جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی با استخوان و غضروف محکم و پوست نازک انجام می شود، افرادی که دارای این نوع بینی هستند، معمولا می توانند عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی با جراحی بینی شبیه به یک عکس انجام دهند. در این متد مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی ، قوز روی بینی ، انحراف بینی ، کجی بینی ، بزرگی نوک بینی ، بزرگی و غیر متقارن بودن سوراخ های بینی و غیره برطرف می شود. جراحی بینی امروزه یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی در افراد به شمار می رود .می توانید این جراحی را نزد دکتر سعید فرهی ، بهترین جراح بینی بابل انجام دهید.

 

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی در بابل

جراحی بینی استخوانی یک روش عمل بینی است که به منظور اصلاح شکل، اندازه یا ساختار استخوان‌ های بینی انجام می ‌شود. این پروسه معمولاً به منظور تصحیح ناهنجاری های استخوانی در بینی مانند خمیدگی بینی، فرم بینی نامتناسب یا بیماری هایی مانند تنگی نفس مزمن، زیبایی شکلی و تناسب نامناسب استخوان‌ های بینی انجام می‌ شود. فرایند جراحی بینی استخوانی به طور کلی شامل یک مرحله معاینه، برنامه‌ ریزی، عمل جراحی و مراقبت های بعد از جراحی برای بهبود و نتیجه مناسب پس از عمل می با‌شد.

ساختار بینی استخوانی در رینوپلاستی چه اهمیتی دارد؟

در واقع آناتومی بینی شامل ۳ لایه می باشد .

 1. اولین لایه که عضلات ظریف و بخش زیرین خود متصل می باشد.
 2. دومین لایه اسکلت غضروفی می باشد.
 3. سومین نیز می شود قسمت پوشانده شده از مخاط و پوست که بخش داخلی بینی می باشد.

در روند جراحی زیبایی بینی استخوانی هر یک از این موارد می تواند تاثیرات بسیاری را بر روی فرم جدید داشته باشند زیرا لایه های ذکر شده در هر دو نوع دماغ یکسان بوده و تنها میزان ضخامت پوست یا استحکام غضروف ها می باشد که نتیجه عمل بینی استخوانی را می توانند تغییر دهند. برخی از افراد به دلیل ژنتیکی رشد بیش از اندازه استخوان بینی را تجربه می کنند که این مورد به خودی خود دلیل اصلی تقاضا برای رینوپلاستی می باشد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

ویژگی های بینی استخوانی

بینی استخوانی یکی از اجزای اصلی صورت است که دارای ویژگی‌ های مختلفی است. بعضی از ویژگی‌ های بینی استخوانی عبارتند از:

 1. شکل و اندازه: بینی استخوانی می ‌تواند به صورت مستقیم، برجسته یا منحرف باشد. همچنین، اندازه بینی نیز متفاوت است و می ‌تواند بینی کوچک و یا بزرگی داشته باشد.
 2. ساختار بینی: بینی استخوانی دارای پوششی از بافت نرم و مخاط است که داخل بینی را پوشش می ‌دهد. این پوسته مخاطی باعث ترشح مخاط و تمیز کردن بینی می ‌شود.
 3. دیواره بینی: بینی استخوانی دارای دیواره ضخیمی است که توسط استخوان‌ های قوی و ارتباطات معینی به قسمت‌ های دیگر صورت متصل می ‌شود.

مراحل جراحی بینی استخوانی

برای این روند ابتدا می بایست بدانید نوع دماغ شما گوشتی است یا استخوانی؟! در نتیجه با توجه به خصیصه های اعلام شده مشخص کنید که نوع بینی شما برای جراحی بینی استخوانی مناسب بوده و در نتیجه می توانید مراحل عمل بینی استخوانی برای شما مناسب بوده و به راحتی می توانید تمامی ایرادات بر روی بینی را با کمک یک جراح را برطرف بسازید. رینوپلاستی در واقع از سه بخش تشکیل شده و هر کدام بسته به وضعیت فرد می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. مرحله ابتدایی در این فرآیند زیبایی و درمانی انجام اقدامات قبل از جراحی می باشد و قدم دوم آن اعمال تغییرات خواسته شده توسط جراح بینی استخوانی است که توسط بهترین دکتر عمل بینی برای بیمار انجام می گیرد و آخرین و مهمترین پروسه به انجام مراقبت های بعد از عمل بینی استخوانی باز می گردد.

نکته : در عمل بینی استخوانی جراح بینی معمولا به دلیل مزایایی که جراحی بینی باز دارد از آن برای اعمال تغییرات بر روی بینی استفاده می کند. در جراحی بینی به روش باز جراح بینی یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از روی بینی بر روی کلوملا ایجاد می کند و با حفظ عملکرد بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید و پس از اتمام پوست در ناحیه برش خورده بخیه زده می شود. افراد نگران باقی ماندن جای بخیه نباشند چرا که پس از گذشت مدتی از بین می رود.

 

جراحی بینی استخوانی

تغییر فرم بینی استخوانی بدون عمل

بارزترین نشانه بینی استخوانی ، قوز روی بینی و طول بیش از اندازه بینی می باشد .برخی از افراد به دلیل ترس از تیغ جراحی ، بیهوشی و عوارض جراحی بینی از اقدام به جراحی بینی خودداری می کنند و به دنبال روش های دیگری برای خوش فرم کردن بینی هستند .فردی که بینی استخوانی دارد برای تغییر فرم بینی نیاز به تراشیده شدن استخوان بینی دارد.بنابراین تغییرات باید به صورت مستقیم بر روی اسکلت بینی اعمال شود و نیاز به یک روش تهاجمی است ، به همین دلیل تغییر فرم بینی استخوانی بدون جراحی امکانپذیر نیست.

تمامی افراد خواستار زیباترین فرم برای بینی هستند و نسبت به نتیجه جراحی بینی استخوانی حساسیت بالایی دارد .تناسب بینی با دیگر از اجزای چهره است که موجب زیبایی فرم بینی می شود و لازمه این امر آشنایی جراح بینی با هنر زیبایی است .انتخاب یک جراح پلاستیک بینی باعث می شود تا از هر گونه عوارضی در امان باشید و بینی به بهترین نحو ممکن جراحی شودوبرای یک جراح پلاستیک بینی ، سلامتی بیمار اهمیت بالایی دارد به همین دلیل سلامتی بیمار را به طور دقیق چک می کند و در صورتی ک فرد برای جراحی بینی مناسب نباشد به او می گوید که بهتر است از انجام جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی صرف نظر کند.

اقدامات قبل از عمل بینی استخوانی

برای مشاهده نتیجه مطلوب از جراحی بینی استخوانی می بایست به تمامی توصیه های دکتر جراح بینی در بابل به درستی عمل کنید که بتوانید با رعایت این موارد دوره نقاهت کوتاهی را سپری کنید و در واقع با توجه به این امر و رعایت کامل اقدامات قبل از پروسه می توانید عمل راحت و مناسبی را تجربه کنید.

 • بهترین دکتر عمل بینی استخوانی را برای خود انتخاب کنید.
 • بدیهی است که تا قبل از تاریخ مشخص شده می بایست آزمایش های خواسته شده را کامل انجام داده و تحویل دکتر دهید.
 • برای اینکه بتوانید روند عمل کردن بینی استخوانی برای شما به راحتی پشت سر گذاشته شود همواره توصیه می شود که دو هفته قبل از جراحی از هیچ نوع نیکوتین و به ویژه الکلی استفاده نکنید. این دو ماده می توانند در فرآیند بهبود ظاهر بینی خلل ایجاد کنند.
 • اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید بهتر است که به جراح بینی اطلاع دهید که بر اساس سلامت شما روند را پیش ببرد.
 • در صورت بروز هر نوع حساسیت دارویی و خوراکی به دکتر بگویید
 • به یاد داشته باشید که جراحی بینی استخوانی با استفاده از داروی بیهوشی انجام می شود و از همین رو باید وعده پایانی شب قبل از عمل را سبک میل کنید که در زمان ریکاوری دچار سرگیجه و تهوع نشوید.
 • شب قبل از پروسه بهتر است که دوش بگیرید و لباسی با یقه آزاد را بپوشید که در زمان تعویض کمترین بازخورد را با صورت شما را داشته باشد.

 

جراحی بینی استخوانی

معایب جراحی بینی استخوانی

مانند بسیاری از روش ‌های جراحی دیگر، عمل بینی استخوانی نیز دارای بعضی از معایب و مشکلات می ‌باشد. برخی از این معایب عبارتند از:

 • خطر عفونت: همانند هر جراحی دیگری، جراحی بینی استخوانی ممکن است باعث عفونت شود. این مشکل ممکن است با تجویز آنتی ‌بیوتیک‌ ها و رعایت دقیق نکات بهداشتی کاهش یابد، اما هنوزهم وجود دارد.
 • خونریزی: این پروسه می ‌تواند باعث خونریزی باشد که معمولاً در مرحله ‌ی بعدی عمل متوقف می‌ شود. اگر خونریزی مستمر یا شدید باشد، نیاز به پیگیری پزشکی دارد.
 • واکنش‌ های التهابی و ترشحات: پس از عمل کردن بینی استخوانی، ممکن است درد، تورم و ترشحات ناشی از التهاب رخ دهد. این مشکلات گاهی اوقات ممکن است در مرحله ‌ آلودگی و بهبود بعدی کاهش یابند.
 • نتایج اختلاف ‌پذیر: به عنوان یک متد زیبایی، نتایج جراحی زیبایی بینی استخوانی به ‌طور کلی قابل پیش ‌بینی نیستند. علاوه بر این، تاثیر فوق ‌العاده عمل بینی استخوانی ممکن است تا چندین ماه طول بکشد تا به طور کامل مشخص شود.
 • ریسک‌ های عمومی جراحی: جراحی هر نوعی همواره مرتبط با ریسک ‌های عمومی جراحی است، از جمله تجمع خون در ناحیه تحت جراحی، عفونت عمومی، واکنش به بیهوشی و غیره. این ریسک ‌ها در مورد جراحی بینی استخوانی نیز وجود دارند.

مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد عمل بینی استخوانی، با پزشک خود در مورد ریسک‌ ها، معایب و مزایا صحبت کنید تا تصمیمتان را بر اساس اطلاعات کامل بگیرید.

جراحی بینی استخوانی توسط جراح ماهر

برای اینکه نتیجه به دست آمده از جراحی بینی استخوانی مورد رضایت شما واقع شود باید :

 • از انجام جراحی بینی توقعات واقع بینانه داشته باشید :

جراحی بینی شدنی و نشدنی هایی دارد که شما باید از آن اطلاع داشته باشید، در غیر اینصورت علی رغم موفقیت آمیز بودن نتیجه عمل بینی از نظر جراح و دیگران، شما از آن رضایت نخواهید داشت. به طور مثال بینی برخی از افراد دارای ایرادات بسیار زیادی است که امکان برطرف کردن تمام آن ها با یک بار جراحی وجود نداشته و این هیچ ارتباطی به میزان تجربه و مهارت جراح بینی ندارد.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر سعید فرهی

 

 • یک جراح بینی خوب و مجرب را برگزینید :

انتخاب یک جراح بینی خوب و متبحر احتمال بروز عارضه در حین جراحی بینی را تا حد زیادی کاهش داده و بهترین نتایج از جراحی بینی را به دنبال خواهد داشت، بنابراین با انجام تحقیقات لازم و با در نظر گرفتن ویژگی های زیر بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

 • سلامت بیمار برای او بر مسائل مالی ارجحیت داشته باشد.
 • تجربه زیادی در زمینه جراحی بینی استخوانی داشته و سوابق او موفقیت آمیز باشند.
 • علاوه بر برخوردار بودن از قدرت تصور بسیار زیاد، بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی نیز آگاه می باشد.
 • برای اینکه در حین عمل بینی استخوانی برای بیمار مشکلی پیش نیاید، وضعیت سلامت او را با پرسش از وی و تجویز آزمایشات لازم بررسی می نماید.
 • نکاتی که فرد باید از جراحی بینی دانسته و به این ترتیب به درستی بتواند در مورد انجام یا عدم انجام آن تصمیم بگیرد را به وی شرح می دهد.
 • توصیه هایی که بیمار باید قبل و بعد از عمل بینی استخوانی رعایت نماید را به او می گوید و غیره.

در صورتی که ویژگی ها و معیارهای فوق را برای انتخاب جراح بینی مدنظر قرار نداده و یک جراح بینی بی تجربه را انتخاب نمایید، ممکن است عوارضی در شما ایجاد گردد که نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشید.

 

جراحی بینی - دکتر سعید فرهی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

این پروسه تحت عنوان جراحی زیبایی بینی نیز شناخته می شود ؛ یک جراحی رایج پلاستیک ، برای بهبود شکل ظاهری و عملکرد بینی می باشد. این فرآیند را برای شکل دهی مجدد ، کوچک کردن ، تغییر اندازه بینی با برداشتن قوز ، باریک کردن سوراخ های بینی یا تغییر زاویه بینی کج انجام می دهند. رینوپلاستی فانکشنال ؛ مشکلات پزشکی ، آسیب دیدگی ها و نقص های مادرزادی را برای بهبود تنفس و کاهش خرخر کردن درمان می کند. دو نوع تکنیک جراحی بینی استخوانی اصلی وجود دارد : روش باز و بسته. هر دو دستاورد ، به بهترین جراح بینی بابل این امکان را می دهد تا به داخل بینی ، دسترسی داشته و تغییرات لازم را ایجاد نماید ؛ ولی مکان برش ها بر اساس تکنیک ، متفاوت می باشد. تکنیک باز یا بسته ، بر حسب مقدار کار مورد نیاز و اندازه ساختار مسیرهای جریان هوا در بینی بیمار انتخاب می شود.

 

 

رینوپلاستی باز

در روند باز ، برشی در ستونچه بینی ( نوار باریک جدا کننده سوراخ های بینی ) ، ایجاد می شود ؛ این روش به پزشک اجازه می دهد در جراحی بینی استخوانی به آناتومی دماغ دسترسی کامل داشته و شکل دهی های اصلی و پیچیده را بر روی این اندام اجرا نماید ؛ بنابراین ، احتمال دستیابی به نتایج مطلوب در این جراحی ، بسیار بالا می باشد. مزایای جراحی بینی استخوانی به روش باز :

 • امکان شکل دهی پیچیده در بینی را فراهم می آورد.
 • احتمال اختلالات در غضروف بینی را به حداقل می رساند.
 • نتایج دقیقی را به دست می دهد.

رینوپلاستی بسته

دستاورد بسته شامل ایجاد برش هایی در داخل بینی می باشد ؛ بنابراین هیچ اسکار آشکاری در آن وجود ندارد ؛ با این وجود ، این روش ، دسترسی بهترین دکتر عمل بینی بابل به ساختار داخلی بینی را محدود می نماید ؛ از این رو ، شکل دهی پیچیده و اصلی امکان پذیر نخواهد بود ؛ این روند تنها در صورتی مناسب است که بینی به اصلاحات جزئی نیاز داشته باشد.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

 • روزی که از کلینیک مرخص شدید، تا چند ساعت فقط مایعات رقیق بنوشید. پس از چند ساعت می توانید از غذا های نرم و آبکی همچون سوپ، فرنی و پوره سیب زمینی میل نمایید.
 • تا روز سوم پس از جراحی بینی استفاده از کمپرس یخ کمک بسیاری به کاهش تورم و کبودی صورت می کند. بنابراین به صورت مرتب آن را به روی صورت قرار دهید اما دقت کنید که به بینی فشار وارد نکند.
 • مصرف آب کرفس و آناناس سبب کاهش تورم و کبودی صورت می شوند.
 • حداقل تا ۷ روز به صورت طاقباز بخوابید و از خوابیدن به سمت پهلو و روی شکم خودداری نمایید. همچنین توصیه می شود به گونه ای بخوابید که سر بالا تر از پاها قرار بگیرد. برای این کار می توانید از چند بالش کمک بگیرید.
 • مصرف نمک، ادویه های تند و فست فود برای مدتی ممنوع می باشد.
 • تا چند وقت از شنا کردن در استخر و دریا خودداری نمایید.
 • استفاده از عینک برای دو ماه ممنوع می باشد اما افراد عینکی می توانند از لنز های طبی استفاده کنند.
 • تا دو هفته پس از رینوپلاستی استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل ممنوع می باشد.
 • به هنگام عطسه و سرفه دهان خود را باز کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 • خنده خود را کنترل کنید و از فین کردن و حرف زدن بیش از حد خودداری تمایید.
 • از انجام دادن کار های غیر ضروری و سنگین پرهیز کنید.
 • انجام ورزش های رزمی حداقل تا دو ماه ممنوع می باشد.
 • اسپلینت تا یک هفته بعد از جراحی بینی استخوانی به روی آن قرار می گیرد. در این مدت توجه کنید که اسپلینت خیس نشود. به همین دلیل بهتر است طی این ۷ روز استحمام نکنید یا مو های خود را به صورت آرایشگاهی و به کمک فرد دیگری بشویید.

 

هزینه جراحی بینی استخوانی در بابل

همانطور که میدانید هر بینی با ساختار و انواع متفاوتی می باشند و این بدان معناست که هر فرد که برای بهتر شدن وضعیتی بینی خود به دکتر مراجعه می کند بی شک هزینه نهایی این روند با دیگری متفاوت خواهد بود. در نتیجه هرگز نمی توان یک قیمت نهایی را برای افراد در نظر داشت. در صورت تمایل می توانید به صفحات مجازی تحت نظر دکتر مراجعه کرده و مدل بینی خود را ارسال کنید که قیمت حدودی این روش را دریابید.

سوالات متداول

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست؟

عمده تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست و استحکام اسکلت بینی می باشد، همین امر باعث تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی می شود. قابل ذکر است افرادی که بینی استخوانی دارند با انتخاب بهترین جراح بینی می توانند به نتیجه ایده آلی از جراحی بینی دست یابند، ولی افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، بهتر است دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی بینی داشته باشند.

عمل بینی استخوانی با لیزر چگونه می باشد؟

امروزه شاهد تبلیغاتی همچون رفع ایرادات بینی استخوانی بدون عمل و با لیزر هستیم، اما باید گفت هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی بر روی استخوان بینی ایجاد کرد و لیزر تنها باعث شفاف تر شدن پوست بینی می شود و قادر به ایجاد تغییرات بیشتر نیست.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button