چشم ها در برقراری ارتباط نقش مهمی دارند و زیبایی آن ها در روابط اجتماعی فرد تاثیر بسزایی دارد از این رو برای افرادی که افتادگی پلک دارند ، جراحی پلک بهترین گزینه است. چشم ها در بیان احساسات درونی هر فردی نقش مهمی دارند و از حالت چشم می توان تشخیص داد فرد هیجان زده ، خسته ، شاد و غیره است. حال تصور کنید چشم دچار مشکلی چون افتادگی پلک باشد در این حالت چشم های فرد همیشه خسته به نظر می رسند و جلوه زیبایی ندارند. رفع چین و چروک اطراف چشم ، پف زیر چشم ، افتادگی پلک بالا و پلک پایین از دلایل انجام این فرآیند می باشد. بلفاروپلاستی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک بالا می تواند به صورت هم زمان و جدا از هم نیز انجام شود. در برخی مواقع که افتادگی پلک شدید باشد می تواند دید فرد را محدود کند و مشکلات بینایی به وجود آورد.

جراحی پلک

کاندیدای بلفاروپلاستی :

اگر افتادگی پلک ها در ظاهر صورت شما و یا حتی افتادگی و شل شدن پلک ها موجب باز نشدن کامل چشم ها گردد و یا پلک های تحتانی به سوی پایین کشیده شده باشد. می توان جهت بهبود و درمان این حالت ها ازجراحی پلک استفاده کرد. جراحی زیبایی پلک در هر دو پلک امکان انجام دادنش وجود دارد و به طور کلی با تخلیه بافت اضافی که دلیل افتادگی پلک ها شده می توان این حالت را برطرف کرد. عمل فوق ایرادات ذیل را بهبود می بخشد :

 • برطرف کردن پوست اضافه یا پف زیر چشم ها
 • بهبود حالت افتادگی پلک های فوقانی و تحتانی
 • برطرف شدن اختلال دید به علت پدید آمدن پوست اضافه
 • درمان افتادگی پلک پایین و نمایان شدن سفیدی زیر عنبیه

 

جراحی پلک

 

جراحی پلک با لیزر

با توجه به تشخیص دکتر ، میزان افتادگی و مشکلات چشم می توان این متد را با لیزر استفاده کرد. بلفاروپلاستی با لیزر برای ورم زیر چشم ها ، پف کردگی اطراف چشم ها ، رفع پوست مات و تیره ، رفع چین و چروک های اطراف چشم مناسب است.

بلفاروپلاستی مادرزادی

برخی از کودکان در بدو تولد مشکلات مادرزادی دارند ، مشکل افتادگی پلک از مشکلات مادرزادی است که امکان دارد برای کودک پیش بیاید. در صورتی که کودکی افتادگی پلک مادرزادی داشته باشد باید سریعاً تحت درمان قرار گیرد زیرا افتادگی پلک باعث محدود شدن میدان دید و عدم دید مناسب می شود که این موضوع باعث تنبلی چشم می شود.

نحوه انجام جراحی پلک به شرح ذیل می باشد:

عمل فوق با توجه به بیمار بر روی هر دو پلک بالا و پایین یا فقط بر روی پلک بالا یا پایین انجام می شود. در فرآیند ترمیم زیبایی پلک بالا ، جراح پلک برای اینکه جای برش های بر روی پوست مشخص نباشد، برش را بر روی خطوط موجود روی پلک ایجاد می کند و چربی و پوست اضافه را خارج می نماید. اما در جراحی پلک پایین ، دکتر برشی را در راستا مژه ها یا در داخل پلک ایجاد می نماید و تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند.

 

 

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

 • مهم ترین اقدام با توجه به نقش موثر جراح پلک در نتیجه ای که از بلفاروپلاستی به دست می آید، انتخاب یک پزشک خوب می باشد.
 • پس از انتخاب جراح پلک خود، به بیان توقعاتی که از این روند دارید بپردازید این کار پزشک را از انتظارات شما آگاه می کند.
 • اگر دارای سوابق بیماری مزمنی بوده، داروی خاصی استفاده می کنید یا به مواد دارویی و غذایی حساسیت دارید، آگاه نمودن پزشک از این موارد ضوروی و الزامی می باشد.
 • افراد باید به مدت ۲ ماه از استعمال دخانیات و مشروبات حاوی الکل دست بکشند زیرا مصرف آن ها موجب کاهش میزان اکسیژن خون می شود.
 • از مصرف داروهایی که روند انعقاد خون را با اختلال مواجه کرده و موجب رقیق شدن خون می شوند همچون آسپرین به مدت ۲ ماه اجتناب کنند، مصرف این داروها احتمال خونریزی در حین عمل زیبایی پلک را افزایش می دهد.
 • شب قبل ازپروسه غذایی سبک میل نموده و استحمام کنید.
 • هنگام مراجعه برای جراحی پلک زیور آلات به همراه نداشته و از زدن لاک خودداری کنید.
 • بهتر است خانم ها بدون آرایش برای جراحی زیبایی پلک مراجعه نمایند.

عوارض :

جراحی پلک عمدتا روندی ایمن است و عمدتا در دو هدف درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و سبب بروز تغییرات چشم گیری در چهره شخص خواهد بود بروز عارضه پس از اتمام روند از جزئی تا شدید بسته به میزان تجربه و تبحر جراح پلک دارد . در برخی موارد به علت عدم تبحر و ناکافی بدون تجربیات دکتر فرد راه کاری جز انجام جراحی ثانویه و ترمیمی نداشته است. اما در حالت امن و طبیعی عمدتا عوارض همچون تورم ، کبودی ، التهاب و درد بعد از انجام عمل زیبایی پلک امری طبیعی است و به خاطر داشته باشید که بعد از گذشت چند روز این حالت برطرف شده و هیچکدام از عارضه ها ماندگار نخواهد بود و به صورت کامل بهبود می یابد.

 

جراحی پلک

 

ویژگی های بهترین جراح پلک

جراح پلک خوب ویژگی هایی دارد که او را از سایر پزشکان متمایز می نماید، از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این نوع جراحی را زیادی انجام داده و تجربه زیادی در این زمینه دارد.
 • سوابق او در زمینه عمل های پلاستیک و زیبایی موفقیت آمیز بوده و رضایت بیماران را به همراه داشته است.
 • تحصیلات مرتبطی با انجام این متد دارد.
 • مهم ترین مسئله برای او در انجام جراحی زیبایی پلک ، حفظ عملکرد طبیعی آن ها و سلامت بیمار می باشد.
 • زمان کافی برای توضیح نکات لازم در رابطه با بلفاروپلاستی را در اختیار فرد قرار داده و از صبر و حوصله زیادی برخوردار است.
 • با در نظر گرفتن ویژگی های فوق اقدام به انتخاب جراح پلک کرده و با این کار احتمال دستیابی به نتایج موفقیت آمیز را افزایش دهید.

مراقبت های بعد از جراحی پلک به شرح ذیل می باشد:

 1. بیمار داروهایی را که جراح پلک تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کند.
 2. تا دو هفته پس از جراحی بیمار از آرایش کردن چشم پرهیز کند.
 3. به مدت دو هفته بعد از جراحی زیبایی پلک از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکند.
 4. هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهید.
 5. هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب از عینک دودی استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی پلک می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است، مراجعه کنید.

 

جراحی پلک

 

آیا جراحی زیبایی پلک عوارض دارد؟

در صورتی که افراد برای انجام بلفاروپلاستی به بهترین جراح پلک مراجعه کنند و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نماید دچا رعارضه ای نخواهند شد.

هزینه جراحی پلک

هزینه این جراحی در پلک بالا یا پایین بستگی به دستمز جراح دارد. همچنین مشکلی که باید رفع شود نیز در تعیین هزینه نقش دارد. برای تعیین قیمت دقیق بهتر است به جراح مورد نظر مراجعه کنید ، همچنین می توانید از طریق صفحه اینستاگرام و سایت جراح مورد نظر قیمت های حدودی را جویا شوید.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button