جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی : برای افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند و مبتلا به بیماری دیابت هستند نگرانی هایی در ارتباط با بیهوشی حین جراحی بینی وجود دارد .

همچنین افراد دیابتی سوال هایی در ارتباط با جراحی بینی دارند و می خواهند بدانند جراحی بینی در افراد دیابتی دارای محدودیت خاصی است یا خیر .

در واقع دیابت باعث می شود تا اختلالی برای سوخت وساز قد خون در بدن فرد به وجود آید که این اختلال باعث افت قند خون یا افزایش قند خون می شود .

کاهش یا افزایش بیش از حد قند خون باعث می شود تا افراد دیابتی با مشکلاتی رو به رو شوند.

به همین دلیل افرادی که بیماری دیابت دارند نگران کاهش یا افزایش قند خون در طی جراحی بینی هستند و این سوال برایشان پیش می آید که آیا کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستند یا بهتر است از انجام رینوپلاستی صرف نظر کنند.

به طور معمول افرادی که بیماری دیابت دارند می توانند جراحی بینی انجام دهند و در این خصوص تنها یک نکته وجود دارد که آن هم کنترل میزان قند خون بیمار حین جراحی بینی است .

بنابراین با رعایت نکاتی که جراح بینی توصیه می کند افراد دیابتی نیز می توانند جراحی بینی یا رینوپلاستی انجام دهند.

افرادی که بیماری دیابت دارند حتماً باید با جراح بینی خوب و ماهری مشورت کنند تا از نکات مراقبتی قبل از جراحی بینی مطلع شده و آن ها را رعایت کنند.

جراحی بینی در افراد دیابتی

نکاتی در ارتباط با جراحی بینی در افراد دیابتی

  • در جلسه مشاوره حتماً نوع دیابت خود را به جراح بینی بگویید .
  • نتایج آزمایش های تجویز شده باعث می شود تا جراح بینی نسبت به وضعیت فعلی شما اطلاعات کافی را کسب کند به همین دلیل نباید در انجام آزمایش ها کوتاهی کنید.
  • جراح بینی برای بیماری که دیابت دارند از داروهایی استفاده می کند که در حین جراحی بینی سلامت بیمار در خطر قرار نگیرد .
  • اگر قبل از جراحی بینی میزان قند خون ۱۵۰ یا کمتر باشد می تواند جراحی بینی را شروع کرد در غیر اینصورت زمان دیگری برای جراحی بینی تعیین می شود.
  • افراد دیابتی با توجه به مشکلی که دارند باید به مهارت و توانایی جراح بینی توجه ویژه تری داشته باشند تا سلامتی شان در خطر قرار نگیرد.

بیماران دیابتی که متقاضی جراحی بینی هستند باید به خوبی در مورد متخصص گوش و گلو و بینی تحقیق کنند زیرا مشاورهایی که در جلسه مشاوره دریافت می کنند و نکات مراقبتی که به آن ها گفته می شود باعث می شود تا سلامتی آن ها در حین جراحی بینی تضمین شود .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button