تزریق بوتاکس یکی از روش های برطرف کردن مشکلات پوست مانند چین و چروک های سطح پوست است که موجب شادابی و جوانسازی صورت می شود. امروزه به نسبت دهه های گذشته آقایان به زیبایی چهره خود بیشتر توجه می کنند . بوتاکس در بین آقایان نیز طرفداران پیدا کرده است و علاوه بر بانوان متقاضی آقا نیز دارد. به دلیل حساس بودن پروسه ، بایستی این روند تحت ظر پزشک انجام شود. دکتر سعید فرهی قادر است نتایج درخشانی را از تزریق بوتاکس به ارمغان بیاورد.

 

تزریق بوتاکس

 

ماندگاری تزریق بوتاکس

نتایج بوتاکس ماندگاری دائمی ندارد و پس از گذشت چند ماه نیاز به تزریق مجدداست . به طور معمول ۳ الی ۶ ماه ماندگاری دارد ولی پس از چند دفعه تزریق ، ماندگاری بوتاکس افزایش پیدا می کند. برای مشاهده نتایج تزريق بوتاكس باید ۳ الی ۷ روز صبر کنید . پس از گذشت ۳ الی ۷ روز به طور کامل می توانید تغییرات را مشاهده کنید و شاهد بازگشت جوانی به چهره خود باشید. از طریق سوزن های باریک تزریق را انجام می دهند بنابراین درد طاقت فرسایی ندارد.

بیشترین کاربرد تزریق بوتاکس

 • رفع خطوط اخم و پیشانی
 • رفع خطوط اطراف چشم
 • رفع خطوط خنده
 • رفع چین و چروک های سطح پوست

چند مورد از فواید تزریق بوتاکس

فواید تزریق بوتاکس در جوانسازی صورت آنقدر زیاد است که بسیاری از افراد در سراسر دنیا به انجام آن اقدام می کنند . اما چگونه بوتاکس با وجود موقتی بودن نتایج آن ، همچنان طرفداران مخصوص به خودش را دارد ؟ پاسخ شما با آشنایی با مزایای این روش زیبایی به دست می آید که در ادامه تک تک آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم :

 1. در سایر روش های جوانسازی صورت پزشک به کشیدن پوست بیمار اقدام می کند ؛ اما تزریق بوتاکس روش غیر تهاجمی است که در طی آن پوست بدون کشیدگی صاف و یک دست می شود .
 2. برای انجام این پروسه زیبایی پزشک فرد را بیهوش نکرده و متقاضی پس از اتمام کار ، بدون بستری در کلینیک زیبایی به منزل باز خواهد گشت .
 3. تزریق بوتاکس درد و ناراحتی زیادی را برای متقاضی به همراه ندارد .
 4. از نظر هزینه تزریق بوتاکس بسیار مقرون به صرفه بوده و با قیمت زیاد خود ، بیمار را از ترمیم مجدد آن منصرف نخواهد کرد .
 5. باید بدانید دوران ریکاوری بعد از تزریق بوتاکس بسیار کوتاه بوده و مراقبت های پس از آن بسیار ساده است .

تمام موارد گفته شده مبنی بر آن است که مزایای تزریق بوتاکس از معایب آن بیشتر بوده و انجام آن برای همگان مقدور می باشد .

کاندیدای نامناسب برای تزریق بوتاکس

 • افرادی که دارای سابقه بیماری های عصبی عضلانی می باشند.
 • افرادی که دارای افتادگی پلک می باشند.
 • زنان باردار و زنانی که در دوران شیردهی به سر می برند.
 • افرادی که ماهیچه های صورتشان بسیار ضعیف می باشد.
 • نمی توانند تزریق بوتاکس انجام دهند.

 

تزریق بوتاکس

 

کاهش و توقف روند تعریق با تزریق بوتاکس

عرق کردن به طور خودی خود نه تنها مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند بلکه به عنوان یک مکانیزم طبیعی باعث می شود تا دمای بدن به تعادل برسد.

اما بیش از اندازه زیاد بودن آن با دردسرهای فراوانی برای افراد همراه خواهد بود.

زیربغل فردی که دچار تعریق زیاد است همیشه خیس بوده و حتی امکان شوره بستن آن نیز وجود دارد که این امر موجب ناراحتی او خواهد شد.

 • بروز بوی بد از دیگر عوارض ناشی از تعریق زیاد است که منجر به کاهش اعتماد به نفس فرد، انزوا و گوشه گیری او می شود.

البته باید این نکته را نیز خدمت تان عارض شویم که تعریق شدید تنها به زیربغل محدود نشده و در برخی موارد ناحیه کف دست و پای بیماران نیز به شدت عرق می کند که این امر موجب بروز محدودیت در انجام فعالیت هایی همچون در دست گرفتن فرمان ماشین و قلم می شود.

خبر خوب این است که با تزریق بوتاکس نه تنها می توان از شدت این عارضه کاست بلکه می توان آن را به طور کامل متوقف نمود.

نحوه تزریـق بوتاکس در زیربغل چگونه است؟

پزشک برای انجام این کار ابتدا اقدام به بی حس نمودن زیربغل با پمادهای خاص نموده و سپس با استفاده از ماژیک های مخصوص نقاطی که باید به آن ها تزریق صورت بگیرد را مشخص می نماید.

سپس میزان ماده بوتاکس مورد نیاز را با استفاده از سرنگ های بسیار ظریف و ریز در نواحی مشخص شده تزریق می نماید.

انجام این روش در صورت انتخاب یک پزشک حاذق و مجرب موجب بروز عارضه خاصی جز مقداری درد بسیار خفیف در شما نخواهد شد.

اما در صورت عدم انتخاب یک پزشک خوب و بنا به دلایل مختلفی همچون استفاده از برند ماده بوتاکس نامرغوب و نامعتبر ممکن است دچار عوارضی شوید که حتی امکان جبران آن ها وجود نداشته باشد.

آیا تزریق بوتاکس برای درمان تعریق زیاد کف دست و پا موثر است ؟

بوتاکس ، یکی از روش‌ های موثر برای کنترل تعریق بیش از حد در کف دست و پا می باشد . این روش که از تزریق مقدار کمی از ماده بوتولینوم توکسین A در عضلات مربوطه استفاده می ‌کند ، به طور موثر باعث مسدود شدن پیام‌ های عصبی و کاهش میزان ترشح عرق در این نواحی می شود . در حقیقت باید بدانید که بوتاکس به عنوان یک مواد مسدود کننده عصبی عمل می ‌کند . زمانی که این ماده به عضلات کف دست و پا تزریق می‌ شود ، فعالیت عصبی موثر بر روی عضلات مربوطه مهار می‌ شود. این مهار فعالیت عصبی باعث می ‌شود که عضلات کمتر قادر به انقباض شوند و در نتیجه ، تولید عرق نیز کاهش پیدا می ‌کند.

به این ترتیب ، با تزریق بوتاکس در کف دست و پا ، توانایی عضلات به منظور تولید تعریق بیش از حد یا تحریک پوست کاهش می ‌یابد. این فرآیند باعث افزایش راحتی و اعتماد به نفس ، در افراد مبتلا می ‌شود و با تاثیرات ماندگار خود ، محبوبیت زیادی در میان آن ها پیدا کرده است . در نظر داشته باشید که علاوه بر کنترل تعریق بیش از حد ، تزریق بوتاکس به کف دست و پا دارای مزایای دیگری نیز است :

کاهش بوی بد : با کاهش تعریق ، بوی بد پا و دست ‌ها نیز کاهش می‌ یابد که در افزایش اعتماد به نفس فرد موثر است .

احساس راحتی : تعریق بیش از حد در کف دست و پا می ‌تواند باعث احساس ناخوشایند و عدم راحتی فرد شود . با کاهش تعریق ، افراد احساس راحتی بیشتری را در فعالیت ‌های روزمره خود تجربه می ‌کنند.

عملکرد بهتر در محیط کاری : افرادی که برای حرفه یا شغل خود به دقت بالا نیاز دارند ، با کاهش تعریق در دست ها می ‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند . این مشاغل شامل کار در کارگاه ‌های صنعتی ، محیط ‌های آشپزخانه و غیره هستند .

تزریق بوتاکس

 

آمادگی پیش ازتزریق بوتاکس

 • لیستی از داروهایی که مصرف می کنید را به دکتر ارائه دهید و اگر داروی بدون نسخه نیز مصرف می کنید حتما نام آن را به دکتر اعلام کنید .
  برخی از داروها می توانند باعث تورم بیشتر و افزایش خونریزی در محل تزریق شوند.
 • داروهای رقیق کننده خون نظیر وافارین و مکمل های گیاهی را از ۱۰ روز پیش از انجام تزریق نباید مصرف کنید .
 • سیگار کشیدن و مصرف الکل موجب افزایش خونریزی خواهد شد چند روز پیش از این پروسه از مصرف این موارد صرف نظر کنید.

نکته های پس از تزریـق بوتاکس

 • بوتاکس نیاز به بستری شدن ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود .
 • برای کاهش تورم استفاده از کمپرس یخ بهترین روش است.
 • کبودی در همه بیماران مشاهده نمی شود ولی اگر دچار کبودی شدید نگران نباشید زیرا به زودی رفع می شود.
 • تا چند ساعت بعد از تزريق بوتاكس از خم کردن سر و خوابیدن خودداری کنید و سر را در حالت عمودی نگهدارید.
 • بلافاصله بعد از تزريق بوتاكس می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید.
 • روز اول از انجام کارهای سنگین و فعالیت های شدید پرهیز کنید.
 • از فشار دادن ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده است پرهیز کنید.

مراقبت هاي بعد از بوتاكس در نتیجه بوتاکس تاثیر دارد به همین دلیل آن ها را رعایت کنید تا نتیجه بوتاکس تحت تاثیر قرار نگیرد. دوره نقاهت بوتاکس کوتاه مدت است و سختی و دشواری به همراه ندارد.

هزینه تزریق بوتاکس

تزريق بوتاكس به نسب روش های دیگر جوانسازی قیمت مناسب تری دارد. با توجه به اینکه امروزه شرکت ها و برندهای مختلفی بروتاکس را تولید می کنند هزینه تزریق بوتاکس به برند سازنده آن و ناحیه ای مورد نظر بستگی دارد. بهترین روش برای تعیین هزینه دقیق مراجعه حضوری نزد دکتر است. انتخاب یک جراح زیبایی صورت برای تزریق بوتاکس باعث می شود بیماران پس از تزریق دچار عوارض نشوند .

آیا تزریق بوتاکس عوارض خطرناکی داد ؟

عوارض تزریق بوتاکس در چهار مرحله خلاصه می شود که مشترک با سایر روش های جوانسازی صورت است که در مدت زمان کوتاهی نیز مرتفع می گردد . درد ، قرمزی ، کبودی و واکنش کولینرژیک از معایب این روش است .

درد : دردهای ایجاد شده پس از تزریق بوتاکس ، بسیار خفیف و قابل تحمل می باشد با این حال پزشک با تزریق داروی بی حسی ایجاد این عارضه را کنترل خواهد کرد.

قرمزی : قرمزی ناشی از تزریق این ماده در پوست ، غیر قابل کنترل است ؛ اما با استفاده از کمپرس سرد می توانید پس از گذشت چند ساعت از آن ها رهایی یابید.

کبودی : در نظر داشته باشید که کبودی های ایجاد شده کاملا به مهارت پزشک شما وابسته است ؛ زیرا اغلب آن ها به دلیل آسیب به عروق خونی ایجاد می شوند. حال این وظیفه شما است که با انتخاب پزشک مناسب از ایجاد کبودی پس از تزریق جلوگیری کنید.

واکنش کولینرژیک : این واکنش به طور معمول خود را با خشکی چشم و دهان نشان می دهد ؛ اما راهکار درمان آن بسیار ساده است ؛ زیرا با مصرف قطره اشک مصنوعی می توانید از ایجاد آن پیشگیری کنید.

تماس با پزشک

در صورتی که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را رعایت کردید و نکات زیر برایتان به وجود آمد ، بهتر است فورا با پزشک تماس بگیرید.

 1. اگر مشکلاتی در بینایی دارید این مسائل می توانند شامل دوبینی و تاری دید باشد.
 2. تنگی نفس ،تورم زیاد ، بی حسی و وجود داشتن دلایلی مبنی بر وجود عفونت
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button