عمل کردن بینی تنها مزیت درمانی ندارد و امروزه به جهت بهبود ظاهر نیز بسیار پر کاربرد می باشد. از همین رو رینوپلاستی دارای انواع مختلفی از جمله جراحی بینی طبیعی می باشد. برای اینکه بتوانید تفاوت میان این موارد را به درستی متوجه شوید ابتدا می بایست با دکتر سعید فرهی ، بهترین جراح بینی بابل مشورت کنید و نتیجه نهایی را در نظر خود آمیخته کنید که بهترین نتیجه را دریافت نمایید. جراحی کردن بینی به فرم نچرال به این معناست که نوک آن سربالا نیست و قوس زیادی را نیز دریافت نکرده است. در فرم طبیعی می بایست تمرکز را بر روی تناسب بینی با دیگر اجزا صورت گذاشت که بتوان دستاورد نهایی را به گونه ای مشاهده کرد که افراد کمتری متوجه انجام دادن عمل بر روی بینی شوند.

 

جراحی بینی طبیعی

 

مشخصات عمل بینی طبیعی در بابل

 • رعایت زاویه مناسب بین لب و بینی
 • رعایت فرم و زاویه نوک بینی
 • تغییر اندازه بینی و سوراخ های بینی متناسب با فرم صورت

رینوپلاستی به صورت طبیعی در بابل

در واقع در جراحی بینی طبیعی ، بینی به گونه ای عمل می شود که استاندارهای و معیارهای زیبایی را داشته باشد ولی در فرم بینی زاوایای طبیعی بین لب و بینی رعایت شده باشد و مشخص نباشد که بینی تغییر یافته است. اکثریت بانوان برخلاف آقایان می خواهند که بینی تغییرات چشمگیری داشته باشد و بعد از جراحی زیبایی بینی مشخص شود بینی عمل شده است ، اینگونه افراد می توانند عمل بینی فانتزی یا عروسکی انجام دهد. عمل بینی طبیعی بر روی بینی های گوشتی نتایج بهتری دارد. برخی از افراد ، از قوس زیاد بینی فانتزی و فرم کلی آن خوششان نمی آید ، همچنین از فرم طبیعی بینی نیز خوششان نمی آید برای اینگونه افراد عمل دماغ نیمه فانتزی پیشنهاد می شود. بینی های نیمه فانتزی ترکیبی از بینی فانتزی و طبیعی می باشد. قوس بینی ، سایز بینی و نوک بینی کمی بیشتر از فرم طبیعی بینی و کمی کمتر از فرم فانتزی بینی تغییر می کند.

روش های جراحی بینی طبیعی

برای اینکه فرم بینی را نچرال داشته باشید می توان از دو تکنیک باز و بسته برای این پروسه استفاده کرد. جراحی باز به جهت اعمال تغییرات اساسی و بزرگ است که نیازمند دسترسی های بسیار به ساختار داخلی بینی می باشد و از همین رو با ایجاد یک برش در زیر بینی این تکنیک مورد انجام قرار می گیرد. اما جراحی بینی بسته برای عمل کردن به فرم طبیعی تمامی برش های مورد نیاز درون دماغ اعمال می شود. به یاد داشته باشید که هر دو متد کاربردی و مناسب است و انتخاب هر یک از آنان تنها به صلاحدید جراح بینی می باشد.

 

جراحی بینی طبیعی

 

عمل بینی طبیعی در بابل برای مردان

آقایان بیشتر خواستار جراحی بینی طبیعی هستند . ساختار صورت مردان و ترکیب اجزای چهره آن ها طوری است که فرم کلی صورت استخوانی است و لطافت کمتری دارد. به همین دلیل اکثر آقایان می خواهند فرم بینی به اجزای دیگر چهره بیاید و از بینی های فانتزی برای چهره یک مرد خوششان نمی آید و ترجیح می دهند مشکلات بینی رفع شود و بینی بسیار طبیعی عمل شود. فرم بینی بعد از رینوپلاستی اهمیت دارد و متناسب بودن فرم بینی با اجزای دیگر چهره ، زیبایی چهره را افزایش می دهد. به همین دلیل باید جراح بینی خوبی را برای عمل بینی انتخاب کنید تا در پایان فرآیند از فرم بینی رضایت داشته باشید. تحقیقات لازم را انجام دهید و نمونه کارهای جراحان بینی را با یکدیگر مقایسه کنید تا متوجه شوید مهارت کدام جراح بینی در جراحی طبیعی بینی بیشتر است و در نهایت بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید.

جراحی بینی طبیعی

فرم دهی بینی

نکته ای که در ارتباط با فرم بینی وجود دارد میزان تناسب فرم بینی با اجزای دیگر صورت است . به همین دلیل پس از انتخاب فرم بینی باید با جراح بینی مشورت کنید تا با توجه به آناتومی چهره تان بهترین فرم بینی انتخاب شود . برخی از افراد به دلیل دارا بودن چهره استخوانی و درشت ، مناسب فرم بینی فانتزی نیستند و بهتر است بینی آن ها به صورت طبیعی تغییر یابد . بینی فانتزی کاملاً تراشیده شده است و ظرافتهای خاصی دارد به همین دلیل در نگاه اول مشخص می شود که بینی عمل شده است . بارزترین تفاوت جراحی بینی طبیعی در بابل و فانتزی در زاویه نوک بینی و قوس ایجاد شده بر روی بینی است . جراح بینی باید برای هر فردی زاوایای متناسب را ایجاد کند و هنگام ایجاد زاوایا دقت داشته باشد که فرد تمایل به کدام نوع از فرم بینی دارد . بیماران نباید برای فرم دهی بیش از حد بینی اصرار کند زیرا زاوایای مناسب باعث زیباتر شدن چهره می شود و زیاده روی در فرم دهی بینی باعث مصنوعی شدن چهره می شود . فرم بینی در روحیه افراد تاثیر بسیار زیادی دارد و فرم بینی بعد از عمل زیبایی بینی حتماً باید مورد رضایت بیمار باشد بنابراین جراح بینی باید در فرم دهی بینی به نظر بیمار نیز توجه کند.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی در بابل

 1. اولین قدم برای عمل زیبایی بینی ، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه است.
 2. در اولین جلسه ای که پدکتر سعید فرهی بهترین جراح بینی بابل را ملاقات می کنید، درباره انتظارات خود از عمل بینی طبیعی صحبت کنید.
 3. مواردی خاص همچون سابقه بیماری ، مصرف داروی به خصوص یا حساسیت دارویی خود را در جریان پزشک قرار دهید.
 4. از همه جهت های بینی خود عکس تهیه کنید.
 5. شب قبل از عمل استحمام نمایید.
 6. تمام مدارک پزشکی را همراه خود داشته باشید.
 7. در روز پروسه خانم ها از داشتن ، لاک ، ناخن مصنوعی و آرایش خودداری کنند.
 8. آقایان نباید حین عمل ریش و سبیل داشته باشند.
 9. به همراه داشتن زیور آلاتی همچون ساعت ، انگشتر و غیره نیز ممنوع می باشد.

جلسه مشاوره قبل از عمل بینی طبیعی

بعد از اینکه در میان لیستی از دکتران جراحی بینی طبیعی یکی از آنان را انتخاب کرده اید می بایست به جلسه مشاوره اولیه با او شخصا شرکت کنید که بتوانید تمامی انتظارات خود را از روند پیش رو به جراح بینی طبیعی اعلام کنید و ایشان بر اساس وضعیت شما و میزان ایرادات بینی به شما درصد موفقیت آمیز بودن خواسته های شما را اعلام کند. به یاد داشته باشید که در این جلسه بهتر است تمامی ابهامات و سوالات ذهن خود را از دکتر بپرسید که بتوانید با ذهنی آزاد جراحی طبیعی بینی را انجام دهید. پزشک با معاینه و مشاهده نوع بینی ، میزان ضخامت و ایرادات بینی به شما می گوید که عمل بینی طبیعی شما چقدر سخت خواهد بود و به چه آزمایشاتی نیاز خواهید داشت. در نتیجه در این جلسه می بایست شخصا حضور داشته باشید.

تفاوت عمل بینی طبیعی و فانتزی در بابل چیست؟

یکی از تفاوت های دیگر این دو بینی زاویه میان نوک بینی و پیشانی است که باید این زوایا به دقت توسط جراح متخصص تعیین می ‌شوند تا جایگاه طبیعی بینی حفظ شده و نتیجه‌ نهایی زیبا و در هماهنگی با سایر ویژگی‌ های صورت باشد . در ادامه این موضوع را به دقت مورد بحث قرار می دهیم :

قوس بینی

زاویه بین لب بالا و بینی : در جراحی بینی طبیعی ، این زاویه معمولاً بین ۹۰ تا ۹۵ درجه است ، که این عامل از قوس زیاد در بینی جلوگیری می ‌کند.
در بینی های فانتزی ، این زاویه به طور قابل توجهی بیشتر است ؛ زیرا دست جراح برای اعمال تغییرات گسترده باز است .

زاویه بین نوک بینی و پیشانی : در بینی های طبیعی ، این زاویه معمولاً حدود ۱۱۵ تا ۱۳۰ درجه است، که باعث ایجاد کانتور طبیعی بین بینی و پیشانی می‌ شود که در بینی های فانتزی این عدد کاملا متفاوت است .

زمان بهبودی و بازگشت به وضعیت طبیعی

بینی طبیعی: معمولاً زمان بهبودی و دوران نقاهت بعد از جراحی بینی طبیعی کوتاه تر و ساده ‌تر است. اغلب بیماران می‌ توانند در مدت زمان کوتاهی به فعالیت ‌های روزمره خود بازگردند.

بینی فانتزی: در برخی موارد ، زمان بهبودی بینی فانتزی ممکن است بیشتر و پیچیده ‌تر باشد؛ زیرا تغییرات بیشتری در ساختارها بینی ایجاد شده است.

تفاوت در اندازه بینی

در جراحی بینی طبیعی این عضو از چهره بیش از حد کوچک نمی شود بلکه اندازه آن در هماهنگی با سایر اعضا چهره مشخص شد ، حال آنکه بینی های عروسکی بسیار کوچک بوده و حتی در برخی از موارد تنفس را برای فرد مشکل می سازد .

 

 

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی

 1. آزمایشاتی را که جراح بینی برای تان تجویز نموده است به طور کامل انجام دهید.
 2. به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل بینی طبیعی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده نکند.
 3. به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری شود.
 4. به مدت ۸ ساعت قبل از عمل زیبایی بینی چیزی میل نشود و بیمار به طور ناشتا برای راینوپلاستی مراجعه کند.
 5. حتما در روز عمل بینی طبیعی یک الی دو همراه با خود داشته باشید.
 6. داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 7. بعد از عمل زیبایی بینی از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجوددارد، پرهیز کنید.
 8. بیمار از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد جدا خودداری کند.
 9. بعد از رینوپلاستی مراقب خیس نشدن گچ و پانسمان بینی خود باشید.
 10. برای کاهش تورم و کبودی بینی حداقل تا ۴۸ ساعت از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 11. از آب میوه هایی همچون آب کرفس و سایر آب میوه های طبیعی با هدف تسریع روند بهبودی و همچنین کاهش تورم بینی استفاده کنید.
 12. فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 13. تا مدتی از رفتن به استخر ، شنا و شیرجه زدن خودداری کنید.
 14. تا دو ماه از عینک استفاده نکنید و در صورت لزوم تنها از لنز های تماسی استفاده کنید.
 15. بعد از جراحی بینی طبیعی در بابل احساس درد طبیعی است ، برای تسکین آن می توانید از دارو های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. البته استفاده از مسکن های قوی همچون آسپرین و پروفن احتمال خون ریزی را افزایش می دهد.
 16. مصرف سدیم و ادویه خصوصا ادویه های تند را به حداقل برسانید تا از افزایش تورم بینی جلوگیری کنید.
 17. به صورت طاقباز بخوابید و از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری نمایید.
 18. به هنگام عطسه و سرفه دهان خود را کاملا باز کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 19. خندیدن و حرف زدن بیش از حد باعث فشار وارد شدن به بینی خواهد شد.
 20. از قرار گرفتن در معرض تابش شدید خورشید و رفتن به محیط های بسیار گرم همچون سونا و جکوزی خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی طبیعی می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

 

جراحی بینی طبیعی- دکتر سعید فرهی

 

اقدامات لازم برای انتخاب جراح مناسب جراحی بینی طبیعی در بابل

برای این امر باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید. در ادامه این عوامل را مورد ارزیابی قرار داده ایم :

 • مورد اول داشتن مجوز کار و مدرک دانشگاهی معتبر است. این موضوع به این معنی است که پزشک مهارت و تبحر کافی را برای انجام این پروسه دارد و آموزش های لازم را دیده است.
 • عکس های قبل و بعد بیماران قبلی به شما این فرصت را می دهد تا اطلاعات جامعی را در مورد سطح کاری دکتر خوب عمل بینی در بابل به دست آورید. از جمله این اطلاعات ، چگونگی تغییر اندازه بینی برای بهبود ظاهر کلی صورت و تناسب این عضو با دیگر اجزا را می توان نام برد.
 • پیش از جراحی بینی طبیعی ، پزشک طی یک جلسه خصوصی با بیمار ملاقات می کند. سپس در مورد سوابق پزشکی، عمل های پیشین و داروهای مصرفی از آن ها سوالاتی را می پرسد. دکتر باید تمام جنبه ها و خطرات این پروسیجر را به صورت کامل توضیح دهد و نگرانی های مراجعه کننده را رفع کند.
 • کارمندان و دستیاران باید برخوردی حرفه ای ، دوستانه و سرشار از احترام با زیباجویان داشته باشند و خود مطب نیز باید محیطی آرامش بخش و تمیز داشته باشد. اگر این خصوصیات را مشاهده نکردید، بهتر است به دنبال جراح دیگری بگردید.

نکته!! مهم و قابل توجه دیگر این است که پزشک معالج باید برای هر شخص به طور جداگانه و خصوصی وقت و انرژی کافی بگذارد، از تجهیزات مورد نیاز استفاده کند و برای همه یک رویه را پیش نگیرد. برای آگاهی از نکات ذکر شده، می توانید نظرات افراد در وب سایت و شبکه های اجتماعی دکتر را مطالعه کنید. همچنین صحبت کردن و مشورت گرفتن از مراجعه کننده های سابق نیز کمک بزرگی به نهایی کردن تصمیم برای انجام جراحی بینی طبیعی می کند.

 

سوالات متداول جراحی بینی طبیعی

 • هزینه عمل بینی طبیعی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی طبیعی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه بیمارستان و غیره تعیین می شود.

 • چه افرادی به سراغ جراحی بینی طبیعی می روند ؟

فرم نچرال بینی به بسیاری از آناتومی های چهره سازگار می باشد اما انتخاب این نوع بسته به سلیقه فرد مراجعه کننده می باشد. بیشتر افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی بانوان می باشند که میل به زیبایی نچرال و طبیعی را دارند. این بدان معنا نیست که آقایان به دنبال این فرم نیستند. البته در کل تعداد کاندیدای جراحی بینی طبیعی در میان مردان بیشتر است زیرا این فرم به چهره آنان ابهت مردانه را باز میگرداند و فرمی مصنوعی و غیر طبیعی را به آنان نمی بخشد.

 • آیا عمل بینی طبیعی درد دارد؟

از آنجا که این روند تحت بیهوشی عمومی انجام می شود پس بیمار دردی احساس نمی کند و ممکن است بعد از جراحی بینی طبیعی کمی درد داشته باشد که امری طبیعی بوده و برای کاهش آن می تواند با مشورت پزشک از مسکن استفاده کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مبین
مبین
1 سال گذشته

سلام آقای دکتر اگر روزه باشیم آیا میشه عمل بینی را انجام داد؟

drfarahi10
drfarahi10
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  مبین

سلام اگر فرد روزه هست مسلما نمیتونه عمل بکنه

Call Now Button