جراحی بینی به روش باز

امروزه جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی متقاضیان زیادی دارد و جزء پر طرفدارترین عمل های زیبایی است ، عمل بینی از طریق جراحی بینی به روش باز یا جراحی بینی به روش بسته انجام می شود.

اوایل از روش جراحی بینی بسته بیشتر استفاده می شد ولی امروزه اکثریت پزشکان ترجیح می دهند از جراحی بینی باز استفاده کنند، البته قابل ذکر است که بعضی از جراحی ها با توجه به نوع و رفع مشکل باید حتما به روش بسته یا حتما به روش باز انجام شوند.

در رینوپلاستی بینی به روش باز ، برشی بر روی بینی ایجاد می کنند و پوست را از ساختار بینی جدا کرده سپس تغییرات را اعمال می کنند و در آخر پوست را بر روی غضروف  و استخوان بینی می گذارند.

 

جراحی بینی به روش باز

 

تفاوت رینوپلاستی باز بینی و رینوپلاستی بسته بینی

در روش جراحی بینی باز ، جراح بینی به قسمت های استخوانی ، بافت نرم و غضروف دسترسی مستقیم دارد و با دید مستقیم خود تغییرات و فرمی را که می خواهد، انجام می دهد.

ولی در روش بسته برش ها را داخلی بینی می زنند و پوست بینی جدا نمی شود ، اکثر جراحان بینی به علت مزایایی که روش رینوپلاستی باز ، از این روش استفاده می کنند و معتقد هستند در این روش احتمال خطا ناچیز و خیلی کمتر از روش رینوپلاستی بسته است.

مزایای جراحی بینی به روش باز :

برای انجام عمل های ترمیم بینی ارجحیت دارد.

برای بینی هایی که مشکلات زیادی دارند بهتر است.

مشکلات مادرزادی بینی در این روش راحت تر برطرف می شود.

به دلیل اینکه جراح دید مستقیم دارد، احتمال قرینه نشدن بینی بسیار کم است.

استفاده از گرافت و پروتز در روش باز راحت تر است.

جراح برای انجام عمل فضای بیشتری دارد و محدودیتی ندارد .

روش جراحی بینی باز ، روش جدیدتری است و محدودیت های روش اولیه جراحی بینی به صورت بسته را رفع کرده و برای بینی هایی که مشکلات جدی تری دارند و دلیل جراحی فقط زیباتر شدن بینی نیست نتیجه بهتری خواهد داشت.

 

 

 

دکتر سعید فرهی
جراح و متخصص گوش ، گلو و بینی ، فک و صورت
جراحی زیبایی بینی

 

 

درباره drfarahiadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × 3 =