جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی با استخوان و غضروف محکم و پوست نازک انجام می شود، افرادی که دارای این نوع بینی هستند، معمولا می توانند عمل بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی با جراحی بینی شبیه به یک عکس انجام دهند.

در جراحی بینی استخوانی مشکلاتی همچون افتادگی نوک بینی ، قوز روی بینی ، انحراف بینی ، کجی بینی ، بزرگی نوک بینی ، بزرگی و غیر متقارن بودن سوراخ های بینی و غیره برطرف می شود.

 

جراحی بینی استخوانی

 

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست؟

عمده تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست و استحکام اسکلت بینی می باشد، همین امر باعث تفاوت در جراحی بینی گوشتی و استخوانی می شود.

قابل ذکر است افرادی که بینی استخوانی دارند با انتخاب بهترین جراح بینی می توانند به نتیجه ایده آلی از جراحی بینی دست یابند، ولی افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، بهتر است دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی بینی داشته باشند.

جراحی بینی استخوانی :

در جراحی بینی استخوانی جراح بینی معمولا به دلیل مزایایی که جراحی بینی باز دارد از آن برای اعمال تغییرات بر روی بینی استفاده می کند.

در جراحی بینی به روش باز جراح بینی یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از روی بینی بر روی کلوملا ایجاد می کند و با حفظ عملکرد بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید و پس از اتمام پوست در ناحیه برش خورده بخیه زده می شود.

افراد نگران باقی ماندن جای بخیه نباشند چرا که پس از گذشت مدتی از بین می رود.

عمل بینی استخوانی با لیزر چگونه می باشد؟

امروزه شاهد تبلیغاتی همچون رفع ایرادات بینی استخوانی بدون عمل و با لیزر هستیم، اما باید گفت هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی بر روی استخوان بینی ایجاد کرد و لیزر تنها باعث شفاف تر شدن پوست بینی می شود و قادر به ایجاد تغییرات بیشتر نیست.

هزینه عمل بینی استخوانی چقدر می باشد؟

هزینه عمل بینی استخوانی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می گردد.

 

دکتر سعید فرهی
جراح و متخصص گوش ، گلو و بینی ، فک و صورت
جراحی زیبایی بینی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج × یک =