بهترین روشی که برای رفع مشکلات ظاهری و عملکردی بینی وجود دارد ، عمل کردن بینی است و مزیت این روش ماندگاری نتیجه حاصل از آن است .

با انجام جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی می توان مشکلات فرم بینی و عملکرد بینی را رفع کرد.

در جوامع امروزی بیشتر افراد به منظور زیباتر کردن فرم بینی اقدام به جراحی بینی می کنند زیرا بهترین روش برای فرم دهی بینی با نتیجه ماندگار ، انجام جراحی زیبایی بینی است .

برای انجام جراحی زیبایی بینی می توانید به دکتر سعید فرهی مراجعه کنید که در این زمینه دارای تجربه ای بسیار بالا می باشند.

برای بهبود عملکرد بینی می توان از روش های دیگری چون جراحی آندوسکوپی بینی ، مصرف  دارو یا روش های بسیار دیگری استفاده کرد ولی فرم دهی بینی تنها  با انجام جراحی بینی امکانپذیر است .

در اصل جراحی درمانی بینی هنگامی انجام می شود که بیماری به مرحله بدخیم رسیده باشد یا تنها راه درمان انجام جراحی بینی باشد .

عمل کردن بینی

فرم بینی جراحی شده

نتیجه حاصل از جراحی بینی از مهم ترین دغدغه افرادی است که اقدام به رینوپلاستی می کنند .

متقاضیان باید درک درستی نسبت به نتیجه عمل کردن بینی داشته باشند و بدانند بینی ای زیبا است که دارای استاندارهای جهانی باشد.

مهم ترین اصل که تاثیر بسزایی در افزایش زیبایی چهره دارد ، رعایت تناسب بین بینی و دیگر اجزای چهره است .

انتخاب یک جراح بینی ماهر می تواند بهترین تضمین برای زیبا شدن فرم بینی باشد .

عمل کردن بینی

بعد از عمل کردن بینی

بعد از اتمام جراحی بینی بسیار مهم است که بیمار نکات مراقبتی را رعایت کند.

 برخی از بیماران به دلیل ناآگاهی از عوارض رعایت نکردن نکات مراقبتی ، نسبت به گفته های جراح بینی بی اعتنا هستند و تلاشی در راستای رعایت کامل نکات مراقبتی ندارند.

بهتر است تمام نکات مراقبتی را از جراح زیبایی بینی خود جویا شوید زیرا مراقبت های بعد از جراحی بینی در هر فردی دوره متفاوتی دارد .

به طور معمول طول دوره نقاهت در افرادی که بینی گوشتی دارند کمی طولانی تر از افرادی است که بینی استخوانی دارند .

 

 

مراقبت های بعد از عمل بینی

از جمله مهم ترین نکاتی که افراد باید بعد از عمل کردن بینی خود انجام داده و رعایت نمایند عبارتنداز:

  • بعد از جراحی مقداری تورم، التهاب، کبودی و درد در فرد بروز خواهد یافت. افراد باید بدانند بروز این عوارض در میان تمام افرادی که بینی خود را عمل کرده اند شایع بوده و بعد از چند روز برطرف خواهد شد.
  • به منظور تسکین درد ناشی از جراحی بینی می توانید از داروهای مسکنی که پزشک برای تان تجویز نموده است استفاده نمایید.
  • داروهای تجویز شده را به طور کامل و طبق دستور مصرف استفاده کرده و از مصرف خودسرانه دارو جداً اجتناب نمایید زیرا مصرف برخی داروها مانند آسپرین موجب رقیق شدن خون شده و ممکن است منجر به بروز به برخی عوارض در افراد شود.
  • تماس بالشت با بینی نه تنها موجب تشدید ورم بینی می شود بلکه ممکن است بینی را تحت فشار قرار داده و بر نتیجه جراحی تاثیر منفی بگذارد. از همین رو به پشت و طاقباز خوابیده و به منظور جلوگیری از غلت زدن های ناخواسته حین خواب در اطراف خود چند بالشت بگذارید.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی :

بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به بدن موجب کاهش هرچه سریع تر تورم می شود بنابراین هنگام استراحت و دراز کشیدن زیر سر خود دو یا چند بالشت بگذارید.

رژیم غذایی خود را با خوردن غذاهای آبکی و نرم همچون سوپ شروع کرده و از خوردن غذاهای سفت بپرهیزید.

به مدت ۱ هفته استراحت کرده و تا مدت زمانی که پزشک برای تان تعیین کرده از انجام فعالیت های طاقت فرسا و ورزش های سنگین بپرهیزید.

سرتان را به سمت پایین خم نکنید؛ با این کار فشار و گردش خون در سر زیاد شده و منجر به تشدید تورم بینی می شود.

بر روی بینی خود چسب بزنید.

 

 

هزینه جراحی کردن بینی

جراحی بینی توسط جراح بینی انجام می شود به همین دلیل باید مشخص شود که جراح بینی چه مبلغی را  به عنوان دستمزد دریافت می کند.

دستمزدی که جراحان بینی دریافت می کنند با یکدیگر تفاوت دارد به همین دلیل هزینه را تنها از جراح بینی موردنظرتان جویا شوید .

علاوه بر دستمزدی که جراح بینی به دلیل انجام رینوپلاستی دریافت می کند ، هزینه های بیمارستان نیز بخشی از هزینه رینوپلاستی هستند .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button