پروتز چانه

مشکلاتی چون جلو بودن چانه یا عقب بودن بیش از حد آن می تواند باعث تداخل در تناسب اجزای چهره شود و زیبایی چهره را کاهش دهد ، برای رفع چنین مشکلاتی که در ناحیه چانه است ، از پروتز چانه استفاده می شود.

پروتز چانه علاوه بر اینکه باعث زیبایی و اصلاح مشکلات چانه می شود ، باعث بهتر دیده شدن بینی نیز می شود.

عقب بودن و کوچک بودن چانه باعث می شود بینی بزرگتر از اندازه واقعی خود دیده شود.

 

پروتز چانه

 

افراد مناسب برای زیبایی و اصلاح چانه از طریق پروتز چانه

  • افرادی که از نوک تیز بودن یا مربعی بودن چانه خود رضایت ندارند و مایل به رفع آن هستند.
  • افرادی که چانه آن ها بزرگ بوده و بیش از اندازه جلو است.
  • افرادی که چانه آن ها کوچک بوده و بیش از اندازه عقب است.

پروتز چانه و پروتز فک پایین باعث می شوند فک و چانه با اجزای دیگر چهره متناسب شود ، این تناسب زیبایی و جذابیت چهره فرد را دو چندان می کند.

پروتز چانه چیست؟

در انواع جراحی های زیبایی و پلاستیک صورت ، تناسب اجزا با یکدیگر مهم ترین فاکتور است.

متناسب نبودن یا بیش از حد کوچک و فانتزی بودن اجزای چهره باعث می شود صورت فرد غیر طبیعی باشد و این حالت مورد پسند نیست.

در جراحی چانه ، بیمار نباید از جراح چانه انتظارات غیر معقول و غیر منطقی داشته باشد .

بیمار باید به این نکته توجه داشته باشد که زیبایی یک عضو از صورت ، به تنهایی فایده ای ندارد و زیبایی و تناسب اجزای صورت با یکدیگر است که جذابیت چهره را افزایش می دهد.

 

پروتز چانه

 

اقدامات قبل از جراحی پروتز چانه

نکاتی که افراد باید قبل از جراحی پروتز چانه رعایت نمایند عبارتنداز:

انتخاب یک جراح پلاستیک خوب

بعد از اینکه تصمیم قطعی برای انجام جراحی پروتز چانه گرفتید اولین کاری که قبل از هر اقدام دیگری باید انجام دهید انتخاب بهترین جراح پلاستیک در بابل یا در هر شهر دیگری است که در آنجا سکونت دارید.

بنابراین با توجه به اینکه این جراحی زیبایی یک جراحی اورژانسی و اضطراری نیست با در نظر گرفتن ویژگی هایی همچون اشراف کامل جراح پلاستیک بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی، با وجدان بودن، صرف زمان لازم برای بیمار و غیره بهترین جراح پلاستیک شهر خود را انتخاب کنید.

بازگو کردن توقعات

برای اینکه بهترین نتایج از این جراحی زیبایی حاصل شود، شرح خواسته ها به طور شفاف و در میان گذاشتن نگرانی ها با جراح پلاستیک الزامی است. تا زمانی که جراح پلاستیک نداند که شما چه خواسته ای از انجام عمل پروتز چانه دارید قادر به ایجاد نتیجه ای رضایت بخش برای شما نخواهد بود.

 

پروتز چانه

 

انجام عکسبرداری ها و آزمایشات

با توجه به اینکه پروتزها جنس، سایز و اشکال مختلفی دارند برای اینکه جراح پلاستیک بتواند بهترین نوع پروتز را برای شما انتخاب کند می بایست آناتومی صورت تان و نسبت اجزا به یکدیگر را به دقت بررسی نماید. به همین منظور یکسری عکسبرداری از زوایای مختلف صورت برای تان تجویز می کند که باید آن ها را انجام داده و به پزشک خود تحویل دهید.

همچنین برای اینکه این جراحی ایمن بوده و در حین انجام آن هیچ مشکلی برای تان پیش نیاید جراح پلاستیک یکسری ارزیابی پزشکی را برای شما تجویز خواهد کرد که ملزم به انجام آن هستید.

قطع مصرف برخی داروها و دخانیات

در صورتی که افراد از داروهایی همچون وارفارین که با کاهش غلظت خون موجب افزایش خونریزی در حین جراحی می شوند یا مکمل های گیاهی، ویتامین E  و داروهای اینچنینی مصرف می نمایند باید استفاده از آن ها را ۲ هفته قبل از جراحی چانه متوقف کنند.

مصرف قلیان، سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل نیز در کاهش میزان اکسیژن خون اثر گذارند و توقف آن ها ۱۴ روز پیش از این جراحی زیبایی الزامی است.

استحمام

برای اینکه دوران نقاهت به خوبی سپری شود لازم است تا بیمار به مدت چند روز استراحت کرده و انجام کارهایی همچون دوش گرفتن بپرهیزد، به همین دلیل بهتر است شب قبل از جراحی پروتز چانه دوش بگیرد، با انجام این کار تا چند روز نیاز به حمام کردن نخواهد داشت.

همچنین خانم ها باید با صورتی بدون آرایش برای جراحی چانه مراجعه کرده، لاک نزده باشند و در صورت استفاده از ناخن های مصنوعی حداقل یکی از آن ها را از روی ناخن های خود بردارند.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 19 − یک =