مشکلاتی چون جلو بودن چانه یا عقب بودن بیش از حد آن می تواند باعث تداخل در تناسب اجزای چهره شود و زیبایی چهره را کاهش دهد ، برای رفع چنین مشکلاتی که در ناحیه چانه است ، از پروتز چانه استفاده می شود.پروتز چانه علاوه بر اینکه باعث زیبایی و اصلاح مشکلات چانه می شود ، باعث بهتر دیده شدن بینی نیز می شود.عقب بودن و کوچک بودن چانه باعث می شود بینی بزرگتر از اندازه واقعی خود دیده شود. در صورتی که نیاز به پروتز چانه دارید این کار نزد بهترین جراح پروتز چانه بابل انجام دهید.

 

پروتز چانه - دکتر فرهی

پروتز چانه چیست؟

در انواع جراحی های زیبایی و پلاستیک صورت ، تناسب اجزا با یکدیگر مهم ترین فاکتور است.

متناسب نبودن یا بیش از حد کوچک و فانتزی بودن اجزای چهره باعث می شود صورت فرد غیر طبیعی باشد و این حالت مورد پسند نیست.

در جراحی چانه ، بیمار نباید از جراح چانه انتظارات غیر معقول و غیر منطقی داشته باشد .

بیمار باید به این نکته توجه داشته باشد که زیبایی یک عضو از صورت ، به تنهایی فایده ای ندارد و زیبایی و تناسب اجزای صورت با یکدیگر است که جذابیت چهره را افزایش می دهد.

مزایای پروتز چانه

  • پروتز چانه می تواند خطوط کانتور را در صورت افراد اصلاح کند . این تکنیک یکی از متدهای زیبایی است که به زیباتر به نظر رسییدن ظاهر چهره کمک کند.
  • این تکنیک بسیار ایمن است و در اندازه ها و فرم هایی مختلفی وجود دارد که پزشک با توجه به تغییراتی که شما نیاز دارید آن را برای شما انتخاب خواهد کرد.
  • پروتز چانه تنها تکنیکی به شمار می رود که جراحان برای بهبود ظاهر چانه افراد انجام می دهند زیرا پروسه های دیگر چانه نیاز به تغییر شکل دادن استخوانها و استفاده از
  • لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های اضافی است.
  • جای اسکار ها در روش پروتز چانه مشخص نیست زیرا یا بخیه ها از داخل انجام می شوند یا زیرچانه پنهان می شوند.
  • انجام این پروسه نیازمند مدت زمان بسیار کوتاهتری نسبت به جراحی های دیگر برای بهبود ظاهر چهره است و معمولا چیزی حدود ۴۵ دقیقه به طول می انجامد.

 

پروتز چانه - دکتر فرهی

افراد مناسب برای زیبایی و اصلاح چانه از طریق پروتز چانه

  • افرادی که از نوک تیز بودن یا مربعی بودن چانه خود رضایت ندارند و مایل به رفع آن هستند.
  • افرادی که چانه آن ها بزرگ بوده و بیش از اندازه جلو است.
  • افرادی که چانه آن ها کوچک بوده و بیش از اندازه عقب است.

پروتز چانه و پروتز فک پایین باعث می شوند فک و چانه با اجزای دیگر چهره متناسب شود ، این تناسب زیبایی و جذابیت چهره فرد را دو چندان می کند.

اقدامات قبل از جراحی پروتز چانه

نکاتی که افراد باید قبل از جراحی پروتز چانه رعایت نمایند عبارتنداز:

انتخاب یک جراح پلاستیک خوب

بعد از اینکه تصمیم قطعی برای انجام جراحی پروتز چانه گرفتید اولین کاری که قبل از هر اقدام دیگری باید انجام دهید انتخاب بهترین جراح پلاستیک در بابل یا در هر شهر دیگری است که در آنجا سکونت دارید.بنابراین با توجه به اینکه این جراحی زیبایی یک جراحی اورژانسی و اضطراری نیست با در نظر گرفتن ویژگی هایی همچون اشراف کامل جراح پلاستیک بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی، با وجدان بودن، صرف زمان لازم برای بیمار و غیره بهترین جراح پلاستیک شهر خود را انتخاب کنید.

بازگو کردن توقعات

برای اینکه بهترین نتایج از این جراحی زیبایی حاصل شود، شرح خواسته ها به طور شفاف و در میان گذاشتن نگرانی ها با جراح پلاستیک الزامی است. تا زمانی که جراح پلاستیک نداند که شما چه خواسته ای از انجام عمل پروتز چانه دارید قادر به ایجاد نتیجه ای رضایت بخش برای شما نخواهد بود.

 

پروتز چانه - دکتر فرهی

 

انجام عکسبرداری ها و آزمایشات

با توجه به اینکه پروتزها جنس، سایز و اشکال مختلفی دارند برای اینکه جراح  بتواند بهترین نوع پروتز را برای شما انتخاب کند می بایست آناتومی صورت تان و نسبت اجزا به یکدیگر را به دقت بررسی نماید. به همین منظور یکسری عکسبرداری از زوایای مختلف صورت برای تان تجویز می کند که باید آن ها را انجام داده و به پزشک خود تحویل دهید.همچنین برای اینکه این جراحی ایمن بوده و در حین انجام آن هیچ مشکلی برای تان پیش نیاید جراح پلاستیک یکسری ارزیابی پزشکی را برای شما تجویز خواهد کرد که ملزم به انجام آن هستید.

قطع مصرف برخی داروها و دخانیات

در صورتی که افراد از داروهایی همچون وارفارین که با کاهش غلظت خون موجب افزایش خونریزی در حین جراحی می شوند یا مکمل های گیاهی، ویتامین E  و داروهای اینچنینی مصرف می نمایند باید استفاده از آن ها را ۲ هفته قبل از جراحی چانه متوقف کنند.

مصرف قلیان، سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل نیز در کاهش میزان اکسیژن خون اثر گذارند و توقف آن ها ۱۴ روز پیش از این جراحی زیبایی الزامی است.

استحمام

برای اینکه دوران نقاهت به خوبی سپری شود لازم است تا بیمار به مدت چند روز استراحت کرده و انجام کارهایی همچون دوش گرفتن بپرهیزد، به همین دلیل بهتر است شب قبل از جراحی پروتز چانه دوش بگیرد، با انجام این کار تا چند روز نیاز به حمام کردن نخواهد داشت.همچنین خانم ها باید با صورتی بدون آرایش برای جراحی چانه مراجعه کرده، لاک نزده باشند و در صورت استفاده از ناخن های مصنوعی حداقل یکی از آن ها را از روی ناخن های خود بردارند.

مراقبت های بعد از پروتز چانه شامل چه مواردی هستند ؟

استراحت مناسب : به بدن زمان کافی برای استراحت بدهید . اجتناب از فعالیت ‌های سنگین و خسته کننده ، تا زمانی که موقعیت پروتز چانه به خوبی تثبیت شود، ضروری می باشد.

خوراکی نرم و سرد را در رژیم غذایی خود قرار دهید : در روزهای اولیه پس از عمل ، از غذاهای نرم و خنک مانند پوره ، نوشیدنی ‌های سرد و خوراکی ‌های مایع بهره ببرید تا از تحریک و فشار بر پروتز چانه جلوگیری کنید.

جلوگیری از فشار و ضربه : سعی کنید از فعالیت ‌هایی که ممکن است باعث فشار یا ضربه به پروتز چانه شود ، پرهیز کنید . همچنین از وسایل حفاظتی مانند کلاه یا دستگاه ‌های پشتیبانی کننده ، در زمان ورزش یا فعالیت ‌های خطرناک استفاده کنید.

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و درد : پس از پروتز چانه ، می ‌توانید از کمپرس یخ یا استفاده کنید . این کار می ‌تواند به کاهش التهاب ، کبودی و تورم کمک شایانی بکند .

عدم استفاده از محصولات آرایشی : بهتر است تا مدتی از مواد آرایشی و اقداماتی که ممکن است منجر به تحریک پروتز شوند ، اجتناب کنید .

استفاده از دستمال ‌های نرم و مرطوب : برای پاکسازی پوست روی پروتز چانه ، از دستمال‌ های نرم و مرطوب استفاده کنید . با استفاده از آنها به دقت پوست را تمیز کرده ؛ اما حرکت ‌های پر فشاری انجام ندهید ؛ زیرا اینکار ممکن است منجر به جابجایی موقعیت پروتز شود .

پیروی از راهنمایی ‌های پزشک : هرگونه دستورالعملی که توسط پزشک شما ارائه شده است ، باید به دقت رعایت شود . اگر هرگونه نگرانی ، درد یا ناراحتی را در چهره خود احساس کردید ، بدون تردید به پزشک خود مراجعه کنید.

نگاهی کوتاه بر عوارض کم خطر پروتز چانه

بدون شک قرارگیری زیر تیغ جراحی ، واکنش هایی را برای بدن در پی دارد که نمی توان وجود آن ها را نادیده گرفت . تنها موضوع مورد بحث این است که این آسیب ها قابل درمان بوده و افراد با اطلاع از آن ها می توانند در انتخاب پزشک خود ، دقت بیشتری را داشته باشند . در نگاهی کوتاه این عوارض شامل :

قرار گرفتن ایمپلنت در موقعیت نامناسب : این مشکل از جدی ‌ترین عوارض جراحی پروتز چانه محسوب می ‌شود که ممکن است در اثر اندازه نامناسب حفره برای جایگذاری ایمپلنت اتفاق بیفتد . این مسئله می‌ تواند باعث ایجاد شکل غیرطبیعی و عدم تقارن چهره گردد.

آسیب دیدگی عصب منتال : این عصب مسئول حس در ناحیه چانه ، لب پایین و برخی دندان ‌ها است. حال در صورتی که پزشک در هنگام جایگذاری ایمپلنت ها ، به شکل غیر مستقیمی به این عصب آسیب وارد کندحس در این نواحی دچار اختلال شود . در نتیجه مهارت پزشک برای انجام این نوع جراحی بسیار حائز اهمیت می باشد .

عفونت : همانطور که در هر جراحی دیگری اتفاق می ‌افتد، عفونت نیز می ‌تواند یکی از عوارض جانبی باشد که به وسیله بکارگیری از تکنیک ‌های مناسب و مراقبت ‌های بهداشتی می‌ توان این خطر را کاهش دهد.

اختلال عملکرد عضله : از دیگر عوارض ممکن پروتز چانه ، اختلال در عملکرد عضله است که می‌ تواند به شکل فرو رفتگی در ناحیه نمایان شود.

باید بدانید که برای پیشگیری از این عوارض باید جراحی پروتز چانه را به دستان یک پزشک ماهر و با تجربه ای بسپارید . همچنین رعایت دقیق مراقبت های بعد از عمل و نکات بهداشتی می‌ تواند کمک کننده باشد.

سوالات متداول پروتز چانه

نتایج پروتز چانه چه هنگام قابل مشاهده است ؟

تورم ناشی از انجام پروسه معمولا حدود ۶ هفته ادامه دارد و پس از ان نتایج نهایی کاملا قابل مشاهده است.

آیا مردان نیاز به تراشیدن ریش ها پیش از انجام پروسه دارند ؟

معمولا برای اینکه محیطی که قرار است ایمپلنت چانه در ان انجام شود باید استریل باشد بنابراین تراشیدن ریش در آقایان از هرگونه عفونتی جلوگیری خواهد کرد ؛ زیرا نواحی اطراف چانه کاملا تمیز خواهند شد.

آیا برای انجام پروتز چانه نیاز به بیهوشی عمومی است ؟

ایمپلنت چانه در مواردی بسیار نادر ممکن است نیاز به بیهوشی فرد متقاضی داشته باشد در بسیاری از موارد معمولا نوعی بی حسی موضعی که موجب بی حس شدن خفیف در افراد می شود برای آنها انجام خواهد شد. برشی که برای قرار دادن پروتز انجام می شود کمتر از نیم اینچ است و بعد از انجام این پروسیجر می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
خسرو بساکی
خسرو بساکی
1 سال گذشته

سلام دختر من پروتز چانه گذاشته ولی بغلهای فکش از بغل زده بیرون میخوام بدونم پروتزی که استفاده کرده ممکنه بزرگتر از حد باشه چون صورت کاملا مربعی شده یا برای ورم عمله عمل ۸اردیبهشت انجام شده

Call Now Button