جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی با استخوان و غضروف محکم و پوست نازک انجام می شود، افرادی که دارای این نوع بینی هستند، معمولا می توانند عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی با جراحی بینی شبیه به یک عکس انجام دهند.

در جراحی بینی استخوانی مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی ، قوز روی بینی ، انحراف بینی ، کجی بینی ، بزرگی نوک بینی ، بزرگی و غیر متقارن بودن سوراخ های بینی و غیره برطرف می شود.

 

جراحی بینی استخوانی

 

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست؟

عمده تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست و استحکام اسکلت بینی می باشد، همین امر باعث تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی می شود.

قابل ذکر است افرادی که بینی استخوانی دارند با انتخاب بهترین جراح بینی می توانند به نتیجه ایده آلی از جراحی بینی دست یابند، ولی افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، بهتر است دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی بینی داشته باشند.

نکات جراحی بینی استخوانی

در جراحی بینی استخوانی جراح بینی معمولا به دلیل مزایایی که جراحی بینی باز دارد از آن برای اعمال تغییرات بر روی بینی استفاده می کند.

در جراحی بینی به روش باز جراح بینی یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از روی بینی بر روی کلوملا ایجاد می کند و با حفظ عملکرد بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید و پس از اتمام پوست در ناحیه برش خورده بخیه زده می شود.

افراد نگران باقی ماندن جای بخیه نباشند چرا که پس از گذشت مدتی از بین می رود.

جراحی بینی استخوانی

تغییر فرم بینی استخوانی بدون عمل

بارزترین نشانه بینی استخوانی ، قوز روی بینی و طول بیش از اندازه بینی می باشد .

برخی از افراد به دلیل ترس از تیغ جراحی ، بیهوشی و عوارض جراحی بینی از اقدام به جراحی بینی خودداری می کنند و به دنبال روش های دیگری برای خوش فرم کردن بینی هستند .

فردی که بینی استخوانی دارد برای تغییر فرم بینی نیاز به تراشیده شدن استخوان بینی دارد.

بنابراین تغییرات باید به صورت مستقیم بر روی اسکلت بینی اعمال شود و نیاز به یک روش تهاجمی است ، به همین دلیل تغییر فرم بینی استخوانی بدون جراحی امکانپذیر نیست.

تمامی افراد خواستار زیباترین فرم برای بینی هستند و نسبت به نتیجه جراحی بینی حساسیت بالایی دارد .

تناسب بینی با دیگر از اجزای چهره است که موجب زیبایی فرم بینی می شود و لازمه این امر آشنایی جراح بینی با هنر زیبایی است .

انتخاب یک جراح پلاستیک بینی باعث می شود تا از هر گونه عوارضی در امان باشید و بینی به بهترین نحو ممکن جراحی شودو

برای یک جراح پلاستیک بینی ، سلامتی بیمار اهمیت بالایی دارد به همین دلیل سلامتی بیمار را به طور دقیق چک می کند و در صورتی ک فرد برای جراحی بینی مناسب نباشد به او می گوید که بهتر است از انجام جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی صرف نظر کند.

جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی با لیزر چگونه می باشد؟

امروزه شاهد تبلیغاتی همچون رفع ایرادات بینی استخوانی بدون عمل و با لیزر هستیم، اما باید گفت هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی بر روی استخوان بینی ایجاد کرد و لیزر تنها باعث شفاف تر شدن پوست بینی می شود و قادر به ایجاد تغییرات بیشتر نیست.

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر می باشد؟

هزینه عمل بینی استخوانی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می گردد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دوازده − هشت =