جراحی پلاستیک بینی

به دلیلی برخی از مشکلات مانند انحراف بینی ، آویزان بودن نوک بینی ، از بین بردن پولیپ بینی ، بزرگ بودن بیش از حد بینی و غیره افراد تمایل به جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی دارند.

تناسب بین اجزای صورت از نکات حائز اهمیت است و تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ، به همین علت برای رفع مشکل بینی و تناسب آن با دیگر اجزا چهره عمل بینی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی یا جراحی درمانی بینی با هدف بهبود عملکرد بینی و اصلاح فرم بینی انجام می شود بنابراین نباید هیچ گونه عوارضی پیش بیاید به همین دلیل در انتخاب جراح بینی دقت کنید و بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط جناب دکتر سعید فرهی ، جراح پلاستیک بینی در بابل ، به گالری تصاویر در سایت یا صفحه رسمی اینستاگرام دکتر فرهی مراجعه کنید.

جراحی پلاستیک بینی

افراد مناسب برای جراحی پلاستیک بینی

 • افرادی که از عمل بینی قبلی خود ناراضی هستند و می خواهند فرم بینی را تغییر دهند که به آن جراحی ترمیمی بینی نیز می گویند.
 • افرادی که دچار افتادگی نوک بینی ، انحراف بینی ، قوز روی بینی هستند و دوس دارند رفع گردد و بینی نمایی زیباتر داشته باشد.
 • افرادی که بینی های صافی دارند و تمایل دارند بینی آن ها قوس داشته باشد.
 • افرادی که بینی های بزرگی دارند و تناسبی با اجزای دیگر چهره ندارد.

عمل جراحی بینی گوشتی

در بینی گوشتی به علت اینکه پوست بینی دارای ضخامت است و حجم بیشتر بینی پوست بوده ، ظریف کاری های جراح بینی بر روی بینی را خیلی نشان نمی دهد به همین دلیل برای بینی های طبیعی مناسب تر است.

جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی با توجه به اینکه بینی دارای استخوان و غضروف بیشتری است و پوست نازک تری به نسبت بینی گوشتی دارد برای بینی های فانتزی مناسب تر است و ظرافت های جراحی را کاملاً نشان می دهد.

عمل زیبایی بینی با لیزر

برای جراحی پلاستیک بینی نیاز است غضروف تراشیده شود و تغییراتی اعمال گردد که در حال حاضر لیزر توانایی انجام آن را ندارد در نتیجه تیتر عمل زیبایی بینی با لیزر فقط جنبه تبلیغاتی دارد.

 

عمل زیبایی بینی بانوان

برخلاف آقایان ، بانوان به دنبال بینی هایی با فرم فانتزی و عروسکی هستند .

بانوان دوست دارند فرم بینی کاملاً تراشیده شده باشد و بتوان تشخیص داد که بینی جراحی شده است .

البته این موضوع در مورد همه بانوان صدق نمی کند و برخی از بانوان نیز به دنبال جراحی بینی طبیعی هستند ولی اغلب بانوان جراحی بینی فانتزی را ترجیح می دهند .

با توجه به اینکه بانوان چهره هایی ظریف دارند و ظرافت چهره شان بیشتر از یک آقا است برای انجام جراحی بینی فانتزی یا عروسکی کاندید بهتری هستند .

نکته ای که باید توجه داشت رعایت زاوایا در فرم دهی بینی فانتزی است .

اگر نوک بینی بیش از اندازه سر بالا شود یا سایز بینی بیش از اندازه کوچک شود ، فرم بینی دیگر زیبا نخواهد بود و حتی مناسب چهره یک خانم هم نیست .

بهترین فرم برای بینی ، فرمی است که متناسب با چهره بیمار باشد به همین دلیل هنگام فرم دهی بینی حتماً با جراح بینی مشورت کنید تا با توجه به آناتومی چهره تان بهترین فرم را برای بینی انتخاب کنید .جراحی پلاستیک بینی

عمل زیبایی بینی مردان

هر فردی که اقدام به جراحی پلاستیک بینی می کند هدف خاصی دارد .

مشکل ظاهر بینی در هر فردی متفاوت است زیرا ساختار بینی ها با یکدیگر تفاوت دارد .

برخی از بینی ها گوشتی هستند و بارزترین مشخصه آن ها بزرگ بودن نوک بینی است ولی برخی دیگر از بینی ها استخوانی هستند و طول بیش از اندازه بینی از بارزترین نشانه های آن است .

آقایانی که اقدام به جراحی بینی می کنند ، ترجیح می دهند که بینی به طور طبیعی جراحی شود و مشخص نباشد که بینی جراحی شده است .

در اصل اکثریت آقایان به دنبال رفع مشکل بینی هستند و فرم دهی بینی برایشان اهمیتی ندارد و همین که بینی ، فرم مناسبی داشته باشد مورد رضایت شان است .

جراح بینی باید هنگام فرم دهی بینی آقایان ، نهایت دقت را داشته باشد تا فرم بینی فانتزی یا عروسکی نشود.

برای یک آقا فانتزی بودن بینی اصلاً مورد پسند نیست و از سربالا شدن نوک بینی یا بیش از اندازه کوچک شدن بینی خوششان نمی آید .

بنابراین به طور معمول جراحی بینی در آقایان به طور طبیعی انجام می شود و تمامی زوایای استاندارد در فرم دهی بینی رعایت می شود .

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • انتخاب یک جراح بینی ماهر .
 • مشورت با جراح بینی در ارتباط با فرم بینی .
 • عدم مصرف دخانیات ، سیگار ، قلیان و مشروبات الکلی حداقل ۲ هفته قبل از جراحی بینی.
 • ناشتا بودن در روز جراحی بینی .
 • انجام تمامی آزمایش های تجویز شده .
 • صحبت با جراح بینی درباره بیماری هایی که دارید .

جراحی پلاستیک بینی

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی

بعد از عمل بینی باید نکات مراقبتی که در جلسه مشاوره به شما گفته شده ایت را به خوبی رعایت کنید تا نتیجه جراحی بینی یا راینوپلاستی تحت تاثیر قرار نگیر و عوارضی نیز پیش نیاید.

 • کبودی و ورمی که بعد از راینوپلاستی در اطراف بینی و بینی مشاهده می شود به مرور زمان از بین می رود و برای بهبود سریع تر از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی است از خیس شدن صورت خودداری کنید و برای تمیز کردن صورت از دستمال های مرطوب استفاده کتید.
 • از رژیم غذایی نرم پیروی کنید و از جویدن پرهیز کنید.
 • در هنگام استراحت یا خواب نباید فشاری به بینی وارد شود بنابراین به پهلو یا شکم نخوابید.
 • از استعمال دخانیات و سیگار پرهیز کنید.
 • تا ۶ ماه از انجام ورزش ها سنگین مانند ورزش های رزمی پرهیز کنید.

انواع روش های جراحی پلاستیک بینی

جراحی بینی طبق محلی که برش در آن ایجاد می شود، به دو صورت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

در جراحی بینی به روش باز برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی که اصطلاحا به آن کلوملا نیز گفته می شود، ایجاد خواهد شد. سپس پوست بینی به کمک دستگاهی مخصوص از ساختمان بینی جدا شده و بر اساس میزان ایرادات بینی و سلیقه بیمار، تغییرات توسط جراح بینی اعمال خواهد شد.

در این روش جراح بینی اشراف کامل به ساختمان بینی دارد به همین دلیل احتمال نامتقارن شدن سوراخ های بینی بسیار کم است. از این رو این روش معمولا ترجیح بیشتر جراحان بینی می باشد.

اما در جراحی بینی به روش بسته ، به پوست آسیبی نمی رسد و برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. این روش بیشتر مناسب افرادیست که ایراد خاصی خصوصا در نوک بینی آنها وجود ندارد. همچنین دوران نقاهت کوتاه و کم بودن تورم و کبودی بینی، از مزیت های جراحی بینی به روش بسته می باشد.

 

 

جراحی پلاستیک بینی

 

نتایج جراحی بینی

 1. جراحی بینی طبیعی : در بینی های طبیعی قوسی ایجاد نمی شود و زاویه نوک بینی تا لب، بین ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد. افرادی که خواستار ایجاد تغییرات چندانی در بینی خود نیستند و فقط در صدد برطرف کردن ایرادات بینی خود می باشند، اقدام به جراحی بینی طبیعی می کنند.
 2. جراحی بینی طبیعی ، بیشترین طرفدار را در آقایان به خود اختصاص داده است، چرا که فانتزی شدن بینی در آقایان موجب کاهش جذابیت صورت مردانه خواهد شد.
 3. جراحی بینی فانتزی : جراحی بینی فانتزی تنها برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند مناسب می باشد. در بینی فانتزی قوس زیبایی در پل بینی ایجاد می شود و نوک بینی سربالا تر از بینی های طبیعی است.

جراحی پلاستیک بینی

هزینه جراحی پلاستیک بینی

جراحی بینی با توجه به مشکلی که باید رفع شود و دستمزد جراح بینی تعیین می شود.

به طور مثال هزینه جراحی ترمیمی بینی از جراحی بینی اولیه بیشتر است زیرا انجام جراحی بینی مجدد پیچیدگی بیشتری دارد.

 

جراحی پلاستیک بینی

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button