برای انجام عمل زیبایی بینی بهتر است اقدامات قبل از جراحی بینی را به طور کاملا جدی انجام دهید تا عوارض احتمالی این پروسه را به حداقل برسانید و به بهتر سپری شدن دوره بهبود خود کمک کنید. همانطور که برای التیام بخشیدن هر درد و زخمی نیاز به مراقبت های بعد می باشد. طبیعتا بریا انجام یک روند زیبایی و درمانی بهتر است که برخی نکات را رعایت کرد که بتوان روند درمان و دوره نقاهت را تسریع بخشید. در این متتن به توصیه های دکتر سعید فرهی ، بهترین جراح بینی بابل می پردازیم که این توضیحات به شما و تمامی افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند بسیار کمک می کند.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی 

همواره تکرار شده است که زیبایی بینی با روند جراحی بسیار راحت برای زیباجویان عزیز فراهم شده است اما برای راحتی و بهتر شدن نتیجه عمل عمدتا بهتر است که به تمامی توصیه های جراح بینی گوش کرد و به یاد داشته باشید که موارد ذکر شده را بایستی اصولی و درست رعایت کنید که بتوانید نتیجه ای مطلوب را دریافت کنید. یکی از مواردی که می بایست به آن بسیار دقت داشت رعایت ممنوعه های قبل از جراحی بینی است. به توصیه دکتر عمل بینی بایستی استفاده از الکل و نیکوتین را ۱۴ روز قبل از جراحی بینی کنار بگذارید. زیرا حضور این دو ماده در بدن می تواند روند درمان و به ویژه عمل بینی را با اختلال مواجه کند.

مراقبت های قبل از جراحی بینی

 • مصرف دخانیات وسیگار را دو هفته قبل از عمل قطع کنید تا در حین جراحی زیبایی بینی اکسیژن رسانی بهتری داشته باشید.
 • از مصرف آسپرین ، بروفن و غیره به مدت ۲ هفته قبل از عمل بینی خودداری کنید زیرا باعث خونریزی حین عمل بینی می شوند.
 • برای مشاهده بهتر تغییرات بعد از جراحی بینی ، حتما قبل از رینوپلاستی از بینی و صورت خود عکس بگیرید.
 • آزمایش خون قبل از عمل بینی ، یکی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی به شمار می رود که حتما باید انجام شود.
 • آزمایش های خواسته شده دیگر توسط جراح بینی را نیز انجام دهید.
 • اگر بیماری خاصی دارید حتما با جراح بینی در میان بگذارید.
 • در صورت داشتن هرگونه حساسیت داروئی حتما با جراح بینی صحبت کنید.
 • داروهایی که حاوی موادی چون سیر ، جنسینگ ، زنجبیل و غیره هستند و باعث تشدید خونریزی می شوند نیز باید به مدت دو هفته قبل از عمل مصرف آن ها را قطع کنید.

نکات مهم قبل از عمل بینی

همچنین دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف روغن ماهی و ویتامین E خودداری شود. ۶ ماه قبل از عمل بینی مصرف آکوتان یا روآکوتان یا آکوتان باید قطع شود ، این دارو که به صورت کپسول برای درمان جای جوش و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد تشکیل شده از ویتامین A است. در جلسات مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی تمام نکات با توجه به آزمایش ها ، سوابق بیماری شما و سلامت جسمی مورد نظر قرار می گیرد و طبق آن ها بهترین تجهیزات و امنیت برای شما در نظر گرفته می شود تا پس از عمل بینی دچار عوارضی نشوید و از فرم جدید بینی خود راضی باشد همچنین از زیبایی چهره خود لذت ببرید. برای مشاهده بینی های عمل شده توسط دکتر سعید فرهی ، جراح پلاستیک بابل ، به اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

اقدامات قبل از جراحی بینی (شب قبل از عمل )

شب قبل از جراحی بینی ، مواردی وجود دارد که بیمار باید آن ها را رعایت کند تا صبح روز جراحی با مشکل مواجه نشود . در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

 • پرهیز از مصرف غذا و نوشیدنی : بیمار باید حداقل ۸ تا ۱۲ ساعت قبل از جراحی از مصرف هر نوع غذا و نوشیدنی پرهیز کند . این موضوع شامل آب و مایعات هم می ‌شود .
 • تمیز کردن بدن : بیمار باید قبل از جراحی حمام گرفته و بدنش را با آب و صابون تمیز کند . همچنین ، استفاده از شامپو ها ، لوسیون ‌ها یا عطر ها بهتر است مصرف نشود . دلیل اهمیت این موضوع این است که استحمام با استفاده از آب و صابون قبل از عمل ، به تمیز کردن بدن و حذف باکتری ‌ها و مواد آلوده از روی پوست کمک می ‌کند . این اقدام باعث کاهش ریسک ایجاد عفونت ‌های پس از جراحی می‌ شود . در حقیقت ، با تمیز کردن بدن احتمال وجود مواد آلوده و باکتری‌ هایی که ممکن است به ناحیه جراحی منتقل شوند، کاهش می ‌یابد. از طرفی ، استحمام می‌ تواند به راحتی و آرامش بیمار قبل از عمل کمک کند . از این رو ، رعایت این نکته به عنوان یکی از مراحل آماده‌ سازی قبل از عمل ، بسیار حیاتی است.
 • پوشیدن لباس مناسب : برای راحتی بیشتر در زمان جراحی ، بیمار باید لباس هایی را انتخاب کند که در آن راحت باشد و تعویض آن دردسری را به همراه نداشته باشد .

با رعایت این نکات و دستورات ، بیمار می‌ تواند صبح روز جراحی بهترین حالت را داشته باشد و بدون استرس زیر تیغ جراحی قرار بگیرد .

انتخاب بهترین جراح بینی در بابل

رینوپلاستی روندی کم تهاجم و ایمن بوده که عمدتا در راستای درمانی و زیبایی برای افارد متقاضی مورد استفاده قرار می گیرد. این پروسه با انتخاب بهترین جراح بینی موجب می شود که میزان ریسک وجود عارضه های احتمالی به حداقل رسیده و همچنین میزان رضایت فرد از نتیجه به دست آمده بیشتر می گردد. در نتیجه اگر فردی حساس و ریز بین هستید بهتر است که در پی پیدا کردن دکتر خوب برای عمل بینی باشید این کار یکی از مهمترین و اصلی ترین اقدامات قبل از جراحی بینی به حساب می آید. برای این کار روش های بسیاری وجود دارد. قبل از اینکه به شرح راهکارهای انتخاب یک پزشک خوب بپردازیم ، بهتر است که یک لیست از اسامی دکتر هایی که فکر می کنید در این حیطه فعالیت دارند تهیه کنید. این لیست می تواند براساس شنیده های شما تهیه شود و یا می توانید با استفاده از اینترنت آن را جمع آوری کرده باشید.

پس از این کار می توانید بر اساس تعریف های شنیده شده از افرادی که جراحی بینی انجام داده اند و فرم بینی آنان خوشایند شما بوده است می توانید اسم آن دکتر را در لیست برگزیده ها قرار دهید. این لیست قرار است متشکل از چند اسم باشد که در نهایت با بررسی های انجام شده به نام بهترین جراح بینی برسید. این بهترین بودن تنها به منزله این است که طبق نظر و ایده شما کار و نحوه برخورد ایشان بهترین می باشد. بعد از پرس و جو کردن از اطرافیان می توانید به صفحات مجازی مانند سایت و اینستاگرام جراح مراجعه کنید. از این روش می توان نمونه کارهای انجام داده شده و مقالات علمی دکتر را مطالعه و مشاهده نمائید. در نهایت به بهترین و آخرین راهکار برای شناسایی بهترین دکتر عمل بینی ، سعید فرهی می رسیم. مراجعه حضوری به محل طبابت ایشان از بهترین روش های انتخاب می باشد. زیرا با استفاده از این متد می توانید از نزدیک با نمونه کارهای انجام شده آشنا شوید و از زیباجویان حاضر در آن محل سوالات خود را مطرح کنید. با این کار می توانید معایب و مزایای روش جراحی دکتر را مشاهده کرده و طبق دیده ها و شنیده های خود تصمیم بگیرید که جراحی بینی شما را کدام پزشک بایستی انجام دهد.

تست سرماخوردگی از اقدامات قبل از عمل بینی

پیش از انجام هرگونه جراحی به ویژه عمل بینی ، مراقبت از سلامت فعلی بسیار اهمیت دارد . سرماخوردگی یکی از مشکلات شایعی است که ممکن است اثر مخربی بر روی فرآیند جراحی و همچنین بهبودی پس از آن داشته باشد . در ادامه درباره اهمیت انجام تست سرماخوردگی ، که از اقدامات قبل از عمل بینی محسوب می شود ، توضیحاتی آورده شده است :

تأثیر بر سلامت عمومی : سرماخوردگی خود را با علائمی نظیر تب ، گلو درد و عفونت ‌های تنفسی نشان می دهد که این موارد می ‌توانند برای سلامتی عمومی و همچنین موفقیت عمل جراحی تاثیر بگذارد.

تأثیر بر فرآیند جراحی : وجود سرماخوردگی قبل از جراحی می‌ تواند باعث مشکلاتی مانند تورم و التهابات بیشتر در ناحیه بینی شود که بعد از جراحی مشکلات تنفسی زیادی را برای فرد ایجاد خواهد کرد.

تأثیر بر بهبودی بعد از جراحی : در حقیقت وجود سرماخوردگی می ‌تواند فرآیند بهبود شما را کند کرده و رسیدن به نتیجه نهایی را به تعویق بیندازد.

بنابراین انجام نکاتی برای پیشگیری و مراقبت از بدن برای عدم ابتلا به سرماخوردگی ، از اقدامات قبل از عمل بینی هستند که باید توسط شما مورد توجه قرار بگیرند . علاوه بر این بیمار موظف است که در صورت مشاهده هر گونه علائم ، به جراح بینی اطلاع داده و توصیه‌ های ایشان را نظیر مصرف دارو ، استراحت و تغذیه را جدی بگیرند . همچنین باید بدانید که مصرف خودسرانه قرص‌ های سرماخوردگی قبل از عمل ، یک رفتار نادرست و خطرناک است که ممکن است به عوارض جدی در زمان جراحی و پس از آن منجر شود ؛ زیرا بسیاری از این قرص ها ‌دارای موادی همچون آسپرین هستند که خونریزی را افزایش می ‌دهند . این مسئله می ‌تواند در زمان عمل منجر به خونریزی و دشوارتر کردن کنترل آن شود.

استرس بیش از عمل زیبایی بینی

زمانی که تصمیم نهایی خود را در ارتباط با تغییر فرم ظاهری دماغ گرفته اید این احتمال وجود دارد که دچار ترس و واهمه شوید. این اتفاق عمدتا برای افراد متقاضی رینوپلاستی به وجود می آید. بسیاری از اشخاص از دیدن خون ، اتاق عمل و خیلی مباحث دیگر ترس دارند و این ترس و استرس موجود باعث می گردد که نتواند به خواسته خود برسد. بهترین روش برای مقابله با این حالت رخ داده شده ؛ شرکت در جلسه مشاوره اولیه است که با جراح برگزار می گردد. در این روند که پزشک ابتدا به معاینه بالینی فرد می پردازد که مشخص شود شما فرد مناسبی برای انجام عمل بینی می باشید یا خیر. سپس از شما درخواست می کند که توقعات خود را در ارتباط با نتیجه این پروسه بیان کنید.

در این نقطه دقت داشته باشید که هرچه توقعات شما عقلانی باشد ، به همان اندازه از دیدن نتیجه نهایی خرسند خواهید شد دقت داشته باشید که برطرف کردن استرس موجود از اهمیت بالایی در اقدامات قبل از جراحی بینی به شمار می رود. در ادامه بهتر است که شما تمامی ابهامات ذهنی خود را در مورد جراحی بینی از دکتر خوب عمل بینی در بابل بپرسید و در خواست کنید که از روند اعمال تغییرات خواسته شده را برای شما بازگو کند بدین ترتیب شما آشنایی ذهنی با اتاق عمل ، کادر بیهوشی و تیم پزشکی دارید. بنابراین دیگر جایی برای ترس و استرس شما باقی نخواهد ماند. این را به خاطر داشته باشید که بهترین شخص برای مشاوره و راهنمایی شما در ارتباط با تصمیم گرفته شده ، جراح بینی است.

تغذیه قبل از جراحی بینی

عمل های زیبایی عمدتا نیاز به دریافت رژیم غذایی خاص می باشد که بتوانند روند جراحی را به خوبی پیش برده شود. اما جراحی بینی به این تغییرات نیاز نخواهد داشت. از آنجایی که بر روی بینی قرار است تغییراتی اعمال شود بهتر است که بدن را تقویت کرده که بتوان روند بهبود و درمان را سرعت بخشید و با این کار می توان دوره نقاهت راحت تری را سپری کرد. بدین ترتیب بهتر است که همواره از مواد غذایی مقوی و آب میوه های طبیعی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده شود.

نوشیدن مایعات

به یاد داشته باشید که اگر شما در دوره ریکاوری بدن را دهیدراته نگهداری کنید بی شک پیامدهای ناخوشایندی را تجربه خواهید کرد. از همین رو همواره توصیه می شود که در پروسه اقدامات قبل از جراحی بینی استفاده از مایعات به ویژه آب را به نسبت قبل افزایش دهید با این کار می توانید مانعی برای زخم شدن و حتی یبوست شوید . این دو مورد از مواردی است که برای بسیاری از افراد بعد از عمل زیبایی بینی به وجود می آید. اما اگر فرد تمایل به سرعت بخشیدن به روند درمان دارد می تواند از مایعات بیشتری به ویژه آب کرفس استفاده کند با نوشیدن این قبیل مایعات می توانید طول درمان زخم و بخیه های به وجود آمده را بسیار کوتاه کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button