برخی از افراد فقط تمایل به رفع مشکلات ظاهری بینی دارند و نمی خواهند از فرم بینی مشخص شود که جراحی بینی انجام داده اند، اینگونه افراد می توانند جراحی بینی طبیعی را انجام دهند. به بیان دکتر سعید فرهی ، بهترین جراح بینی بابل ، فرم بینی باید متناسب با چهره باشد به همین دلیل فرم بینی بیماران کاملاً مشابه هم نمی شود.

 

جراحی بینی طبیعی

 

مشخصات جراحی بینی طبیعی

 • رعایت زاویه مناسب بین لب و بینی
 • رعایت فرم و زاویه نوک بینی
 • تغییر اندازه بینی و سوراخ های بینی متناسب با فرم صورت

عمل بینی به صورت طبیعی

در واقع در جراحی بینی طبیعی ، بینی به گونه ای عمل می شود که استاندارهای و معیارهای زیبایی را داشته باشد ولی در فرم بینی زاوایای طبیعی بین لب و بینی رعایت شده باشد و مشخص نباشد که بینی جراحی شده است. اکثریت بانوان برخلاف آقایان می خواهند که بینی تغییرات چشمگیری داشته باشد و بعد از جراحی زیبایی بینی مشخص شود بینی جراحی شده است ، اینگونه افراد می توانند عمل بینی فانتزی یا عروسکی انجام دهد. جراحي بيني طبیعی بر روی بینی های گوشتی نتایج بهتری دارد. برخی از افراد ، از قوس زیاد بینی فانتزی و فرم کلی آن خوششان نمی آید ، همچنین از فرم طبیعی بینی نیز خوششان نمی آید برای اینگونه افراد عمل بینی نیمه فانتزی پیشنهاد می شود. بینی های نیمه فانتزی ترکیبی از بینی فانتزی و طبیعی می باشد. قوس بینی ، سایز بینی و نوک بینی کمی بیشتر از فرم طبیعی بینی و کمی کمتر از فرم فانتزی بینی تغییر می کند.

 

جراحی بینی طبیعی

 

عمل بینی طبیعی در مردانه

آقایان بیشتر خواستار جراحی بینی طبیعی هستند . ساختار صورت مردان و ترکیب اجزای چهره آن ها طوری است که فرم کلی صورت استخوانی است و لطافت کمتری دارد. به همین دلیل اکثر آقایان می خواهند فرم بینی به اجزای دیگر چهره بیاید و از بینی های فانتزی برای چهره یک مرد خوششان نمی آید و ترجیح می دهند مشکلات بینی رفع شود و بینی بسیار طبیعی جراحی شود. فرم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی اهمیت دارد و متناسب بودن فرم بینی با اجزای دیگر چهره ، زیبایی چهره را افزایش می دهد. به همین دلیل باید جراح بینی خوبی را برای عمل بینی انتخاب کنید تا در پایان عمل بینی از فرم بینی رضایت داشته باشید. تحقیقات لازم را انجام دهید و نمونه کارهای جراحان بینی را با یکدیگر مقایسه کنید تا متوجه شوید مهارت کدام جراح بینی در جراحی طبیعی بینی بیشتر است و در نهایت بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید.

جراحی بینی طبیعی

فرم دهی بینی

نکته ای که در ارتباط با فرم بینی وجود دارد میزان تناسب فرم بینی با اجزای دیگر صورت است . به همین دلیل پس از انتخاب فرم بینی باید با جراح بینی مشورت کنید تا با توجه به آناتومی چهره تان بهترین فرم بینی انتخاب شود . برخی از افراد به دلیل دارا بودن چهره استخوانی و درشت ، مناسب فرم بینی فانتزی نیستند و بهتر است بینی آن ها به صورت طبیعی جراحی شود . بینی فانتزی کاملاً تراشیده شده است و ظرافتهای خاصی دارد به همین دلیل در نگاه اول مشخص می شود که بینی جراحی شده است . بارزترین تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی در زاویه نوک بینی و قوس ایجاد شده بر روی بینی است . جراح بینی باید برای هر فردی زاوایای متناسب را ایجاد کند و هنگام ایجاد زاوایا دقت داشته باشد که فرد تمایل به کدام نوع از فرم بینی دارد . بیماران نباید برای فرم دهی بیش از حد بینی اصرار کند زیرا زاوایای مناسب باعث زیباتر شدن چهره می شود و زیاده روی در فرم دهی بینی باعث مصنوعی شدن چهره می شود . فرم بینی در روحیه افراد تاثیر بسیار زیادی دارد و فرم بینی بعد از عمل زیبایی بینی حتماً باید مورد رضایت بیمار باشد بنابراین جراح بینی باید در فرم دهی بینی به نظر بیمار نیز توجه کند.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

 1. اولین قدم برای عمل زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه است.
 2. در اولین جلسه ای که پدکتر سعید فرهی بهترین جراح بینی بابل را ملاقات می کنید، درباره انتظارات خود از جراحی بینی طبیعی صحبت کنید.
 3. مواردی خاص همچون سابقه بیماری ، مصرف داروی به خصوص یا حساسیت دارویی خود را در جریان پزشک قرار دهید.
 4. از همه جهت های بینی خود عکس تهیه کنید.
 5. شب قبل از عمل استحمام نمایید.
 6. تمام مدارک پزشکی را همراه خود داشته باشید.
 7. در روز جراحی خانم ها از داشتن ، لاک ، ناخن مصنوعی و آرایش خودداری کنند.
 8. آقایان نباید حین عمل ریش و سبیل داشته باشند.
 9. به همراه داشتن زیور آلاتی همچون ساعت ، انگشتر و غیره نیز ممنوع می باشد.

 

 

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی

 1. آزمایشاتی را که جراح بینی برای تان تجویز نموده است به طور کامل انجام دهید.
 2. به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل بینی طبیعی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده نکند.
 3. به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری شود.
 4. به مدت ۸ ساعت قبل از جراحی زیبایی بینی چیزی میل نشود و بیمار به طور ناشتا برای جراحی زیبایی بینی مراجعه کند.
 5. حتما در روز جراحی بینی طبیعی یک الی دو همراه با خود داشته باشید.
 6. داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 7. بعد از عمل بینی از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجوددارد، پرهیز کنید.
 8. بیمار از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد جدا خودداری کند.
 9. بعد از جراحی مراقب خیس نشدن گچ و پانسمان بینی خود باشید.
 10. برای کاهش تورم و کبودی بینی حداقل تا ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 11. از آب میوه هایی همچون آب کرفس و سایر آب میوه های طبیعی با هدف تسریع روند بهبودی و همچنین کاهش تورم بینی استفاده کنید.
 12. فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 13. تا مدتی از رفتن به استخر ، شنا و شیرجه زدن خودداری کنید.
 14. تا دو ماه از عینک استفاده نکنید و در صورت لزوم تنها از لنز های تماسی استفاده کنید.
 15. بعد از جراحی بینی طبیعی احساس درد طبیعی است ، برای تسکین آن می توانید از دارو های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. البته استفاده از مسکن های قوی همچون آسپرین و پروفن احتمال خون ریزی را افزایش می دهد.
 16. مصرف سدیم و ادویه خصوصا ادویه های تند را به حداقل برسانید تا از افزایش تورم بینی جلوگیری کنید.
 17. به صورت طاقباز بخوابید و از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری نمایید.
 18. به هنگام عطسه و سرفه دهان خود را کاملا باز کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 19. خندیدن و حرف زدن بیش از حد باعث فشار وارد شدن به بینی خواهد شد.
 20. از قرار گرفتن در معرض تابش شدید خورشید و رفتن به محیط های بسیار گرم همچون سونا و جکوزی خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی طبیعی می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

 

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی ترمیمی

این جراحی به منظور برطرف کردن ایرادات باقی مانده یا پدید آمده از جراحی بینی اولیه صورت می گیرد. انجام عمل بینی ترمیمی تنها پس از گذشت یک سال که تورم بینی کاهش یافت و ایرادات بینی به طور کامل قابل تشخیص بود ، میسر می باشد. از لحاظ هزینه هم به دلیل پیچیده تر بودن عمل بینی ثانویه نسبت به تغییر فرم بینی اولیه ، گران تر خواهد بود.

آیا جراحی بینی طبیعی درد دارد؟

از آنجا که عمل بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود پس بیمار دردی احساس نمی کند و ممکن است بعد از جراحی بینی طبیعی کمی درد داشته باشد که امری طبیعی بوده و برای کاهش آن می تواند با مشورت پزشک از مسکن استفاده کند.

 

 

 

اقدامات لازم برای انتخاب جراح مناسب جراحی بینی طبیعی

برای این امر باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید. در ادامه این عوامل را مورد ارزیابی قرار داده ایم :

 • مورد اول داشتن مجوز کار و مدرک دانشگاهی معتبر است. این موضوع به این معنی است که پزشک مهارت و تبحر کافی را برای انجام این پروسه دارد و آموزش های لازم را دیده است.
 • عکس های قبل و بعد بیماران قبلی به شما این فرصت را می دهد تا اطلاعات جامعی را در مورد سطح کاری دکتر خوب عمل بینی در بابل به دست آورید. از جمله این اطلاعات ، چگونگی تغییر اندازه بینی برای بهبود ظاهر کلی صورت و تناسب این عضو با دیگر اجزا را می توان نام برد.
 • پیش از جراحی بینی طبیعی ، پزشک طی یک جلسه خصوصی با بیمار ملاقات می کند. سپس در مورد سوابق پزشکی، عمل های پیشین و داروهای مصرفی از آن ها سوالاتی را می پرسد. دکتر باید تمام جنبه ها و خطرات این پروسیجر را به صورت کامل توضیح دهد و نگرانی های مراجعه کننده را رفع کند.
 • کارمندان و دستیاران باید برخوردی حرفه ای ، دوستانه و سرشار از احترام با زیباجویان داشته باشند و خود مطب نیز باید محیطی آرامش بخش و تمیز داشته باشد. اگر این خصوصیات را مشاهده نکردید، بهتر است به دنبال جراح دیگری بگردید.

نکته!! مهم و قابل توجه دیگر این است که پزشک معالج باید برای هر شخص به طور جداگانه و خصوصی وقت و انرژی کافی بگذارد، از تجهیزات مورد نیاز استفاده کند و برای همه یک رویه را پیش نگیرد. برای آگاهی از نکات ذکر شده، می توانید نظرات افراد در وب سایت و شبکه های اجتماعی دکتر را مطالعه کنید. همچنین صحبت کردن و مشورت گرفتن از مراجعه کننده های سابق نیز کمک بزرگی به نهایی کردن تصمیم برای انجام جراحی بینی طبیعی می کند.

هزینه عمل بینی طبیعی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی طبیعی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه بیمارستان و غیره تعیین می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button