراحی بینی فانتزی و طبیعی همگی بسته به نظر و سلیقه بیمار دارد. برخی از آقایان ممکن است که تمایل داشته باشند بینی آنان کوچک و فانتزی باشد و دیگری ممکن است کاملا طبیعی و نچرال باشد.

جراحی بینی برای بانوان

این عمل کمی با مردان متفاوت است و از نتیجه نهایی انتظارات بهتری را درخواست دارند. منظور از بهتر بودن نه اینکه جراحی بینی در مردان بدون در نظر گرفتن استانداردها انجام می گیرد. بلکه دقت و درخواست های بانوان بیشتر است و گاها حتی درخواست دارند که فرم جدید بینی آنان مشابه با یک عکس باشد.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

دکتر فرهی بهترین جراح بینی بابل مراقبت های زیر را به شما توصیه می کنند:

 • بیمار روز اول بعد از عمل بینی را به صورت کامل استراحت کند.
 • تا دو هفته بعد از عمل بینی فرد از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و جسمی خودداری کند.
 • تا دو هفته بعد از پروسه از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکند.
 • تا دو هفته بعد از جراحی بینی از استعمال دخانیات خودداری کند.
 • بیمار تا مدتی بعد از عمل بینی بهتر است از غذاهای آبکی که نیاز به جویدن ندارد، استفاده کند.
 • در مراقبت های بعد از جراحی بینی فرد بهتر است ، داروهایی را که دکتر عمل بینی تجویز کرده است راس ساعت استفاده کند.

روش های جراحی بینی زیبایی و درمانی

 • رینوپلاستی : گاهی مراجعه کنندگان به دلیل مشکلات زیبایی شناختی، به دنبال اصلاح نواقص ظاهری بینی خود هستند. در چنین تکنیکی تمرکز جراح بر روی اصلاح ساختار های خارجی دماغ اعم از کوچک کردن اندازه و یا ایجاد انحنا و رفع افتادگی ها و قوز های بینی خواهد بود.
 • سپتوپلاستی : سپتوپلاستی یک جراحی بینی درمانی، برای اصلاح موقعیت استخوان و غضروف سپتوم می باشد. این بافت در ما بین دو سوراخ بینی قرار دارد. انحراف تیغه بینی علاوه بر دشوار سازی تنفس افراد از طریق بینی ، خطر عفونت سینوسی را نیز افزایش می دهد. به بیانی ساده تر چنین پروسیجری برای اصلاح ساختار های داخلی بینی استفاده می گردد و جنبه زیبایی ندارد. اگرچه با توجه به نیاز و درخواست زیباجویان گاهی می تواند در کنار پروسه درمانی، فرایند های زیبایی نیز اعمال کرد.
 • جراحی بینی شکسته : بینی از بخش استخوان ها و غضروف تشکیل شده است. این غضروف ها یک سوم میانی و پایینی (نوک) بینی را تشکیل می دهند. در هر شرایط و زمانی که به هر یک از این ساختارها، چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم آسیب و ضربه وارد گردد، ممکن است شکستگی رخ دهد. ورزش های تماسی مثل فوتبال، وزنه برداری، تصادفات با وسایل نقلیه ، دوچرخه سواری و یا درگیری های فیزیکی ، عوامل خطر برای بروز این عارضه هستند. هنگام بروز علائم پس از آسیب می بایست سریعا به پزشک مراجعه نمایید. متخصص پس از معاینه بینی و ساختار های داخلی در صورت نیاز گزینه جراحی بینی را توصیه می نماید. عمل شکستگی بینی ، یک متد اصلاحی برای ترمیم و شکل دهی مجدد به بینی بنا به دلایل زیبایی و یا درمان مشکلات ساختاری می باشد. پزشک ممکن است از تکنیک های متعددی برای دستیابی به نتیجه مطلوب مورد استفاده کند.

جراحی بینی- دکتر فرهی

انتخاب بهترین جراح بینی

 • برای انتخاب یک پزشک بینی خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل به عنوان مثال بهترین جراح بینی بابل را جستجو کنید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره آن ها تحقی کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را از انجام جراحی زیبایی بینی به پزشک مورد نظر بگویید تا او به درستی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان بیشتر از انتخاب خود با بیمارانی که در مطب حضور دارند صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را بسنجید.
 • همچنین می توانید برای اطمینان خود نمونه کارهای دکتر عمل بینی مورد نظر را مشاهده کنید ، برای مشاهده نمونه کارهای دکتر سعید فرهی به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

در انتخاب جراح بینی به موارد ذیل دقت کنید:

 • یک دکتر خوب باید سلامت بیمار را در اولویت کاری خود قرار دهد.
 • اصول ریاضی را بداند و به علم زیبایی شناختی آگاه باشد.
 • توانایی تجسم کردن بینی بعد از جراحی بینی در بابل را داشته باشد که بتواند فرد را به خوبی راهنمایی کند.

ویژگی های بهترین جراح بینی

 • یک پزشک بینی خوب باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به پروسه زیبایی را به شخص توضیح دهد.
 • در صورتی که بیمار انتظارات نامعقولی از انجام پروسه زیبایی داشت سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که بیمار متقاعد نشد از انجام رینوپلاستی او اجتناب نماید.
 • صرفا به فکر مناقع شخصی خود نباشد و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.
 • بهترین دکتر عمل بینی بابل در انواع عمل های بینی تجربه بالایی دارد و نتایج مطلوبی کسب خواهد کرد.
 • پزشک خوب علاوه بر ظاهر بینی به تنفس فرد نیز توجه زیادی خواهد داشت.
 • دکتر موظف است افراد را در جریان اقدامات قبل و بعد از رینوپلاستی قرار دهند تا با رعایت این نکات دوران نقاهت راحت و کوتاه تری را سپری کنند.
 • جراح بینی خوب از علم زیبایی شناسی نیز آگاه است و با خلاقیت می تواند دیدگاه کلی از نتیجه عمل را در اختیار افراد قرار دهد.
 • پزشک خوب سعی بر جلب اعتماد بیمار می کند تا فرد با آرمش خاطر اقدام به جراحی بینی در بابل نماید.

 

جراحی بینی ترمیمی در بابل

در شرایطی که شخص از نتیجه به دست آمده راضی نیست ، رینوپلاستی ترمیمی انجام می شود. این مشکلات ممکن است بر اثر کم تجربگی یا سایر موارد باشد.

مشکلاتی که در عمل ترمیمی رفع می شود عبارتنداز :

 • رفع مشکلات تنفسی
 • اصلاح ایرادات باقی مانده از جراحی زیبایی بینی اولیه همچون قوز یا برآمدگی
 • کوچکی بیش از حد بینی
 • سربالا بودن بیش از حد نوک بینی
 • افتاده شدن بینی پس از مدتی
 • رفع فرورفتگی حاصل از رینوپلاستی اولیه
 • رفع کجی یا انحراف بینی

عمل بینی چقدر طول می کشد؟

وقت برای آدمی از اهمیت بالایی برخوردار است و این نکته در زندگی امروزه بسیار دارای اهمیت است به قدری که برای انجام عمل های زیبایی و درمانی ابتدا مدت زمان مورد نیاز برای انجام عمل کردن بینی را جویا می شوند. این مورد برای آرامش خیال بیمار بسیار دارای اهمیت بوده و به طور کلی جراحی بینی با توجه به برخی موارد ممکن است که طولانی تر و یا حتی در بازه کوتاهی به اتمام برسد. جنس پوست ، میزان تغییرات خواسته شده و دیگر موارد بر نتیجه به دست آمده موثر خواهد بود. اما در نهایت به طور تقریبی می توان ۱ الی ۳ ساعت را برای اعمال هر نوع تغییری بر روی بینی را در نظر گرفت.

آیا جراحی بینی با بیهوشی انجام می گیرد یا بی حسی ؟

برای بیان این امر می بایست پس از اتمام روند تصمیم گیری جهت عمل کردن بینی می بایست به بهترین جراح بینی در بابل مراجعه کرده و ایشان در پی انجام معاینات لازم به شما اعلام خواهد داشت که برای رینوپلاستی شما به کدام یک از روند های پیش رو احتیاج خواهید داشت. علاوه بر انتخاب پروسه بیهوشی یا بی حسی دکتر عمل بینی با در نظر گرفتن میزان تغییرات پیش رو به شما اعلام خواهد کرد که یم توانید از روش های باز یا بسته برای اعمال هر نوع تغییری به کار برده شود. جهت اعمال تغییرات بر روی بینی با توجه به صلاحدید جراح بینی یا با استفاده از ماده بیهوشی عمومی مورد انجام قرار می گیرد و یا اینکه با بی حسی های عمومی اجرا می گردد. به یاد داشته باشید که در تمام طول مدت جراحی بینی ، تیک بیهوشی در کنار شما بوده و سلامت شما را ارزیابی خواهند کرد.

 

جراحی بینی-دکتر فرهی

 

زمان مناسب برای انجام عمل ترمیمی

 • در واقع زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی بین ۶ ماه تا یک سال می باشد. هنگامی که ایرادات بینی بسیار جزئی باشد ، پس از بررسی و طبق صلاح دید پزشک ، عمل ثانویه بعد از ۶ ماه صورت می گیرد. برای انجام این عمل معمولا نیازی به بیهوشی کامل فرد نیست و به صورت سرپایی، تحت بی حسی موضعی در مطب انجام می شود.
 • اما اگر مشکلات بیمار حاد باشد ( مشکلات تنفسی، برطرف نشدن انحراف، نامتقارنی سوراخ های بینی و غیره ) بیمار برای انجام جراحی بینی ثانویه باید حداقل یک سال دست نگه دارد. چرا که ممکن است ایراد پدید آمده تنها به دلیل تورم بینی باشد و پس از یک سال که تورم بینی به طور کامل فروکش کرد، برطرف شود. همچنین پس از یک سال جراح قادر به تشخیص تمام ایرادات باقی مانده یا پدید آمده از رینوپلاستی اولیه می باشد.

هزینه رینوپلاستی ترمیمی در بابل

در واقع این عمل ، از عمل های پیچیده محسوب می شود و با هربار تکرار مجدد آن، به پیچیدگی آن اضافه خواهد شد. به همین دلیل هزینه عمل ثانویه از اولیه بیشتر می باشد.برای آگاهی از این موضوع باید به بهترین جراح بینی بابل مراجعه کنید.

نمونه جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی بابل

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی می تواند عوارضی چون خونریزی ، اختلالات تنفسی ، کج بودن نوک بینی ، عدم تقارن پره های بینی و دیگر مشکلاتی که مرتبط با فرم و عملکرد بینی است داشته باشد .مسئله ای که در ارتباط با عوارض عمل زیبایی بینی وجود دارد در این است که عوارض برای هر فردی پیش نمی آید و بروز عوارض بستگی به عدم مهارت یا مهارت بالای پزشک بینی دارد .بنابراین اگر بهترین دکتر عمل بینی بابل را انتخاب کنید هرگز دچار عوارضی پس از رینوپلاستی نخواهید شد.

تامپون بینی بعد از عمل زیبایی بینی

تامپون در واقع همان گاز استریل است که به صورت فشرده و در ابعاد مشخصی بریده شده ، سپس بعد از اتمام عمل بینی توسط جراح در داخل بینی قرار می گیرد. جراحان معمولاً پس از رینوپلاستی برای جلوگیری از خونریزی از تامپون استفاده می کنند. در گذشته استفاده از این نوع تامپون ها بیشتر رایج بود. با توجه به اینکه گچ روی بینی برای بیمار در مدت زمان یک هفته کمی سخت و دشوار بوده و باعث اذیت بیمار می شد ، در زمان استفاده ، آن را به پماد تتراسایکلین آغشته می کردند تا چرب شود. دلیل استفاده از تامپون جذب ترشحاتی است که در چند روز اول جراحی بینی وجود دارد. در صورتی که از تامپون استفاده نشود با خشک شدن ترشحات موجود در داخل بینی برای بهبودی در تنفس به مدت زمان بیشتری نیاز می باشد. تامپون هایی که در گذشته توسط پزشکان در بینی به کار گرفته می شد ، ضخامت بیشتری داشت که این ضخیم بودن موجب می شد ، هنگام خارج شدن آن توسط پزشک ، بیمار کمی درد احساس کند که این خود تجربه بدی برای متقاضی به وجود می آورد. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی ، تامپون ها ضخامت کمتری دارند که این خود موجب می شود فرد در هنگام خروج آن هیچ دردی حس نکند. تا زمانی که در بینی تازه جراحی شده متقاضی تامپون وجود دارد تنفس کمی مشکل بوده ، لذا توصیه می کنیم در این دوره از غذاهای نرم و مایع استفاده کنند.

از جمله مزیت های تامپون عبارتند از :

 • کاهش میزان خونریزی
 • به جهت اینکه پس از رینوپلاستی ساختار بینی نرم و شکل پذیر است ، به راحتی ممکن است تغییر کند ، از این رو تا زمانی که در بینی قرار دارد فرم گیری استخوان بهتر بوده و استحکام آن افزایش می یابد.
 • تامپون ها موجب محکم شدن تیغه بینی می شوند.

جراحی بینی و بارداری

همانطور که می دانید در اقدامات قبل از عمل بینی ، دکتر برای شما درخواست انجام برخی آزمایشات را دارد که بتواند از میزان صحت و سلامت شما آگاه باشد. در لیست درخواست شده ، تست خون جهت تعیین بارداری نیز برای بانوان قید می شود. این آزمایش در واقع برای این امر می باشد که اگر بانو مراجعه کننده در شرایط بارداری باشد بهتر است که از عمل بینی بپرهیزد. زیرا این روند ممکن است سلامت مادر و جنین را به خطر بیاندازد. البته منظور استفاده از ماده بیهوشی است که برای اعمال تغییرات به فرد تزریق می شود ، روند را برای سلامت جنین مخاطره آمیز می سازد. برای اطمینان از بارداری مطمئن بهتر است که جراحی بینی در بابل را به بعد از زایمان خود موکول کنید که خدای نکرده خطری شما و جنین را تهدید نکند. از همین رو بهتر است که دقت بسیاری در انجام این آزمایشات در اقدامات قبل از جراحی بینی را داشته باشید.

درصد مرگ در جراحی بینی 

عمل بینی در بابل در صدر عمل های زیبایی قرار دارد که امروزه بسیاری از افراد متقاضی انجام آن می باشند. تمامی جراحی های درمانی و زیبایی ممکن است با خود پیامد هایی را به همراه داشته باشند. اما ریسک مرگ در جراحی بینی در واقع صفر می باشد. زیرا این روند کاملا ایمن و بدون تهاجم می باشد. به طور عمده برای تمامی افراد قابل انجام می باشد و محدودیت خاصی را به همراه ندارد. به جز شرایط خاص که بهتر است به دکتر عمل بینی خود اطلاع دهید. آگاهی دکتر عمل بینی از وضعیت شما می تواند کمک بزرگی در سپری کردن روند پیش رو داشته باشد. شایان ذکر است که عمل بینی تا به حال جان کسی را نگرفته است و برای سلامت فرد خطری نخواهد داشت. تمامی این موارد که ذکر شد توجه به انتخاب بهترین جراح بینی را افزایش می دهد. هر قدر دکتر ماهر و با تجربه باشد احتمال بروز هر نوع وضعیت غیر معمول را به حداقل می رساند.

جراحی بینی- دکتر فرهی

عمل بینی در افراد سیگاری

در مواردی که شخص سیگاری برای رینوپلاستی مراجعه می کند جراح بینی به ایشان اعلام می دارد که برای مدتی بهتر است که در صورت توان کشیدن سیگار را کنار بگذارند و یا تعداد آن را در طی روز به حداقل برساند. بسیاری از اشخاص با شنیدن این صحبت تعجب می کنند و این سوال در ذهنشان مطرح می شود که جراحی بینی در بابل چه ارتباطی با سیگار کشیدن آنان دارد ؟ اما بهتر است بدانند که نیکوتین موجود در خون روند ترمیم بافت های آسیب دیده با اختلال مواجه شده و یا دوره ریکاوری برای بیمار به طول می انجامد. همانطور که می دانید برای بهبود و درمان زخم و بافت های صدمه دیده خونرسانی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و اگر این جریان با اختلال مواجه باشد طبیعتا روند درمان به کندی پیش می رود. نیکوتین موجود در سیگار یا قلیان می تواند خونرسانی را تحت تاثیر قرار دهد و تنگی رگ ها را به وجود بیاورد. به همین دلیل است که دکتر عمل بینی تاکید به عدم استعمال دخانیات بیش از عمل بینی را دارند.

نکات قابل توجه در عمل بینی افراد سیگاری

 • روند بیهوشی و به همچنین هوشیاری این اشخاص به نسبت دیگران سخت تر خواهد بود.
 • بهتر است که دو الی سه هفته قبل و بعد از جراحی بینی از استعمال هر نوع دخانیات به جد خودداری کنید.
 • باور اشتباهی که در مورد سیگار وجود دارد این است که دود سیگار مخرب است اما در واقع نیکوتین درون آن است که به بدن آسیب اصلی را وارد می کند.دلیل اصلی منع استعمال نیز نیکوتین می باشد.

قلیان یا سیگار کدام بدتر است ؟!

در واقع سیگار و قلیان هر دو برای سلامت جسم بسیار مضر است. استفاده این دو می تواند میزان تورم بعد از جراحی بینی در بابل را دیرتر از دیگران بهبود بیابد. به همین دلیل است که در مراقبت های بعد تاکید می شود که استفاده از هر نوع نیکوتین را تا دو هفته بعد از عمل بینی کنار بگذارید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر می باشد؟

هزینه با توجه به دستمزد پزشک ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه های آزمایشات و فتوگرافی و غیره تعیین می شود. برای فهمیدن این موضوع می توانید به دکتر فرهی ، بهترین جراح بینی بابل مراجعه نمایید و از این موضوع آگاه شوید.

آیا جراحی بینی با درد همراه است ؟

همانطور که از قبل اطلاع دارید جهت انجام روند رینوپلاستی دکتر با به کارگیری متدهای بیهوشی پروسه را پیش می برد. این امر در واقع بدین معنا می باشد که فرد مراجعه کننده از روند اعمال تغییرات بر روی بینی آگاه نخواهد بود و درد و ناراحتی را حس نخواهد کرد. بسیاری از درد عمل بینی ترس و واهمه دارند اما این روند کاملا ایمن و کم تهاجم است. اگر شما نیز از انجام دادن آن استرس دارید بهتر است که در جلسه اولیه که به نشست مشاوره ای معروف می باشد این حالت خود را شرح دهید، با بیان آن دکتر عمل بینی با ارائه بهترین مشاوره می تواند شما را از روند پیش رو آگاه بسازد و مطلع شوید که انجام جراحی بینی برای فرد هیچگونه دردی را به همراه نخواهد داشت.

بینی طبیعی به صورت من میاد یا بینی فانتزی ؟

قبل از اینکه شما به اتاق عمل برسید و پزشک بخواهد بینی شما را تغییر دهد؛ شما تحت معاینات بسیاری توسط دکتر عمل بینی قرار می گیرید. این امر موجب می شود که ایشان از میزان ایرادات موجود اطمینان حاصل کرده و برای ارائه بهترین فرم بینی باید از شما در چندین جهت مختلف عکاسی انجام بگیرد. با انجام این کار جراح به شما بیان خواهد کرد که مدل انتخابی شما به دیگر اجزا صورت تناسب دارد یا خیر؟! اما در کل می توان به این نکته اشاره کرد که اگر شما فردی با صورت کشیده و استخوانی هستید و می خواهید کاندید رینوپلاستی باشید می توانید از فرم فانتزی بهره مند شوید. اما اگر صورت گرد و پری دارید بهتر است که از جراحی بینی طبیعی استفاده کنید که پس از مشاهده نمونه کار انجام گرفته رضایت بالایی را بدست آورید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
9 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
امین
امین
4 سال ها گذشته

باسلام . بنده کارمندم همسر بنده مایل است جراحی بینی انجام دهد . جناب آقای دکتر امکان دارد جراحی بینی هزینه اش بصورت اقساط پرداخت شود . سپاسگزارم .

drfarahiadm
drfarahiadm
4 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  امین

سلام، خیر متاسفانه امکان پذیر نیست.
در صورت تمایل برای انجام مشاوره حضوری می توانید به مطب مراجعه فرمایید.

adminmohtava
adminmohtava
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  امین

سلام
خیر امکان پذیر نیست

مهدی
مهدی
3 سال ها گذشته

سلام هزینه عمل بینی به صورت کامل چقدر میشه برای بینی استخوانی؟

drfarahiadm
drfarahiadm
3 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  مهدی

سلام
پیش از معاینه کامل شما نمی شود هزینه دقیق را اعلام کرد، هزینه نهایی با توجه به موارد زیادی همچون میزان ایرادات بینی تعیین می شود.
در صورت تمایل برای آگاهی از هزینه کامل به مطب مراجعه فرمایید.

بهروز
بهروز
3 سال ها گذشته

سلام جناب آقای دکتر فرهی..۴۳ سال سن دارم. ۱۳ سال پیش عمل انحراف و زیبایی با هم انجام دادم. بعد از ۸ سال آپنه خفیف داشتم. ولی به تدریج آپنه خوابم بیشتر و الان دو ماه هست که شدیدتر شده طوری که برای به خواب رفتن هم مشکل دارم و گرفتگی بینی خیلی اذیتم می کنه. و یک طرف بینی هم چسبندگی داره و تقریبا داخل بینی من خشکه . نزد پزشک رفتم گفته تیغه بینی انحراف داره باید عمل کنید. ایا عمل ترمیم بینی مشکلات من رو حل میکنه. با توجه به اینکه گفته میشه که عمل ترمیمی سخته و ممکنه بدتر هم بشه. گیج شدم چیکار کنم خیلی دارم اذیت میشم هم خودم هم خانوادم. ایا اقای دکتر شما عمل ترمیم بینی انجام میدید.

adminmohtava
adminmohtava
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  بهروز

سلام لطفا از زاویه نیمرخ و روبرو برای ما عکس ارسال کنید.

Narges
Narges
4 ماه ها گذشته

سلام اقای دکتر همسر بنده ۱۰ سال پیش عمل جراحی انجام دادن الان به مدت یک هفته یک برامدگی روی دماغشون ایجاد شده که پایین تر از قسمت استخونیه بنظرتون مشکل چی میتونه باشه نیاز به جراحی داره ؟

drfarahi10
drfarahi10
3 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  Narges

باید معاینه بشن تا مشخص بشه برامدگی جنسش چیه ولی بعیده به جراحی ارتباط داشته باشه

Call Now Button