برای اصلاح تغییر شکل چانه و رفع عقب بودن بیش از حد یا  کوچک بودن چانه از جراحی پروتز چانه استفاده می شود.به طور کلی زیبایی هر فردی در اعتماد به نفس فرد تاثیر بسزایی دارد ، چانه به عنوان یکی از اجزای صورت در زیبایی صورت نقش موثری دارد.جراحی چانه کوچک با استفاده از پروتز در چانه انجام می شود و با جلو کشیدن چانه باعث تناسب در اندازه چانه می شود.جراحی زیبایی چانه می تواند ایرادات چانه را اصلاح کند و باعث تناسب آن با دیگر اجزای صورت شود. دکتر سعید فرهی بهترین جراح پروتز چانه می باشند.

 

جراحی پروتز چانه - دکتر فرهی

کاربرد پروتز چانه توسط دکتر فرهی

این فرایند یک پروسه جراحی زیبایی است که با استفاده از ایمپلنت ‌های سیلیکونی یا پرکننده‌ های دیگر، به منظور بهبود شکل و حجم چانه انجام می ‌شود. عمدتا از این روش برای زیبایی و بهتر شدن چانه در صورت استفاده می شود و برای آن دسته از مراجعین دارای مزیت است که قصد دارند شکل چانه خود را تغییر دهند، عقب رفتگی یا بیش از حد رشد کردن را می توان با جراحی پروتز چانه درمان کرد.

آشنایی با جنس انواع پروتز چانه

باید بدانید که تاکنون توافق نظری در رابطه با اینکه جنس کدام پروتز از دیگری بهتر است وجود ندارد ؛ زیرا انتخاب نوع آن ها در جراحی پروتز چانه ، کاملا به تشخیص پزشک و شرایط بدنی فرد بستگی دارد. از همین رو ممکن است یک نوع پروتز برای فردی پر از مزایای بوده و در دیگری مناسب نباشد . در حقیقت داشتن اطلاعات و شناخت انواع پروتز ها ، کمک ویژه ای به شما خواهد کرد ؛ زیرا در جلسه مشاوره با پزشک با دید کامل تری به توصیه های ایشان گوش فرا می دهید و سایر ترس های تان از ایجاد عوارض احتمالی نیز از بین خواهد رفت .

پروتز های سیلیکونی : از متداول ترین ایمپلنت ها که در بازسازی و تقویت بافت های چانه موثر هستند ، پروتز های سیلیکونی هستند که با نام شیمیایی پلی سیلوکسان شناخته می شوند . در نظر داشته باشید که سیلوکون خاصیت چسبندگی برای اتصال به بافت های اطراف نداشته و پزشک باید در ساخت ان ها دقت بالایی داشته باشد .

پروتز چانه پلی اتیلنی : در رابطه با جنس این نوع پروتز باید اظهار کنیم که ساختار آن حاوی زنجیره کربن ساده است که مشهور ترین آن ها fairburn ، porex ، medporکه بیش از سایرین در جراحی پروتز چانه مورد استفاده قرار می گیرند . نکته قابل توجه در آن ها این است که به راحتی با بافت های اطراف یکی شده و خارج کردن آن ها نیز با دشواری بیشتری همراه است . از مزیت های این پروتز می توانیم به این نکته اشاره کنیم که از آنجایی که امکان نفوذ رگ های خونی به داخل آن ها وجود دارد ، احتمال ایجاد عفونت به حداقل رسیده و فرآیند خونرسانی به راحتی انجام خواهد شد .

مزایای انجام پروتز چانه چیست؟

 1. افزایش اعتماد بنفس: پروتز چانه قادر است، ظاهر شما را تغییر داده و باعث بیشتر شدن اعتماد بنفس و رضایت نسبت به ظاهر خود در افراد گردد.
 2. تناسب صورت: با انجام پروتز چانه، می ‌تواند به تعادل و تناسب بین قسمت‌ های مختلف صورت شما کمک کند.
 3. جوانسازی: پروتز چانه ممکن است به شما کمک کند تا جوان ‌تر و شاداب تر به ‌نظر برسید، زیرا با انجام جراحی پروتز چانه می توان آن را به شکل مطلوب و متناسب با دیگر ویژگی‌ های صورت تغییر داد.
 4. بهبود تعادل صورت: اگر چانه شما کوچک یا ناهموار است، پروتز آن می‌ تواند تعادل بین قسمت بالا و پایین صورت را بهبود بخشد و چهره شما را هماهنگ ‌تر نشان دهد.

نحوه جراحی پروتز چانه در بابل

برای جراحی پروتز چانه، مراجعه به جراح پلاستیک یا جراح فک و صورت ضروری است. نحوه اجرای جراحی ممکن است با توجه به موارد خاص و نیازهای هر فرد متفاوت باشد. اما در کل، مراحل عمومی جراحی پروتز چانه شامل موارد زیر می ‌باشد:

 • ملاقات با جراح: در این مرحله، با جراح خود مشورت کرده و نیازها و انتظارات خود را با او در میان می‌ گذارید. جراح ممکن است شما را بررسی کرده و توصیه ‌های لازم را ارائه دهد.
 • بررسی تصاویر و سه بعدی سازی: برای بررسی شکل و اندازه چانه بعد از جراحی، جراح ممکن است از تصاویر و سه بعدی سازی استفاده کند. این کمک می کند تا شما و جراح بتوانید از پیش بینی نتایج حاصل اطمینان حاصل کنید.
 • بازیابی: پس از جراحی، شما به جراح مراجعه خواهید کرد تا پانسمان ها را بردارد و بررسی کند که همه چیز به خوبی ترمیم شده است. برای بازیابی و ترمیم کامل، توصیه‌ های جراح چانه را دنبال کنید و نکات مربوط به مراقبت پس از جراحی را رعایت کنید.

افرادی که مناسب برای جراحی زیبایی چانه هستند :

 • افرادی که ظاهر چانه آن ها تیز یا مربعی است.
 • افرادی که چانه بزرگ دارند.
 • افرادی که به دلیل کوچک بودن یا عقب بودن چانه ، بینی آن ها بزرگ دیده می شود.
 • افرادی که فرم چانه آن ها متناسب با دیگر اجزا نیست.

اقدامات قبل از جراحی پروتز چانه

انجام و رعایت اقدامات قبل از پروتز چانه در ایمن بودن این جراحی زیبایی، کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از آن و دریافت یک نتیجه خوب از عمل پروتز چانه تاثیر بسزایی داشته و به دو بخش تقسیم می شود که عبارتند از:

 • انتخاب بهترین پزشک برای جراحی زیبایی پروتز چانه
 • مراقبت های قبل از جراحی پروتز چانه
 • انتخاب یک پزشک خوب برای عمل پروتز چانه
 • از آن جایی که عمل پروتز چانه یک عمل اورژانسی نیست، لذا افراد زمان لازم برای تحقیق در رابطه با یک پزشک خوب و انتخاب او را دارند.

از ویژگی های یک پزشک خوب می توان به:

با حوصله و خوش برخورد بودن

اغلب مراجعان به دلیل نگرانی از موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی پروتز چانه یا عوارض احتمالی آن دچار استرس هستند.

یک پزشک خوب تمام نگرانی ها و استرس های بیماران خود را درک کرده، توضیحات لازم را به آن ها ارائه داده و خیال شان را راحت می کند.

داشتن برخورد خوب یکی از حسن های پزشک است زیرا موجب می شود تا فرد با پزشک احساس راحتی کرده و به او اعتماد نماید.

قدرت تصور بالایی داشتن

همانطور که می دانید پروتز ها در شکل ها و سایزهای مختلفی وجود دارند، پزشک تنها در صورتی قادر به رقم زدن بهترین نتیجه خواهد بود که بتواند متناسب ترین شکل و سایز پروتز را برای فرد انتخاب کند، این امر تنها با داشتن قدرت تصور بالا امکان پذیر است.

 

جراحی پروتز چانه - دکتر فرهی

ارجح دانستن سلامت بیمار بر مسائل مالی

بهترین پزشکان آن هایی هستند که از وجدان کاری بالایی برخوردار می باشند، این پزشکان به خوبی می دانند که سلامت فرد بر مسائل زیبایی ارجحیت دارید.

به همین دلیل یک پزشک خوب اگر بداند که جراحی پروتز چانه نتیجه مناسبی برای فرد به دنبال نداشته یا عوارضی برای او به دنبال نخواهد داشت این جراحی زیبایی را برای او انجام نخواهد داد.

بررسی و معاینه دقیق سوابق بیماری فرد

برای اینکه پروتز چانه به بهترین و ایمن ترین نحو ممکن انجام شود لازم است تا وضعیت سلامت فرد، حساسیت ها و مصرف دارویی او به دقت بررسی گردد.

از همین رو پزشک قبل از انجام این جراحی زیبایی سوالات مرتبط را پرسیده و فرد را به دقت مورد بررسی و معاینه قرار می دهد.

تجویز عکسبرداری ها و آزمایشات لازم

یک پزشک خوب برای بررسی وضعیت سلامت فرد فقط به پرسش از او بسنده نکرده و آزمایشات تکمیلی را نیز برای وی تجویز خواهد کرد.

همچنین برای اینکه بتواند بررسی های دقیق برای اندازه گیری نسبت تناسب اجزا را انجام دهد یکسری عکسبرداری از زوایای مختلف صورت را برای بیمار تجویز می کند که انجام آن ها الزامی است.

صحبت با بیمار در رابطه با انتظارات او از جراحی زیبایی چانه

برای اینکه نتیجه جراحی پروتز چانه رضایت فرد را به همراه داشته باشد باید به سلیقه و انتظارات او نزدیک باشد.به همین دلیل یک پزشک حاذق قبل از انجام عمل پروتز چانه از بیمار درباره انتظاراتی که از این عمل زیبای دارد سوال کرده و در نهایت با توجه به اصول ریاضی و زیبایی شناسی و در نظر گرفتن سلیقه بیمار بهترین نتیجه را برای وی رقم خواهد زد.البته باید بگوییم که برآورده کردن برخی از انتظارات نامعقول بیماران امکان پذیر نیست و این هیچ ارتباطی به میزان تبحر و تجرب پزشک ندارد.سپس با توجه به ویژگی های گفته شده و با تحقیق از دوستان و آشنایان خود لیستی از اسامی پزشکان تهیه نموده و با حضور در مطب آن ها از ایشان درخواست نمایید تا نمونه کارهای شان را نشان شما دهند.

مراقبت های قبل از جراحی پروتز چانه

 • از مصرف داروهایی مانند وارفارین که در انعقاد خون اختلال ایجاد می کنند خودداری کنید.
 • مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را به مدت ۲ هفته قبل از عمل پروتز چانه متوقف نمایید.
 • انتظارات خود از انجام این جراحی زیبایی را با پزشک خود بازگو کنید.

 

جراحی پروتز چانه - دکتر سعید فرهی

مراقبتهای بعد از عمل پروتز چانه

 1. در روزهای اول احساس کشش چانه و کمی درد در نواحی چانه طبیعی است.
 2. روزهای اول از جویدن غذاهای سفت خودداری کنید و از مایعات و غذاهای نرم استفاده کنید.
 3. پانسمان چانه بعد از ۳ روز برداشته می شود ، در مواقعی که چانه بزرگ باشد و استخوان تراشیده شود ، پانسمان چانه ۵ روز بعد از جراحی برداشته می شود.
 4. بعد از ۱۰ روز بیمار می تواند به زندگی روز مره و فعالیت های خود باز گردد.
 5. ورم بعد از پروتز چانه طی یک ماه و نیم از بین می رود .

زیبایی چانه نتیجه دائمی دارد و می توان همزمان با انجام جراحی چانه تزریق ژل لب ، جراحی پلاستیک بینی یا عمل های زیبایی دیگر انجام داد.

خطرات احتمالی پروتز چانه

بعد از انجام پروتز چانه ممکن است بعضی از عوارض را تجربه کنید این عوارض بسیار نادر می باشند و در صورتی که در انتخاب پزشک خود کاملا دقت کرده باشید معمولا میزان خیلی کمی از خطا وجود خواهد آمد.

 • بروز عفونت
 • بروز واکنش آلرژیک نسبت به پروتز
 • بیرون زدگی ایمپلنت
 • آسیب به اعصاب که می توان موجب سر شدن لبها و دهان شود.

 

جراحی پروتز چانه - دکتر فرهی

مراقبت های بعد از انجام پروتز چانه

 1. خوردن غذاهای بسیار نرم و نوشیدن مایعات بسیار زیاد معمولا بعد از این جراحی توسط پزشکان توصیه می شود.
  پروسه جویدن معمولا بعد از جراحی توصیه نمی شود مصرف غذاهای سفت آبنبات و ادامس را باید تا مدتی متوقف کنید.
 2. تجربه تورم و درد بعد از عمل کاملا عادی می باشد برای کم شدن درد می توانید داروهای مسکن مصرف کنید.
 3. بعد از جراحی باید حدود ۱۰ روز را تا انجام فعالیت های روزمره و عادی صبر کنید.
  سیگار کشیدن می تواند باعث به تعویق افتادن پروسه ریکاوری شود این کار را تا دو هفته پس از جراحی متوقف کنید.
 4. آب میوه های طبیعی قادر می باشند روند بهبودی را تسریع ببخشند حتما به میزان زیادی بنوشید.
 5. ممکن است تا پایان پروسه نقاهت پزشک مصرف یک سری از داروها را برایتان غیر مجاز تلقی کند.
 6. زخم ها و بخیه ها بعد از جراحی در ناحیه ای وجود دارند که خیلی قابل دید نمی باشند و بعد از اینکه زمان نقاهت سپری شود به سختی دیده می شوند یا به شکل یک زخم کوچک وجود خواهند داشت .
 7. در صورتی که تمامی دستورالعمل ها را مو به مو رعایت کنید معمولا بهترین نتیجه را پس از جراحی پروتز چانه در پیش رو خواهید داشت. عمل جراحی چانه باعث می شود اعتماد به نفس در افراد بسیار تقویت شود و ظاهر صورت بسیار متقارن و هماهنگ تر از پیش به نظر بیاید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button