تزریق کورتون به بینی

تزریق کورتون به بینی راهکاری است که برای تسریع در کاهش ورم بینی توسط جراحان بینی به کار گرفته می شود، در این مقاله اطلاعاتی را در این رابطه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بسیاری از افراد گمان می کنند که تزریق کورتون در هر زمان و هر شرایطی قابل انجام است و در حالیکه یک هفته از جراحی بینی شان نگذشته است برای تزریق کورتون به جراح بینی خود مراجعه می کنند که اشتباه است.

 

تزریق کورتون به بینی

 

تزریق کورتون به بینی در چه شرایطی انجام می شود؟

  • بیش از حد ضخیم بودن نوک بینی
  • طبق برنامه پیش نرفتن کاهش ورم نوک بینی
  • انجام عمل قبلی بر روی بینی

محل تزریق آمپول کورتون

پشت نوک بینی ناحیه ای است که در آنجا تزریق صورت می گیرد و زمانی انجام می شود که این قسمت بر اثر جراحی بینی سفت و کمی پر شده باشد.

افرادی که دارای بینی گوشتی بوده و پوست بینی شان خیلی ضخیم است با بروز ورم شدیدتری بعد از جراحی بینی مواجه خواهند بود و به همین دلیل حتی اگر اقدامات مناسبی نیز در حین جراحی بینی انجام شود ممکن است ناحیه ذکر شده در معرض تغییرات پیشبینی نشده و ناخواسته قرار گیرد.

به طور کلی اگر تزریق کورتون به درستی صورت گیرد موجب نرم شدن و کاهش تشکیل بافت اسکار در این ناحیه می شود.

آمپول تریامسینولون محصولی است که برای تزریق در بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه تزریق آمپول کورتون به بینی

برای تزریق در بیشتر موارد لیدوکایین را با تریامسینولین  ترکیب نموده و به وسیله سرنگ انسولین در ناحیه مورد نظر و در عمق پوست مناسب تزریق می نمایند.

ترکیب باید غلظت مناسبی داشته باشد در غیر اینصورت ممکن است موجب تغییر رنگ موضعی یا نازک شدن پوست شود که در این صورت اصلاح آن بسیار سخت خواهد بود.

زمان اثربخشی آمپول کورتون

اولین تغییرات معمولاً پس از گذشت یک هفته از تزریق کورتون به بینی قابل احساس هستند.

تجربه نشان داده است که شروع اثر بخشی کورتون پس از گذشت دو تا ۳ هفته از تزریق آن می باشد.

عملکرد تریامسینولون بلافاصله بعد از تزریق در بدن شروع می شود ولی اثرات آن بعد از گذشت ماه ها و هفته ها قابل مشاهده است.

زمان مناسب تزریق کورتون به یبنی

تزریق معمولاً برای افرادی انجام می شود که ۶ ماه تا ۱ سال از جراحی بینی شان گذشته و هنوز مقدار قابل توجهی از ورم بینی شان باقی مانده و فروکش نکرده باشد.

بعد از اینکه این ماده به بینی تزریق شد باید صبر کرد تا به طور کامل اثر خود را بگذارد و پس از آن و در صورت صلاحدید جراح بینی تزریق بعدی پس از گذشت ۶ تا ۸ هفته انجام می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button