همه چیز در مورد عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان می باشد که بر روی دو نوع بینی استخوانی و گوشتی انجام می شود.

افرادی که قصد انجام جراحی پلاستیک بینی را دارند بهتر است برای جراحی به بهترین جراح بینی مراجعه کنند تا نتیجه ایده آلی را به دست آورند.

بینی استخوانی

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد، افرادی که دارای این نوع بینی هستند در عمل زیبایی بینی استخوانی می توانند مدل بینی فانتزی ، طبیعی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند بهترین جراح بینی به آن ها توصیه می کند در عمل زیبایی بینی گوشتی مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند تا نتیجه ایده آلی را به دست آورند.

انواع روش های عمل جراحی زیبایی بینی

برای جراحی پلاستیک بینی ، جراح بینی با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته را انتخاب می کند.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی خوب یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند، در این رشو جراح بینی دید بهتری برای اعمال تغییرات بر روی بینی دارد.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

عمل زیبایی بینی مردان

باید بگوییم که آقایانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند بهتر است به جراح بینی مراجعه کنند که تجربه کافی در جراحی بینی آقایان را داشته باشد.

در عمل زیبایی بینی مردان ، بینی نباید بیش از اندازه کوچک و سربالا شود و باید حالت مردانه خود را حفظ کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی نیز همچون سایر عمل های جراحی، دارای دوره نقاهت بوده و برای اینکه این دوره نقاهت به بهترین شکل ممکن سپری شده و رضایت بخش ترین نتایج از آن حاصل شود مستلزم رعایت یکسری دستورالعمل ها هستید که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم.

 

 

نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی عبارتنداز:

 • خوردن و آشامیدن را برای مدت ۴ ساعت بعد از جراحی کنار بگذارید؛ در این مدت زمان بدن تحت تاثیر مواد بیهوشی بوده، از همین رو وارد شدن آب و مواد غذایی به معده ممکن است منجر به بروز حالت تهوع در بیمار شود.
 • فقط غذاهای نرم و آبکی که هضم شان نیازمند جویدن زیاد نیست میل کنید؛ جویدن به فک بالا و بینی فشار وارد کرده و این امر منجر به شدت یافتن ورم بینی می شود.
 • فقط به پشت و به حالت طاقباز بخوابید.
 • هنگام خوابیدن، در زیر سرتان دو بالشت قرار دهید.
 • داروهای تان را به موقع و تا آخر مصرف کرده و از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید. در غیر اینصورت ممکن است با مشکل مواجه شوید.
 • برای کاهش کبودی و تورم که از عوارض طبیعی ناشی از جراحی می باشند، به مدت ۳ روز بر روی بینی ژل یخ و در روزهای بعدی کمپرس گرم قرار دهید.
 • به میزان زیاد آب، غذاهای حاوی فیبر فراوان، آبمیوه طبیعی، میوه جات، سبزیجات، ماهی و میگو میل نمایید.
 • حتما بر روی بینی تان چسب زده و در صورت تجویز پزشک بینی تان را ماساژ دهید.
 • از انداختن سر به سمت پایین و انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایید.
 • در صورت عینکی بودن، باید استفاده از عینک را برای حداقل ۲ ماه کنار گذاشته و از لنزهای تماسی استفاده کنید.
 • از بینی در برابر ضربه محافظت نمایید.
 • به هیچ عنوان برای حداقل ۱۴ روز اقدام به مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی نکنید.

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟

بسیاری از افراد پیش از اقدام به جراحی زیبایی بینی درباره عوارض آن سوال می کنند که باید بگوییم اگر به بهترین جراح بینی مراجعه کنند و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نماید دچار عارضه ای نخواهند شد.

تنها عیب جراحی زیبایی بینی تورم ، کبودی ، آبریزش و گرفتگی بینی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button