عمل بینی از دسته جراحی های زیبایی و درمانی است که امروزه بیشترین مخاطبین را به خود اختصاص داده است. از آن جایی که جنس بینی در افراد مختلف با هم متغییر است و به دو نوع گوشتی و استخوانی دسته بندی شده اند. طبیعتا نوع روند رینوپلاستی آن ها نیز بایکدیگر متفاوت خواهد بود. جراحی بینی گوشتی در بابل بر روی بینی هایی انجام می شود که دارای پوست ضخیم و استخوان و غضروف ضعیف می باشد، این نوع بینی در اطراف دیواره سوراخ های خود غدد چربی فراوانی دارد. از دیگر ویژگی های بینی گوشتی می توان به غضروف پهن و نازک جلوی بینی ، گرد بودن نوک بینی اشاره کرد. اگر شما و یا اطرافیانتان این نوع بینی را دارا هستید و قصد انجام عمل دارید بهتر است این مقاله دکتر سعید فرهی ، بهترین جراح بینی بابل را تا انتها با دقت مطالعه کنید.

جراحی بینی گوشتی

مشخصه های ظاهری بینی های گوشتی

این عضو از صورت بر اساس نوع پوست و میزان درصد چرب موجود به دو نوع استخوانی و گوشتی دسته بندی می شود و از مشخه های آن می توان به :

 • بر روی سطح پوست منافذ نمایان است.
 • پره های بزرگ بینی
 • غضروفی نرم و منعطف دارد.
 • نمای پهن دماغ در چهره.

جراحی بینی گوشتی در بابل

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بهتر است دید واقع بینانه ای نسبت به این نوع رینوپلاستی داشته باشند و به راهنمایی های بهترین جراح بینی در خصوص بینی گوشتی توجه کنند . معمولا جراحان بینی مدل بینی طبیعی را به این افراد توصیه می کنند و از روش جراحی بینی باز استفاده می کنند تا بتوانند به راحتی پوست بینی را تراشیده و نازک کنند و در صورت نیاز پیوند غضروف و گرافت گذاری انجام دهند. در جراحی بینی ، جراح بینی با دقت تیغه و مجراهای هوا را معاینه می کند تا بتواند بهترین جراحی بینی را انجام دهد. مزین های جراحی بینی گوشتی در بابل شامل :

 • سبب زیبا شدن بینی می شود.
 • باعث تقارن بینی می شود.
 • سبب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.
 • باعث بهتر شدن کیفیت زندگی فرد می شود.

 

 

متدهای بکار رفته برای پوست ضخیم در عمل بینی گوشتی

بزرگترین و اصلی ترین چالش پیش رو در رینوپلاستی بینی های گوشتی برای جراح بینی وجود دارد ضخامت بالای پوست بینی می باشد. در روند عمل کردن و ایجاد تغییرات بر روی بینی می دانید که در کنار زیبایی می بایست ساختار داخلی بینی را حفظ کرد که فرد مراجعه کننده در پی انجام جراحی بینی گوشتی دچار مشکلات تنفسی و غیره نشود. از همین رو دکتر عمل بینی گوشتی در حین عمل با پوست ضخیم می بایست بهترین فرم ممکن از دماغ را با دستان توانمند خود به وجود آورد که میزان تورم و کبودی بعد از فرآیند نیز به حداقل ترین حالت ممکن خود برسد.

بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی در بابل

همانطور که اطلاع دارید برای اعمال تغییرات اساسی و ماندگاری بیشتر بایستی بلوغ و رشد فرد متقاضی به تکامل رسیده باشد. به دین معنا که حداقل فرد بایستی رنج سنی ۱۸ سال را داشته باشد زیرا بدن انسان همواره در حال رشد و تکامل است در بازه انتهای رشد و بلوغ این روند کند تر می شود و در برخی اندام ها تثبیت می شود و این بدان معناست که اصلاحات ایجاد شده بر روی بینی ثابت می ماند و تغییری نخواهد داشت.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی

 • بیمار به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده نکند.
 • به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری کند.
 • بیمار به صورت ناشتا برای انجام جراحی بینی گوشتی در بابل مراجعه کند.
 • آزمایشاتی را که جراح بینی تجویز نموده است انجام دهد.
 • داروهایی را که بهترین جراح بینی بعد از جراحی بینی تجویز نموده است به طور کامل انجام دهید.
 • بعد از جراحی بینی حدالامکان از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنید.
 • هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهید، این کار باعث کاهش تورم و کبودی می شود.
 • تا یک هفته بعد از جراحی بینی از انجام فعالیت های سنگین جدا خودداری کنید.

برای اینکه از نتیجه جراحی بینی خود نتیجه بهتر و ایده آلی به دست آورید بهتر است اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت کنید، برای مطالعه می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی

در این بخش می خواهیم شما را با تفاوت ها بارز جراحی بینی گوشتی و استخوانی آشنا کنیم تا با داشتن اطلاعات کامل ، به انجام این پروسه اقدام کنید . این تفاوت ها به طور خلاصه شامل موارد زیر می شوند :

پیچیدگی جراحی : عمل جراحی در بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم ، پیچیدگی بیشتری داشته که مهارت بالا پزشک را می طلبد .

ظرافت و دقت بالا پزشک : داشتن دقت بالا در هر دو جراحی بسیار حائز اهمیت است ؛ اما عمل بینی گوشتی باید با ظرافت بیشتری انجام شود تا احتمال ایجاد هر گونه بد شکلی به حداقل برسد .

پیوند و اضافه کردن گرافت : پیوند گرافت نیز در بینی های گوشتی مرسوم است ؛ زیرا غضروف های بینی بسیار ضعیف بوده و قابلیت شکل پذیری پایینی دارد . از همین رو انجام این پیوندها ، دست جراح را برای شکل دهی بینی باز نگه می دارد .

نوع جراحی : انجام جراحی در بینی های گوشتی تنها به صورت باز است ؛ زیرا پزشک نیاز دارد تا به تمامی بخش های بینی دسترسی کاملی داشته باشد . این نکته در بینی استخوانی متغیر بوده و بسته به شرایط و فرم بینی بیمار می تواند به شیوه باز یا بسته انجام شود .

تورم : در بینی های گوشتی ، معمولاً تورم قابل مشاهده ‌ای در ناحیه بینی و اطراف چشم ‌ها بعد از عمل وجود دارد . این تورم ها بیشتر به دلیل از فرم دهی به بافت‌ های نرم ایجاد می شوند که برطرف شدن آن زمان بیشتری را نسبت به بینی های استخوانی به خود اختصاص می دهد .

در انتها در نظر داشته باشید که انجام جراحی در هر دو مدل ، در صورتی که توسط پزشک با تجربه انجام شود شما را به نتیجه دلخواه تان خواهد رساند .

 

جراحی بینی گوشتی- دکتر سعید فرهی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • برخی بیماران ممکن است پس از جراحی بینی گوشتی در بابل با حالت تهوع و حتی سرگیجه روبرو شوند ، در صورتی که میزان آن خفیف و جزئی باشد امری طبیعی است ، اما در صورتی که شدت یابد می بایست حتما با پزشک معالج خود مشورت نمود.
 • گاها برخی افراد در ساعات ابتدایی پس از جراحی بینی ، احساس گلو درد و سرماخوردگی خواهند نمود ، دلیل این اتفاق ناشی از لوله بیهوشی است که حین جراحی در گلوی بیمار قرار داده می شود. این مسئله جای نگرانی ندارد زیرا با مصرف نوشیدنی های گرم بهبود پذیر است.
 • امروزه در اکثر جراحی های بینی ، بهترین جراح بینی بابل اقدام به قرار دادن تامپون داخل بینی نمی کند و از این رو معمولا تا ۴۸ ساعت پس از جراحی از بینی بیمار خونابه ترشح می کند که جهت پیشگیری از آلودگی ، برای تمیز کردن آن حتما باید از گاز استریل استفاده نمایید.
 • بیماران بعد از عمل بینی ، باید در زیر سر خود چند بالش بگذارند تا سر آن ها بالاتر از حد طبیعی بدن قرار گیرد و به این ترتیب از تشدید تورم در ناحیه بینی پیشگیری به عمل آورند.
 • توصیه می شود بیماران بعد از جراحی بینی به مدت ۲ الی ۳ هفته در حالت طاقباز بخوابند و هرگز به پهلو نخوابند ، زیرا در این صورت میزان تورم بینی شدید می شود.
 • حداقل طی هفته های ابتدایی بعد از جراحی بینی باید از خندیدن زیاد ، صحبت طولانی ، عطسه با دهان بسته ، فین با فشار شدید خودداری شود.
 • بیماران باید داروهایی که از سوی جراح متخصص برای آن ها تجویز شده را به درستی و در ساعات مقرر مصرف نمایند.
 • مصرف غذاهایی که باید به مدت طولانی جویده شوند در طول هفته اول پس از عمل ممنوع بوده و بهتر است بیمار از غذاهای نرم و آبکی از قبیل فرنی و سوپ و همچنین انواع آبمیوه و کمپوت استفاده نمایند.
 • لازم به ذکر است که باید از مصرف نمک به میزان زیاد و نیز سدیم بعد از جراحی بینی خودداری شود.
 • بیماران می توانند از روز بعد از عمل جهت شستشوی بینی خود از سرم های ویژه شستشو استفاده کنند و روزانه حداقل ۳ مرتبه این کار را انجام دهند.
 • تورم و کبودی ناشی از عمل تا ۳ روز پس از جراحی بینی گوشتی تشدید شده و پس از آن مجددا شروع به کاهش می کند.
 • دستکاری کردن بینی بعد از عمل ممنوع می باشد.
 • بیماران از چند مدت قبل از جراحی بینی باید از آمد و شد در مکان های پرجمعیت خودداری نمایند.
 • استفاده از کمپریس یخ نیز به دلیل جلوگیری از پیشروی تورم و کبودی ، تا ۴۸ ساعت بعد از عمل توصیه می شود.
 • در صورت مسواک زدن دندان ها باید حتما از مسواک نرم استفاده شود و از حرکت شدید آن بر روی لثه و لب خودداری گردد.
 • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب تا یکماه و استفاده از عینک ( طبی و آفتابی ) تا دو ماه بعد از جراحی ممنوع است.
 • مصرف سیگار نیز از دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد ، زیرا منجر به کند شدن فرآیند ترمیم می شود.
 • انجام فعالیت های سنگین فیزیکی و نیز بلند کردن اجسام با وزن بالای ۲ کیلو پس از جراحی بینی ممنوع می باشد.

متقاضیان جراحی بینی در صورت رعایت موارد مذکور می توانند دوران بهبودی و نقاهت را با اطمینان خاطر سپری کرده و به نتایج خوبی از جراحی بینی دست یابند.

بهترین جراح بینی گوشتی

برای عمل کردن بینی بهتر است که اولین قدم را درست و اصولی بردارید که به انتخاب دکتر عمل بینی گوشتی مرتبط می شود. با انتخاب بهترین جراح می توانید خود را در برابر بسیاری موارد ایمن سازید. این بدان معناست که دکتر با تکیه به مهارت و تجربه چند ساله خود می توانید بهترین فرم بینی گوشتی را برای بیمار به ارمغان آورد. علاوه بر این مورد قادر است که تمامی ایرادات و مشکلات موجود را به درستی برطرف بسازد به نحوی که میزان بروز هر نوع عارضه ای را در پی جراحی بینی گوشتی به حداقل رساند. این نوع از بینی در میان انواع دیگر کمی دشوارتر است زیرا میزان چربی و ضخامت بالای پوست را دارا می باشد. از همین رو ممکن است دچار پیامدهایی مانند تورم و التهاب بیشتری شود. اما با انتخاب بهترین دکتر می توانید از تمامی این موارد اطمینان حاصل بفرمایید که جراح با تجربه و حاذق می تواند از پس تمامی چالش های به وجود آمده در حین عمل به خوبی بربیاید.

عوارض جراحی بینی گوشتی شامل چه مواردی می شود ؟

بسیار از افراد در جلسه مشاوره درباره عوارض جراحی بینی می پرسند که باید به آن ها بگوییم که اگر برای انجام جراحی پلاستیک بینی به بهترین جراح بینی مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت کنید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد . تنها عارضه این روش تورم ، کبودی ، آبریزش و گرفتگی بینی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

هزنیه عمل بینی گوشتی

تمامی افراد مراجعه کننده جهت ایجاد تغییر بر روی بینی گوشتی تمایل دارند که ابتدا متوجه هزینه قابل پرداخت برای جراحی بینی گوشتی را مطلع شوند. اما قبل از هر چیزی بایستی مطلع باشید که نرخ نهایی این روند بسته به فاکتورهای بسیاری است. اعم از میزان تغییرات خواسته شده ، نوع تکنیک به کار رفته ، دستمزد تیم بیهوشی و بسیاری موارد دیگر که برای دانستن کامل قیمت عمل کردن بینی گوشی؛ بهتر است که در جلسه مشاوره ابتدایی شرکت داشته باشید که بعد از انجام معاینات لازم جراح به شما اطلاع خواهد داد که این روند برای شما چه مقدار هزینه را در بر دارد.

سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی گوشتی در بابل

 • آیا در انجام جراحی بینی گوشتی در بابل بینی دچار افتادگی می شود ؟

باور غلطی در میان عموم مردم رایج شده است بر این امر که مدتی بعد از جراحی بینی گوشتی ، فرم جدید دچار افتادگی می گردد. دقت داشته باشید که رینوپلاستی بایستی توسط دکتر فرهی مجرب و با سابقه ، بهترین جراح بینی بابل انجام بگیرد. در این صورت است که این روش درمانی و زیبایی ایمن بوده و از این قبیل عارضه ها را برای فرد در پی نخواهد داشت.

 • تفاوت عمل بینی گوشتی برای بانوان با آقایان در چیست ؟

همانطور که در نگاه اول می بینید فرم چهره بانوان ظرافت بیشتری به نسبت آقایان دارد و به طبع این ظرافت در بینی آن ها حتی با اینکه از نوع و مدل گوشتی باشد لحاظ شده و سبب گشته که چالش های حین عمل در بانوان به نسبت مردان کمتر باشد . شایان ذکر است که جراح بینی موفق همواره از پس هر نوع چالشی در اتاق عمل به نحو احسنت برآمده و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

 • بینی های گوشتی برای جراحی مناسب هستند؟

بله، بینی های گوشتی برای جراحی مناسب هستند. در واقع، جراحی بینی گوشتی یکی از روش های معمول برای بهبود تنفس و شکل بینی است. در این نوع جراحی، با حذف بافت های اضافی و تنظیم ساختار بینی ، مسیر تنفس بیشتری فراهم می شود و شکل بینی بهبود می یابد . البته ، قبل از تصمیم گیری برای جراحی بینی، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش درمانی برای شما تعیین شود.

 • آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر امکان پذیر است ؟

امروزه شاهد تبلیغات زیادی در خصوص عمل دماغ گوشتی با لیزر هستیم ، باید گفت امروزه علم پزشکی با اینکه پیشرفت های چشمگیری داشته اما هنوز نتوانسته است با لیزر جراحی بینی گوشتی را انجام دهد ، لیزر نمی تواند تاثیری در استخوان و بافت بینی بگذارد و فقط باعث صاف و شفاف تر شدن پوست بینی می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button