تزریق بوتاکس یکی از روش های برطرف کردن مشکلات پوست مانند چین و چروک های سطح پوست است که موجب شادابی و جوانسازی صورت می شود. امروزه به نسبت دهه های گذشته آقایان به زیبایی چهره خود بیشتر توجه می کنند . بوتاکس در بین آقایان نیز طرفداران پیدا کرده است و علاوه بر بانوان متقاضی آقا نیز دارد. به دلیل حساس بودن پروسه ، بایستی این روند تحت ظر پزشک انجام شود. دکتر سعید فرهی قادر است نتایج درخشانی را از تزریق بوتاکس به ارمغان بیاورد.

 

تزریق بوتاکس

 

چند مورد از فواید تزریق بوتاکس

فواید تزریق بوتاکس در جوانسازی صورت آنقدر زیاد است که بسیاری از افراد در سراسر دنیا به انجام آن اقدام می کنند . اما چگونه بوتاکس با وجود موقتی بودن نتایج آن ، همچنان طرفداران مخصوص به خودش را دارد ؟ پاسخ شما با آشنایی با مزایای این روش زیبایی به دست می آید که در ادامه تک تک آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم :

 1. در سایر روش های جوانسازی صورت پزشک به کشیدن پوست بیمار اقدام می کند ؛ اما تزریق بوتاکس روش غیر تهاجمی است که در طی آن پوست بدون کشیدگی صاف و یک دست می شود .
 2. برای انجام این پروسه زیبایی پزشک فرد را بیهوش نکرده و متقاضی پس از اتمام کار ، بدون بستری در کلینیک زیبایی به منزل باز خواهد گشت .
 3. تزریق بوتاکس درد و ناراحتی زیادی را برای متقاضی به همراه ندارد .
 4. از نظر هزینه تزریق بوتاکس بسیار مقرون به صرفه بوده و با قیمت زیاد خود ، بیمار را از ترمیم مجدد آن منصرف نخواهد کرد .
 5. باید بدانید دوران ریکاوری بعد از تزریق بوتاکس بسیار کوتاه بوده و مراقبت های پس از آن بسیار ساده است .

تمام موارد گفته شده مبنی بر آن است که مزایای تزریق بوتاکس از معایب آن بیشتر بوده و انجام آن برای همگان مقدور می باشد . علاوه بر این بیشترین کاربرد تزریق بوتاکس شامل :

 • رفع خطوط اخم و پیشانی
 • رفع خطوط اطراف چشم
 • رفع خطوط خنده
 • رفع چین و چروک های سطح پوست

کاندیدای نامناسب برای تزریق بوتاکس

 • افرادی که دارای سابقه بیماری های عصبی عضلانی می باشند.
 • افرادی که دارای افتادگی پلک می باشند.
 • زنان باردار و زنانی که در دوران شیردهی به سر می برند.
 • افرادی که ماهیچه های صورتشان بسیار ضعیف می باشد.
 • نمی توانند تزریق بوتاکس انجام دهند.

بررسی بهترین سن برای تزریق بوتاکس

دهه ۲۰ سالگی : چین و چروک ‌های دینامیک در واقع به خطوطی در چهره اشاره دارند که به دلیل حرکت عضلات صورت ایجاد می ‌شوند ، به عبارت دیگر این چین و چروک‌ ها در اثر انقباض و انبساط مکرر عضلات صورت به وجود می ‌آیند . این نوع چین و چروک ‌ها ممکن است با خنثی سازی عملکرد عضلات صورت با استفاده از بوتاکس کاهش یابند.
باید بدانید که تزریق بوتاکس در صورتی که چین و چروک ‌هااز نوع دینامیک نبوده و در حالت عادی چهره نیز نمایان باشند ، در دهه ۲۰ سالگی نیز ایرادی ندارد . در حقیقت تزریق بوتاکس معمولاً برای کاهش چین و چروک ‌های دینامیک به صورت پیشگیرانه استفاده می ‌شود . البته در صورتی که آفتاب سوختگی یا استعمال دخانیات نیز چروک هایی در صورت ایجاد کنند ، تزریق بوتاکس مانعی ندارد ؛ اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در این دوره از زندگی پوست صورت شما جوان و لطیف است و انجام این پروسه زیبایی باید توسط پزشک باتجربه ای با کمترین احتمال خطا انجام شود .

دهه ۳۰ سالگی : دهه سوم زندگی ، خطوط و چین و چروک‌ های ریز تری روی صورت شما نمایان می شوند به خصوص اگر فردی پر استرس بوده یا از استفاده از ضد آفتاب را در روتین پوستی خود قرار نداده باشید . به همین دلیل اکثر پزشکان این سن را بهترین زمان برای از بین بردن چین و چروک های چهره تلقی می کنند . یکی از مهم ترین علائمی که در این دوره روی پوست فرد ایجاد می شود ، خطوط پنجه‌ کلاغی در نزدیکی چشم ‌ها است که می ‌توان با تزریق بوتاکس آن را کنترل و تا حد زیادی از بین برد .

ماندگاری تزریق بوتاکس

نتایج بوتاکس ماندگاری دائمی ندارد و پس از گذشت چند ماه نیاز به تزریق مجدداست . به طور معمول ۳ الی ۶ ماه ماندگاری دارد ولی پس از چند دفعه تزریق ، ماندگاری بوتاکس افزایش پیدا می کند. برای مشاهده نتایج تزريق بوتاكس باید ۳ الی ۷ روز صبر کنید . پس از گذشت ۳ الی ۷ روز به طور کامل می توانید تغییرات را مشاهده کنید و شاهد بازگشت جوانی به چهره خود باشید. از طریق سوزن های باریک تزریق را انجام می دهند بنابراین درد طاقت فرسایی ندارد.

 

تزریق بوتاکس

 

معرفی بهترین برند های تزریق بوتاکس

بوتاکس دیسپورت : بوتاکس دیسپورت یکی از معروف ترین برند ها در جهان است که برای رفع خط اخم و چین و چروک های صورت کاربرد دارد . منشا اصلی این برند انگلیسی بوده و محبوبیت خود را به دلیل مشاهده نتایج سریع به دست آورده است . در زمینه ماندگاری نیز، بوتاکس دیسپورت می‌تواند تا ۳ تا ۶ ماه ماندگاری داشته باشد ؛ اما این مدت ممکن است بر اساس ویژگی‌های فردی و محل تزریق متغیر باشد. این برند بوتاکس به دلیل توانایی خود در کاهش چین و چروک صورت معمولاً توسط پزشکان و متخصصان زیبایی توصیه می‌شود.

بوتاکس مصپورت : بوتاکس مصپورت یکی از برندهای محبوب بوتاکس در ایران است که با محصولات مشابه خارجی رقابت می‌ کند . این برند بوتاکس ایرانی به عنوان یکی از بهترین برندهای بوتاکس در بازار ایران شناخته می‌شود ؛ زیرا از نظر کیفت امتحان خود را پس داده است. بوتاکس مصپورت نیز به کشورهای همسایه و آسیایی صادر می‌شود که این نشان از محبوبیت آن در بازارهای بین‌المللی است.
ویژگی بارز بوتاکس مصپورت ، اثربخشی سریع آن است که معمولاً در مدت زمان کوتاهی پس از تزریق ، تغییرات قابل مشاهده‌ای در صورت ایجاد می‌ کند . نتایج تزریق بوتاکس مصپورت معمولاً در بازه‌ی ۱ تا ۳ روز پس از تزریق قابل مشاهده است و ماندگاری آن نیز معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه می‌باشد.

بوتاکس زئومین : این نوع بوتاکس یکی از مارک ‌های محبوب و با کیفیت است که ساخت کشور آلمان می ‌باشد. یکی از ویژگی‌های بارز بوتاکس زئومین این است که خالی از هر گونه پروتئین و مواد افزودنی است . این امر باعث می‌شود که بدن کمترین مقدار آنتی ‌بادی علیه آن تولید کرده و میزان بروز عوارض بوتاکس را به حداقل برساند.

کاهش و توقف روند تعریق با تزریق بوتاکس

عرق کردن به طور خودی خود نه تنها مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند بلکه به عنوان یک مکانیزم طبیعی باعث می شود تا دمای بدن به تعادل برسد. اما بیش از اندازه زیاد بودن آن با دردسرهای فراوانی برای افراد همراه خواهد بود. زیربغل فردی که دچار تعریق زیاد است همیشه خیس بوده و حتی امکان شوره بستن آن نیز وجود دارد که این امر موجب ناراحتی او خواهد شد . بروز بوی بد از دیگر عوارض ناشی از تعریق زیاد است که منجر به کاهش اعتماد به نفس فرد، انزوا و گوشه گیری او می شود . البته باید این نکته را نیز خدمت تان عارض شویم که تعریق شدید تنها به زیربغل محدود نشده و در برخی موارد ناحیه کف دست و پای بیماران نیز به شدت عرق می کند که این امر موجب بروز محدودیت در انجام فعالیت هایی همچون در دست گرفتن فرمان ماشین و قلم می شود. خبر خوب این است که با تزریق بوتاکس نه تنها می توان از شدت این عارضه کاست بلکه می توان آن را به طور کامل متوقف نمود.

نحوه تزریـق بوتاکس در زیربغل چگونه است؟

پزشک برای انجام این کار ابتدا اقدام به بی حس نمودن زیربغل با پمادهای خاص نموده و سپس با استفاده از ماژیک های مخصوص نقاطی که باید به آن ها تزریق صورت بگیرد را مشخص می نماید . سپس میزان ماده بوتاکس مورد نیاز را با استفاده از سرنگ های بسیار ظریف و ریز در نواحی مشخص شده تزریق می نماید. انجام این روش در صورت انتخاب یک پزشک حاذق و مجرب موجب بروز عارضه خاصی جز مقداری درد بسیار خفیف در شما نخواهد شد. اما در صورت عدم انتخاب یک پزشک خوب و بنا به دلایل مختلفی همچون استفاده از برند ماده بوتاکس نامرغوب و نامعتبر ممکن است دچار عوارضی شوید که حتی امکان جبران آن ها وجود نداشته باشد.

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق زیاد کف دست و پا

بوتاکس ، یکی از روش‌ های موثر برای کنترل تعریق بیش از حد در کف دست و پا می باشد . این روش که از تزریق مقدار کمی از ماده بوتولینوم توکسین A در عضلات مربوطه استفاده می ‌کند ، به طور موثر باعث مسدود شدن پیام‌ های عصبی و کاهش میزان ترشح عرق در این نواحی می شود . در حقیقت باید بدانید که بوتاکس به عنوان یک مواد مسدود کننده عصبی عمل می ‌کند . زمانی که این ماده به عضلات کف دست و پا تزریق می‌ شود ، فعالیت عصبی موثر بر روی عضلات مربوطه مهار می‌ شود. این مهار فعالیت عصبی باعث می ‌شود که عضلات کمتر قادر به انقباض شوند و در نتیجه ، تولید عرق نیز کاهش پیدا می ‌کند.

به این ترتیب ، با تزریق بوتاکس در کف دست و پا ، توانایی عضلات به منظور تولید تعریق بیش از حد یا تحریک پوست کاهش می ‌یابد. این فرآیند باعث افزایش راحتی و اعتماد به نفس ، در افراد مبتلا می ‌شود و با تاثیرات ماندگار خود ، محبوبیت زیادی در میان آن ها پیدا کرده است . در نظر داشته باشید که علاوه بر کنترل تعریق بیش از حد ، تزریق بوتاکس به کف دست و پا دارای مزایای دیگری نیز است :

کاهش بوی بد : با کاهش تعریق ، بوی بد پا و دست ‌ها نیز کاهش می‌ یابد که در افزایش اعتماد به نفس فرد موثر است .

احساس راحتی : تعریق بیش از حد در کف دست و پا می ‌تواند باعث احساس ناخوشایند و عدم راحتی فرد شود . با کاهش تعریق ، افراد احساس راحتی بیشتری را در فعالیت ‌های روزمره خود تجربه می ‌کنند.

عملکرد بهتر در محیط کاری : افرادی که برای حرفه یا شغل خود به دقت بالا نیاز دارند ، با کاهش تعریق در دست ها می ‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند . این مشاغل شامل کار در کارگاه ‌های صنعتی ، محیط ‌های آشپزخانه و غیره هستند .

تزریق بوتاکس

آمادگی پیش ازتزریق بوتاکس

 • لیستی از داروهایی که مصرف می کنید را به دکتر ارائه دهید و اگر داروی بدون نسخه نیز مصرف می کنید حتما نام آن را به دکتر اعلام کنید .
  برخی از داروها می توانند باعث تورم بیشتر و افزایش خونریزی در محل تزریق شوند.
 • داروهای رقیق کننده خون نظیر وافارین و مکمل های گیاهی را از ۱۰ روز پیش از انجام تزریق نباید مصرف کنید .
 • سیگار کشیدن و مصرف الکل موجب افزایش خونریزی خواهد شد چند روز پیش از این پروسه از مصرف این موارد صرف نظر کنید.

نکته های پس از تزریـق بوتاکس

 • بوتاکس نیاز به بستری شدن ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود .
 • برای کاهش تورم استفاده از کمپرس یخ بهترین روش است.
 • کبودی در همه بیماران مشاهده نمی شود ولی اگر دچار کبودی شدید نگران نباشید زیرا به زودی رفع می شود.
 • تا چند ساعت بعد از تزريق بوتاكس از خم کردن سر و خوابیدن خودداری کنید و سر را در حالت عمودی نگهدارید.
 • بلافاصله بعد از تزريق بوتاكس می توانید فعالیت های روزانه خود را شروع کنید.
 • روز اول از انجام کارهای سنگین و فعالیت های شدید پرهیز کنید.
 • از فشار دادن ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده است پرهیز کنید.

مراقبت هاي بعد از بوتاكس در نتیجه بوتاکس تاثیر دارد به همین دلیل آن ها را رعایت کنید تا نتیجه بوتاکس تحت تاثیر قرار نگیرد. دوره نقاهت بوتاکس کوتاه مدت است و سختی و دشواری به همراه ندارد.

آیا تزریق بوتاکس عوارض خطرناکی داد ؟

عوارض تزریق بوتاکس در چهار مرحله خلاصه می شود که مشترک با سایر روش های جوانسازی صورت است که در مدت زمان کوتاهی نیز مرتفع می گردد . درد ، قرمزی ، کبودی و واکنش کولینرژیک از معایب این روش است .

درد : دردهای ایجاد شده پس از تزریق بوتاکس ، بسیار خفیف و قابل تحمل می باشد با این حال پزشک با تزریق داروی بی حسی ایجاد این عارضه را کنترل خواهد کرد.

قرمزی : قرمزی ناشی از تزریق این ماده در پوست ، غیر قابل کنترل است ؛ اما با استفاده از کمپرس سرد می توانید پس از گذشت چند ساعت از آن ها رهایی یابید.

کبودی : در نظر داشته باشید که کبودی های ایجاد شده کاملا به مهارت پزشک شما وابسته است ؛ زیرا اغلب آن ها به دلیل آسیب به عروق خونی ایجاد می شوند. حال این وظیفه شما است که با انتخاب پزشک مناسب از ایجاد کبودی پس از تزریق جلوگیری کنید.

واکنش کولینرژیک : این واکنش به طور معمول خود را با خشکی چشم و دهان نشان می دهد ؛ اما راهکار درمان آن بسیار ساده است ؛ زیرا با مصرف قطره اشک مصنوعی می توانید از ایجاد آن پیشگیری کنید.

تماس با پزشک

در صورتی که مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را رعایت کردید و نکات زیر برایتان به وجود آمد ، بهتر است فورا با پزشک تماس بگیرید.

 1. اگر مشکلاتی در بینایی دارید این مسائل می توانند شامل دوبینی و تاری دید باشد.
 2. تنگی نفس ،تورم زیاد ، بی حسی و وجود داشتن دلایلی مبنی بر وجود عفونت

هزینه تزریق بوتاکس

تزريق بوتاكس به نسب روش های دیگر جوانسازی قیمت مناسب تری دارد. با توجه به اینکه امروزه شرکت ها و برندهای مختلفی بروتاکس را تولید می کنند هزینه تزریق بوتاکس به برند سازنده آن و ناحیه ای مورد نظر بستگی دارد. بهترین روش برای تعیین هزینه دقیق مراجعه حضوری نزد دکتر است. انتخاب یک جراح زیبایی صورت برای تزریق بوتاکس باعث می شود بیماران پس از تزریق دچار عوارض نشوند .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button