جراحی بینی کج

جراحی بینی کج ، جزو جراحی زیبایی بینی محسوب می شود زیرا فقط ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار می دهد و مشکلی برای عملکرد بینی به وجود نمی آورد.

ضربه های پی در پی در درگیری ها یا آسیب دیدن بینی در حوادث منجرب می شود تا استخوان های بینی به سمت دیگر بینی متمایل شوند و همین موضوع باعث می شود بینی فرد کج شود.

انحراف تیغه وسط بینی گاهی منجربه کج شدن فرم بینی نیز می شود به همین دلیل با کجی بینی اغلب اشتباه گرفته می شود و تشخیص این دو از هم توسط خود فرد کار دشواری است و بهتر است برای تشخیص به جراح بینی مراجعه کنید.

کج بودن بینی می تواند مادرزادی باشد و از بدو تولد بینی کج رشد کند ، همچنین ضربه و حادثه نیز از دیگر عواملی هستند که باعث کج شدن بینی می شوند.

گاهی ساختار بینی صاف است ولی نوک بینی دچار کجی است در چنین مواقعی نیز جراحی بینی کج انجام می دهند و باعث بهبود فرم بینی می شوند.

جراحی بینی کج

تفاوت کج بودن بینی با انحراف بینی

انحراف بینی در اغلب موارد مشکلات تنفسی به دنبال دارد و مشکلاتی برای عملکرد بینی به وجود می آورد.

مواقعی که تیغه وسط بینی کج شود بینی دچار انحراف می شود ولی کج بودن بینی باعث تغییر فرم بینی می شود و برای عملکرد بینی مشکلی به وجود نمی آورد.

بنابراین کج بودن بینی با انحراف بینی تفاوت دارد ، عمل انحراف تیغه بینی در اصل اصلاح تیغه وسط بینی است و جراحی درمانی بینی محسوب می شود .

ولی جراحی بینی کج ، جزو جراحی های زیبایی بینی محسوب می شود زیرا عملکرد بینی را دچار اختلال نمی کند.

عوارض جراحی بینی کج

دانش جراح بینی و تسلط داشتن به تکنیک های جراحی بینی باعث عدم بروز عوارض می شود.

اگر دانش و مهارت جراح بینی کافی نباشد نمی تواند جراحی بینی را به خوبی کنترل کند و منجربه بروز عوارض برای بینی می شود.

از بارزترین عوارض جراحی بینی نپسندیدن فرم بینی و کج بودن نوک بینی است که در این گونه موارد برای اصلاح بینی ، فرد باید به طور مجدد جراحی بینی انجام دهد که به آن جراحی ترمیمی بینی می گویند.

جراحی بینی کج

جراح بینی

هدف از جراحی بینی کج اصلاح فرم بینی است بنابراین متقاضیان باید یک جراح زیبایی بینی ماهر را انتخاب کنند.

اصلاح کجی فرم بینی نیاز به مهارت بالایی دارد زیرا زاوایا بینی باید به طور کامل رعایت شود تا فرم نهایی بینی کاملاً صاف و متناسب با اجزای دیگر چهره باشد .

اصلاح کج بودن بینی تاثیر بسیار زیادی در تغییر چهره بیمار و زیباتر شدن چهره او دارد به همنی دلیل بهتر است افرادی که بینی کج دارند هرچه سریع تر برای اصلاح فرم بینی اقدام کنند.

کج بودن بینی هیچ گونه مشکل تنفسی برای بیمار به وجود نمی آورد و همانطور که گفته شدن کج بودن بینی همراه با مشکل تنفسی یکی از حالت های انحراف بینی است .

به همین دلیل رفع کجی بینی تنها باعث بهبود فرم بینی می شود و بیماران باید دقت داشته باشند یک جراح بینی ماهر را انتخاب کنند تا عملکرد صحیح بینی دچار هیچ گونه اختلالی نشود .

اگر پس از جراحی بینی کج ، عملکرد بینی به دلیل عدم مهارت جراح بینی دچار اختلال شود نیاز است بیماران به طور مجدد جراحی بینی انجام دهند .

به همین دلیل نیاز است تا متقاضیان جراح زیبایی بینی ماهری را انتخاب کنند .

جراحی بینی کج

هزینه عمل کجی بینی

برای تعیین هزینه جراحی بینی کج درابتدا باید توسط جراح بینی معاینه شوید و سپس قیمت را مطلع شوید .

هزینه در جراحی بینی اولویت پایین تری از مهارت جراح بینی دارد و مهارت جراح بینی باید اولویت متقاضی جراحی بینی باشد.

اگر جراح بینی خوب را برا انجام رینوپلاستی انتخاب نکنید پس از جراحی بینی عوارضی پیش می آید و مجبور می شوید دوباره برای جراحی بینی ترمیمی هزینه کنید.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × سه =