جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا راینوپلاستی ثانویه نوعی جراحی پلاستیک بینی است که با هدف رفع ایراداتی که در جراحی اولیه بینی به طور کامل از بین نرفته یا حتی ایجاد شده باشد، انجام می گردد.

در واقع روتوش بینی یا ترمیم بینی همان جراحی بینی ثانویه است که برای ترمیم ظاهر و عملکرد بینی که قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته انجام می گردد.

افرادی که متقاضی عمل بینی ثانویه هستند باید جراح بینی خود را با دقت بالایی انتخاب نمایند به این خاطر که با هر بار تکرار، جراحی بینی پیچیده تر می گردد و احتیاج به تجربه و مهارت بالای جراح بینی دارد تا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را حاصل نماید.

می توانید نمونه کارهای جراحان بینی از جمله دکتر سعید فرهی جزو بهترین جراح پلاستیک بینی بابل را با مراجعه به گالری تصاویر سایت ایشان یا اینستاگرام مشاهده نمایید.

جراحی بینی ترمیمی

دلایل انجام جراحی بینی ترمیمی

  • داشتن نوک بینی غیر طبیعی
  • بزرگ بودن بینی
  • تورفتگی بینی به دلیل بیش از حد برداشتن بافت بینی
  • فاصله زیاد یا غیرقرینگی سوراخ های بینی
  • خشکی بینی و مشکلات تنفسی

زمان مناسب جراحی بینی ترمیمی

زمان مناسب انجام جراحی بینی ثانویه حداقل بعد از یکسال می باشد تا ترمیم بینی بعد از جراحی اولیه تثبیت شده و بهبود یافته باشد.

بیماران نباید زودتر از زمانی که جراح بینی تعیین می نماید اصرار به عمل بینی ثانویه نمایند به این خاطر که ممکن است باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری به خصوص در پوست بینی شوند.

جراحی بینی ترمیمی

نکاتی درباره جراحی بینی ترمیمی

  • افراد باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.
  • طی یک ساله گذاشته جراحی انجام نداده باشند تا بدن آمادگی لازم را برای انجام جراحی بینی مجدد داشته باشد.
  • افرادی که دارای پوست نرم و نازک و ارتجاعی هستند گزینه مناسبی برای عمل ترمیم بینی هستند.
  • تورم بعد از عمل بینی ثانویه بیشتر از عمل اولیه بینی خواهد بود.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

بیشترین هزینه جراحی بینی مرتبط با دستمزدی است که جراح بینی دریافت می کند.

جراحی ترمیمی بینی ، جراحی پیچیده ای است و هر جراح بینی قادر به انجام آن نمی باشد به همین دلیل هزینه بالاتری از جراحی بینی اولیه دارد .

علاوه بر دستمزد جراح بینی عوامل دیگری چون هزینه های بیمارستان و هزینه های آزمایشات ، خرید داروها و غیره نیز بخشی از هزینه را تشکیل می دهند.

جراحی بینی ترمیمی

 

اهمیت جراحی بینی ترمیمی

همانطور که گفته شد جراحی بینی ثانویه  جزو جراحی های پیچیده بینی محسوب می شود زیرا ساختار بینی حداقل یک بار جراحی شده است و جراح بینی باید با دقت بیشتری تغییرات را بر روی بینی اعمال کند و کمی محدودیت در فرم دهی بینی وجود دارد .

افرادی که اقدام به جراحی بینی ثانویه می کنند از نتیجه جراحی بینی قبلی رضایت نداشته اند و نسبت به نتیجه عمل بینی ثانویه وسواس بیشتری دارند.

به همین دلیل برای کسب رضایت کامل از نتیجه جراحی بینی ترمیمی نیاز است تا جراح بینی خوب و ماهری را انتخاب نمایند.

انتخاب جراح بینی ماهر باعث می شود تا بیمار هیچ گونه نارضایتی از فرم بینی نداشته باشد و عملکرد بینی نیز دچار اختلال نشود .

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 12 − پنج =