جراحی پلاستیک بینی

به دلیلی برخی از مشکلات مانند انحراف بینی ، آویزان بودن نوک بینی ، از بین بردن پولیپ بینی ، بزرگ بودن بیش از حد بینی و غیره افراد تمایل به جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی دارند.

تناسب بین اجزای صورت از نکات حائز اهمیت است و تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ، به همین علت برای رفع مشکل بینی و تناسب آن با دیگر اجزا چهره عمل بینی انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی یا جراحی درمانی بینی با هدف بهبود عملکرد بینی و اصلاح فرم بینی انجام می شود بنابراین نباید هیچ گونه عوارضی پیش بیاید به همین دلیل در انتخاب جراح بینی دقت کنید و بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

جراحی پلاستیک بینی

افراد مناسب برای جراحی پلاستیک بینی

 • افرادی که از عمل بینی قبلی خود ناراضی هستند و می خواهند فرم بینی را تغییر دهند که به آن جراحی ترمیمی بینی نیز می گویند.
 • افرادی که دچار افتادگی نوک بینی ، انحراف بینی ، قوز روی بینی هستند و دوس دارند رفع گردد و بینی نمایی زیباتر داشته باشد.
 • افرادی که بینی های صافی دارند و تمایل دارند بینی آن ها قوس داشته باشد.
 • افرادی که بینی های بزرگی دارند و تناسبی با اجزای دیگر چهره ندارد.

 

جراحی پلاستیک بینی

 

 

عمل جراحی بینی گوشتی

در بینی گوشتی به علت اینکه پوست بینی دارای ضخامت است و حجم بیشتر بینی پوست بوده ، ظریف کاری های جراح بینی بر روی بینی را خیلی نشان نمی دهد به همین دلیل برای بینی های طبیعی مناسب تر است.

جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی با توجه به اینکه بینی دارای استخوان و غضروف بیشتری است و پوست نازک تری به نسبت بینی گوشتی دارد برای بینی های فانتزی مناسب تر است و ظرافت های جراحی را کاملاً نشان می دهد.

عمل زیبایی بینی با لیزر

برای جراحی پلاستیک بینی نیاز است غضروف تراشیده شود و تغییراتی اعمال گردد که در حال حاضر لیزر توانایی انجام آن را ندارد در نتیجه تیتر عمل زیبایی بینی با لیزر فقط جنبه تبلیغاتی دارد.

جراحی پلاستیک بینی

برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط جناب دکتر سعید فرهی ، جراح پلاستیک بینی در بابل ، به گالری تصاویر در سایت یا اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی

بعد از عمل بینی باید نکات مراقبتی که در جلسه مشاوره به شما گفته شده ایت را به خوبی رعایت کنید تا نتیجه جراحی بینی یا راینوپلاستی تحت تاثیر قرار نگیر و عوارضی نیز پیش نیاید.

 • کبودی و ورمی که بعد از راینوپلاستی در اطراف بینی و بینی مشاهده می شود به مرور زمان از بین می رود و برای بهبود سریع تر از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی است از خیس شدن صورت خودداری کنید و برای تمیز کردن صورت از دستمال های مرطوب استفاده کتید.
 • از رژیم غذایی نرم پیروی کنید و از جویدن پرهیز کنید.
 • در هنگام استراحت یا خواب نباید فشاری به بینی وارد شود بنابراین به پهلو یا شکم نخوابید.
 • از استعمال دخانیات و سیگار پرهیز کنید.
 • تا ۶ ماه از انجام ورزش ها سنگین مانند ورزش های رزمی پرهیز کنید.

جراحی پلاستیک بینی

هزینه جراحی پلاستیک بینی

جراحی بینی با توجه به مشکلی که باید رفع شود و دستمز جراح بینی تعیین می شود.

به طور مثال هزینه جراحی ترمیمی بینی از جراحی بینی اولیه بیشتر است زیرا انجام جراحی بینی مجدد پیچیدگی بیشتری دارد.

 

دکتر سعید فرهی
جراح و متخصص گوش ، گلو و بینی ، فک و صورت
جراحی زیبایی بینی

درباره drfarahiadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • سیزده + 8 =